Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés vàrosban lakni?...

Milyen érzés vàrosban lakni? Mindennap leszólitanak titeket az utcàn kéregetök meg màsok?

Figyelt kérdés
En ha beutazok a kozeli varosba engem az ilyenek mindig megtalalnak. Viszont tok kiraly lehet hogy kiteszed a labad a lakasbol es minden ott van minden elerheto. Milyenek a videki varosok?? Lehet egyszer odakoltozok.

2018. dec. 5. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én városban élek, megyeszékhely, gyakran járok a belvárosban, de nagyon ritkán látok kéregetőket, azok sem szólítanak le, csak állnak vagy ülnek a kis táblájukkal, amire rá van írva miért kéregetnek.
2018. dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden élek, évente legfeljebb 1x szólít le valaki. Inkább az a jellemző, hogy senki nem figyel a másikra, neked mennek az utcán, aztán annyit nem mondanak, hogy "bocs". Szóval sok beszélgetésre nem lehet számítani az utcán idegenektől.
2018. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kéregetőkhöz nem érzelmekkel kell hozzáállni, hanem érzelemmentesen. Nyugodtan mondhatjuk, ők ezt az életformát választották, hiszen többnyire megkeresik az életben maradásukhoz szükséges anyagiakat, csak éppen az érzelmi zsarolással. Az nyilván jó, hogy szinte minden elérhető, de persze ennek megvan az ára, nevezetesen az, hogy leszoktatja az embereket az önellátásról és sok a valójában pénzlenyúló csábítás. Ugyanakkor egy Budapest méretű nagyvárosban bizonyos dolgok eléréséhez nagy távolságra kell utazni, mert a város másik végén van, esetleg csak autóval megközelíthető helyen (mert gyalogosan sem !) és akkor esetleg az ember a postai szállítást veszi igénybe, tehát erre költi a pénz egy részét. Tapasztalatom szerint pl. szerszámok, egyesműszaki tömegcikkek sokkal olcsóbbak vidéki kisvárosokban, mint a fővárosban.
2018. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Engem a kis takony drogos suttyó gyerekek találnak meg, hogy adjak nekik aprót. Tudják, hol dolgozom, hogy vezető pozícióban és hogy mellette tanulok is... Sose adok nekik!


18/f

2018. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát azért a városban sem minden rögtön elérhető. A bolt, kisposta mondjuk tényleg pár perc gyalog, viszont szinte minden másért be kell menni a belvárosba, ami már 15-20 perc busszal. Kéregető tényleg nincs annyira zavaróan sok, mint Budapesten. A környékünkön van 2-3, a belvárosban sincs sok. Inkább a szupermarketeknél, vagy a buszpályaudvaron vannak.
2018. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább falun szokás leszólítgatni másokat és ott nem pont a kéregetők,hanem boldog-boldogtalan,hogy beleszóljon az életedbe,hogy mikor nősülsz? Miért nem mentél még férjhez? Mire válsz?Még mindig a szüléeiddel élsz?Most hogy nincs munkád?Meg hasonló fárasztó kérdések.Vagy ha nem rólad kérdezgetnek akkor épp elakarnak pletykálni valamit:ki kivel van jóban,kik vannak válófélben,kinek milyen adóssága van...Városban ilyen veszély nem fenyeget.Még sajnos falun élek,de gyakran járok a városba és általában a kéregetők leülnek valahova és odarakják a kalapjukat,dobozukat és ha akarod simán elmehetsz melletük ne fognak utánad szólni.Ha meg ráfutsz olyanokra szimplán befelelsz valamit,hogy nekem sincs pénzem és tovább mész.Ha nem mutatsz hajlandóságot az irányukba,hanem tovább állsz nem fognak nagyon unszolni.
2018. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
Én határmenti kisvárosból költöztem megyeszékhelyre 10 éve. Először furcsa volt az utcán a tömeg, meg hogy itt gyakran járnak buszok. Kéregetők, zsebesek, az értékeimet kérő cigány alfahímek engem is megtaláltak azonnal de nem volt akkora sokk. Ahonnan jöttem, ott is sok kötekedő elem volt, ha csöves nem is. Meg nekem ezek az "adománygyűjtők" voltak furcsák akik erőszakkal nyomják a kezedbe a képeslapot meg hasonlóakat. A dolgok elérhetősége is oké, bár van amihez itt városon belül kell buszozni, bár akkor se a fél napom megy el rá mint a kisvárosban. Néha azon szoktam röhögni, hogy milyen csipcsup dolgokkal tud elégedetlen lenni a tősgyökeres városi, persze ők megszokják és furcsa lenne nekik ha egy nap pl. 2 db vonat menne a városba vagy ha előre meg kellene rendelni a boltban a "különlegesebb" árut (pl. pulykahús).
2018. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!