Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van 2 testvér. Az egyik...

Van 2 testvér. Az egyik albérletben lakik egy nagyvárosban, de nem ott töltik a Szilvesztert. Odaadnád a testvérednek a lakást a barátnőjével, arra az 1 éjszakára?

Figyelt kérdés

Áthúznák az ágyneműt is, ezzel nem lenne gond.


Mi a helyes döntés? Odaadni vagy nem odaadni?


(En vagyok akinek nem adnak oda és enyhen szólva szíven utott)


2018. dec. 25. 15:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen hiszti királynak én sem adnám oda.
2018. dec. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Utálom amikor cserben hagynak, nem értem miert baj, ha rosszul esik.
2018. dec. 25. 15:56
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

Akkor hagyott volna cserben, ha előzőleg megígérte volna, most pedig pár nappal előtte lemondta volna.

Csak Te elképzelted most azt, hogy vidékről bementek a barátnőddel a nagy városba, csavarogtok, utána meg szexeltek a tesód albijában... Aztán most porszem került a gépezetbe és ezért rinyálsz.

Vegyetek ki egy szobát aztán probléma megoldva, vagy maradjatok otthon.

2018. dec. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adnám, nekem saját lakásom van, lehetek én a legprűdebb ember, de itt senki nem fog szexelni rajtam kívül.
2018. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy az itteni válaszadók sem családtagok :-))

Nem feküdtünk még le, és nem ez a cél.

2018. dec. 25. 17:10
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Téged beengednélek,de egyedül.Idegent biztos nem.
2018. dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Saját albérletet, lakást és kocsit nem adnék oda másnak. Ismerem jól a testvéremet és a mentalitását.


Kérdező, azon vagy kiakadva, hogy a saját bérleményét nem adja oda a tesód. Én senkinek nem adnám oda az albérletemet, mert ki tudja mit fogsz te majd ott csinálni. Te elmész és a felelőség az enyém. Nézd 10 ezerért kibéreltek egy szobát. Ne legyél már smucig!

2018. dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem az a jó hozzászólás szerintem itt, hogy "én sem adnám oda", mint itt a kommentelők 99%-a, hanem azt kéne írnotok hogy "az én kapcsolatom sem ér semmit a testvéremmel"


Ennyit erről. Ne én legyek már a hibás, mert normálisan kéne működni:D Inkább mindenki testvérével baj van...

2018. dec. 25. 18:59
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

De, te vagy a hibás. Sajna sok ilyen ember van, felháborodik, hogy nem kap meg a rokonoktól valami értékeset, amihez semmi köze, de szerinte neki jár. Nem jár. A saját lakásába az ember azt enged be, akit akar. Az, hogy egyetemisták vagytok, semmit nem árul el a rendességetekről. Amiket írsz, hogy nem szexre és csend lesz és nem isztok, az mind jó pont, de az otthonom intim tér és tényleg nem akarok másokat csak úgy beengedni, ha nem muszáj.

S itt - nem muszáj. Meg tudjátok oldani máshogy is, ha kell. Ha otthon vagyok és felcsörgetsz éjjel 4-kor, hogy valami bajod van és nem tudsz hova menni, az más, de hogy a csajjal más lakásában akarsz aludni...


Már a leírásban is azt kérdezted, hogy mi a helyes döntés. Nos, nincs mindig olyan, hogy helyes döntés. A nem saját tulajdon miatt szerintem az elutasítás a helyes (de nem ítélek el senkit, aki odaadja a tesónak a lakást, anyira azért nem vészes), DE saját lakásnál nincs helyes döntés. A tulajdonos dönt és fellebbezésnek helye nincs, aki megsértődik, az kissé szánalmas.

2018. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a szörnyen szánalmas ha valaki a testvére tulajdonát (lakás, autó...) úgy akarja használni, mintha a sajátja lenne és még ráadásul ezen ki is van akadva.

Te kértél egy szívességet és a tesód nem engedte, hogy nála aludjatok. El kell fogadnod a döntését. Ha szivesszéget kérsz valakitől az nem jelenti azt hogy teljesítik is. Meg kell tanulnod mert ez az élet.

2018. dec. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!