Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy nem tudják értékelni a kedvességem :(

Ha segítek valakin pl elesik, elhagy valamit, rögtön azzal jön, hogy megszeretném ütni, lopni tőle stb

Én egész eddig abban a hitben éltem, ha kedvességét adsz, ugyan azt kapod vissza :) (ennyire naív lennék?)

Régebben nagyon sokat piszkáltak, de egyszerűen én nem voltam képes ugyanazt tenni velük :( mert egyszerűen...nincs olyan akinek tetszene mindaz!

Eltelt 9 év semmit sem változtam, de úgy érzem, hogy nem haladok jóirányba..csak a kihasználást és a megszégyenítést kapom vissza :(

Annyira nehéz egy negatív világban, pozitívnak lenni :(

Akármi kedves dolgot teszek a másikkal, csak a rosszat kapom vissza, akkor mi értelme a jószívűségnek?

-Egy barátnőmnek kölcsön adtam egy pólót,5 hónap után sem kaptam vissza :( mindig azzal hitegetett, hogy majd holnap stb

- pénzt adtam kölcsön, segítettem neki, de ő jóformán nem is keres, hogy megkérdezze élek e vagy halok:(

Ugyanez a helyzet a keresztyénekkel is, ennyire fertőző lenne a negatívitás ?

A kedvességgel és a jószívűséggel haladhatok előre az életben:( ?

Mi a véleményetek?

~bocsánat, nagyon kusza amiket írtam, de muszájnak éreztem, hogy kiírjam magamból :)~

19 L



2018. dec. 25. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Így válik az emberrel jóból rosszá. Nekem volt pont ugyanilyen barátom,de sajnos sokat csalódott,és megváltozott rossz irányba. Amit tenni tudsz,hogy nem mindenkinek adsz kedvességet,mert sajnos nem mindenki érdemli meg.
2018. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb lecke ilyenkor az, ha nem fordìtasz több energiát az ilyen emberekre. Sajnos nem tudod őket megváltoztatni.
2018. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) megpróbálok okosan kedves lenni :)
2018. dec. 25. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
A másik, hogy meg kell erősödnöd a mai világhoz, és lemérni, hogy kinek érdemes adni,-segíteni. Ha 1*-2* szív az ember, akkor megfontoltabbá kell válni.
2018. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

Sajnos vannak emberek akik nem törődnek a kedvességel. Én próbálok mindenkivel kedves lenni/kedveskedni és vannnak olyanok akik jól veszik a kedvességemet, hálásak és akkor mindig elkap a boldogság, hogy öröm segíteni másokon. Van egy ilyen mondás is hogy: Mindent vissza kapsz, ha jót adsz, ha rossat adsz. A bánat, s öröm, egyszer mind visszajön. Én erre szoktam gondolni

Azért ez szerintem nem minden keresztényre igaz :).

2018. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom :) nem minden keresztényre igaz :) de a legtöbbjük olyan,vagyis akikkel eddig találkoztam.
2018. dec. 25. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem találkozok soha ilyen pozitív lányokkal? 😭😭
2018. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerencséd, hogy ennyivel megúsztad. Engem és a testvéremet egy nagyon nehéz élethelyzetben betaláltak aljas, hitvány emberek, kihasználták a jószívűségünket és szinte mindenünkből kisemmiztek, a mélypont az volt, hogy több alkalommal is a hajléktalanszállóra mentünk ételosztásra. Nagyon kegyetlen tud lenni ez a világ, tele van aljas, gané emberekkel, akik egy cipőfűzőért is elvágnák a másik torkát. Egyet tanulj meg: amit kiadsz a kezedből az már nagyon nehezen jön vissza, pénzt soha ne adj kölcsön senkinek (kivétel, ha nagyon megbízható emberről van szó SOS helyzetben), soha ne hagyd, hogy kihasználjanak, a legtöbben érdekek mentén mozognak és csak addig járnak a nyakadra, amíg megszerzik, amit akarnak. Nagyon kevés önzetlen ember van, magamat is közékük sorolom, nagy árat fizettem ezért, de akkor se akarok és tudok olyan dolgokat tenni, mint, amiket velem megcsináltak. Tanulj meg határozottan és keményen nemet mondani, mert ki fognak használni.
2018. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!