Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan akinek valamilye...

Van itt olyan akinek valamilyen hozzátartozója öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
Ha igen hogyan vetett végett az életének, és hogyan tudtátok feldolgozni? Hány éves korában tett meg?

2018. dec. 17. 11:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nos 6-os, de magyarazd el hogy miert olyan tragikus.

Tobbek kozt keresztapam es keresztanyam is ongyilkos lett.

De en nem tudom megérteni sem elfogadni ha valaki ongyilkos lesz, leszamitva a sulyos egeszsegugyi problemakat, ahol az elet csak valodi szenvedés.

De a legtobb ongyilkos meg nem az a kategoria.

Lehet hogy en valamannyire érzéketlen vagyok, viszont te is cserebe tul erzekeny vagy. Pont.

2018. dec. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem az unokatestvérem akasztotta fel magát. Nem nagyon tudtam róla sok mindent, igazából csak egyszer találkoztam vele. Kb 10 voltam amikor meghalt. Nem igazán rázott meg a dolog, nyilván mert nem állt olyan közel hozzám. De most egyre jobban belegondolok ebbe. Elég szomorú..
2018. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem is érzéketlenség, lelki sivárság ha egy másik ember tragédiája hidegen hagy valakit.Ha ismerted még jobban, de ha teljesen idegen volt, akkor is minimum el kéne gondolkodni rajta, mi vezethetett odáig, hogy ezt tette? És hogy milyen lehet most a családjának? Vagy milyen érzés lenne, ha neked így járna egy közeli hozzátartozód?

Én még kb.10 éves voltam, mikor nagybátyám, akit igazán nem szerettem felakasztotta magát a padlásukon.De már 10 évesen is rossz érzés volt.Napokig gondolkodtam rajta, hogy csinálta vajon, miért,láttam a fiát aki megtalálta hogy össze van zuhanva, és annyira beleéltem magam az ő helyzetébe, hogy engem is megrázott a dolog.Mai napig eszembe jut néha, pedig eltelt pár évtized.És azóta környezetemben több ismerős is véget vetett az életének.

Én is voltam már padlón, nagyon mélyen, de soha nem tudtam megtenni, pedig gondoltam rá.De ezek szerint van, aki még ennél is mélyebbre kerül.Ez szomorú.

2018. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

2-es, 11-es:Ott már nagy baj van veled, ha el kell magyarázni!

Nem írom azt, hogy bár tudd meg....

Ilyet senkinek nem kívánok.

De megtudnád, ha ilyen történne egy családtagoddal.

Soha ne mondd, hogy soha.

2018. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nagypapám felakasztotta magát, de ez még akkor történt, amikor én meg sem születtem, úgyhogy sosem ismertem, nem kellett feldolgozni a történeteket.

Az unokatestvérem is volt kórházban tinikorában szuicid hajlam miatt, de úgy tűnik, neki mostanra kutya baja, éli vígan az életét.

2018. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!