Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszerűen besokalltam az élő...

Egyszerűen besokalltam az élő ruhavásárlástól! Van még valaki így?

Figyelt kérdés

Most értem haza az egyik nagy plázából. (Mammut) És szokás szerint nem találtam magamra semmit. Kesztyűt és pulóvert szerettem volna de nem volt vagy méretben vagy színben nem tetszett. Kinyitottam itthon a szekrényem és rájöttem, a benne lévő ruhák kb 95 százalékát online vásároltam . És itt jön az, hogy mennyire nyugodtabban vagyok itthon, mikor csak várom a futárt, és hozza a csomagom amiről tudom, méretben és színben is olyan amilyen nekem kell mert a netes webshopban könnyen és gyorsan tudok szűrni mindenre és csak néhány kattintás és max pár nap mire megjön a ruha. Most is láttam az eladók unott arcát, azt, hogy legszívesebben a körmüket lakkoznák ahelyett amit csinálnak, és mikor segítséget kérsz úgy néznek rád mint egy zombi. A ruhák halmokban a kis hely miatt, alig lehet átlátni bármit is. Van még valaki aki már eljutott arra a pontra, hogy erre semmi szüksége többet ? Vagy valaki akinek hozzám hasonlóan a hócipője tele van ezzel ? Mert én már biztos nem fogok a jövőben ilyen helyekre menni ha folyamatosan ez van. Márpedig ez volt eddig is de eddig valahogy elviseltem mégis utána is mindent csak a netes ruhaboltokban találtam meg.


27/N



2018. dec. 30. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahogy Neked kènyelmes,ùgy cselekedj :)

Amùgy èn is utálok ruhaboltba egyáltalàn bemenni...

2018. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ue. van nálam is.

Az első 30 évemben konfekció méretem volt, kb. 25-ig 36-os, utána 38-as. Most 10 évvel és 3 gyerekkel később már 40-es, de az utóbbi időben 42. És már nem biztos, h. mindegyik jó, mert van amelyinek jó a mellrésze, de szorít vállban, derékban.

Elég vállas vagyok, mert egész fiatalságomat intenzíven végigsportoltam, szóval online nekem egyre kevésbé van esélyem megfelelő ruhát találni. Nadrágnál is a nagyobb méreteknek nagyobb a fenekük, viszont a derekuk többnyire nekem nem jó, mivel alma-típus vagyok, a hasamra hízok, a lábam, combom, fenekem viszont izmos, nem túl nagy...

De sok helyen tényleg elég kelletlenek, szaktudás sajnos nem sok van, ha anyagra, szabásra kérdez(ne) az ember. Alakítani sem tudnak már, mint régen (pl. nekem minden nadrág hosszú, mert alacsony vagyok, de a felhajtás is egy ezres, és még hurcolni is kell...)

Meg a fast fashion minősége, tartóssága is hagy 'némi' kívánnivalót maga után...

2018. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha átlagméretű vagy akkor nincs probléma a nettel, én viszont nem vagyok az, nehéz kifogni valamit, a méretezések is össze-vissza vannak.
2018. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek boltban vásárolni, az online-hoz képest kicsi a választék, (ami persze érthető) sokszor irreálisan drága. Ha rövid időn belül nem találok jót, akkor elfogy a türelmem, feszült leszek, nem szeretem, hogy kerülgetni kell a lézengő embereket, eladót keresni, vagy éppen elkerülni, ha nem hagy békén.

Viszont pl. méret próba miatt néha be kell menni.

Egyébként ezt igazságtalannak tartom, hogy fenntartanak egy üzletet, alkalmazottakkal, stb. én meg bemegyek próbálni, aztán megrendelem neten, ezért inkább nagyobb üzletláncoknál szoktam próbálni, ott talán nem annyira számít.

2018. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én online látatlanban nem merek ruhát vásárolni, mert sokszor vagyok úgy, hogy amiről azt gondolom, hogy jó lesz, arról a próbafülkében derül ki, hogy mégsem.


Viszont, ha már élőben vásárolok, akkor jobb szeretem, a fastfashion boltokat. Ott nem zargatnak már akkor, mikor belépek az üzletbe, hogy segíthetnek-e stb.

Némelyik butikos ott van az ember hátsójában, vagy ha nem, akkor állandóan lesi, hogy mit fogsz meg. Sokan próbálják rá tukmálni az emberre a dolgokat és még akkor is megpróbálnak rábeszélni, hogy ,,pedig jól áll", amikor szembeötlő, hogy mennyire előnytelen valami. Persze, ha nem veszel semmit, akkor néhol már elköszönni sem szokás ám.


Fastfashion boltokban ilyen nincs, nyugodtan nézelődhetsz, nem lohol senki a sarkadban, itt csak a sok vásárló lehet zavaró.

2018. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sokkal nagyobb nyűgnek érezném, hogy ha mégsem jó az adott holmi, visszaküldjem (a postai szolgáltatás szerintem kritikán aluli, a díjszabásról nem is beszélve). Netről könyvet rendelek, megy olyan holmit, ami már bevált (pl. állateledelt)


Nekem nem gond boltban venni ruhát, bár igen ritkán vásárolok. Többnyire ha random van egy kis időm, akkor beugrom valahova útközben, és ha van, ami megtetszik, akkor megveszem, ha nem, nem, nem görcsölök rá. Úgyis tisztában vagyok vele kb., hogy nagyjából milyen alapdarabok kezdenek kikopni a ruhatáramból. Néha nézegetek katalógusokat, és ha megtetszik valami, elmegyek az adott boltba, de 50%, hogy élőben már nem tetszik az adott darab. Nem emlékszem olyanra, hogy valaha úgy indultam el itthonról, hogy na, ma ilyen és ilyen ruhát fogok venni.

2018. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Többségében mindig sikerül eltalálnom a méretet netes ruhavásárlásnál is így nekem ezzel nincs gondom. Mivel bejáratott boltokból vásárolok ahonnan tudom milyen méret kell. Ha nem vagyok biztos valamiben elmegyek a boltba és ha van méret megnézem jó e. És akkor megveszem ott, de ez nagyon ritka.
2018. dec. 30. 14:10
 8/8 Metionin ***** válasza:
Én egy antiszociális grincs vagyok, szóval teljesen megértelek. Élelmiszert venni is megpróbálok olyan időszakban menni amikor a lehető legkevesebb emberrel (főleg gyerekkel) lehet találkozni. Ruhát meg...áh. Ha valamit muszáj boltban vennem személyesen (pl. nadrág, melltartó) akkor nyitás után nem sokkal megyek reggel, olyankor nincsenek sokan. A többit rendelem. Érdekes módon még a vállfás turikban vagyok a legkevésbé pánikban, bár oda is rendszerint akkor megyek amikor a potenciális vásárlóközönség dolgozik, a kölkeik meg intézményben vannak. Az évek során egyre nő a rendelt cuccaim aránya és azt hiszem, ez így is marad. 28/xx
2018. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!