Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utánoz a barátnőm, mit lehet...

Utánoz a barátnőm, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Évek óta jó barátnők vagyunk, viszont észrevettem, hogy sok mindenben elkezd mostanában utánozni, vagy "rákontrázni" a dolgokra, hogy neki csak azért is jobb XY dolga lesz mint az enyém. Erre már többen is felhívták a figyelmemet, hogy ők is észrevették. Mondok egy-két példát: 2 éve VETTEM MAGAMNAK egy Iphone 6 telefont (neki akkor "csak" 5S volt), utána hetekig azon agyalt, hogy a szüleit hogyan tudná rábeszélni, hogy vegyenek neki új telefont, mert az övé is már "sz..rakodik". Végül karácsony előtt megvetette a 6S-t. Én karácsonyra kaptam egy nagyon jó márkájú nagy szemhéjpúder palettát, azóta ő is azt a márkát vásárolja magának. Vettem egy kábel nélküli fülhallgatót még 1 éve, amit most a koliban használok. Karácsony előtt elkérte, hogy megnézheti-e. Már tudtam előre, hogy mire fel nézegeti. Vizsgaidőszakkor, hogy videochatelűnk egymással, mit ad Isten, már ő is olyan színű kábel nélküli fülhallgatóban ült. A bőrgyógyász kiírt egy alkoholos-antibiotikumos arctisztítót mivel problémás a bőröm, hogy semmi mást ne használjak, csak azt. Megmutattam a barátnőmnek, kipróbálta és hogy mennyire jó. Azóta már ő is szereztetett magának egy hasonló, alkoholos gyógyszertárban kapható lemosót :-) És még sorolhatnám. Nem mondom azt hogy zavar, mert nem, csak fusztrál picit. Bár azért simogatja az egómat, hogy van akinek tetszik a stílusom, csak ezt olyan sunnyogásnak gondolom :)
2019. jan. 15. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs saját személyisége pincsinek hívják az ilyet
2019. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Irigy vagy, majd kinövöd. :)

Normális esetben, ha valamit ajánlgat az ember ismerősi/baráti körben, azt azért teszi, mert neki bevált, bátran javasolja másoknak is. Ha te nem akarod, hogy valaki ugyanolyan márkát használjon, akkor mi a fenének ajánlgatod? :D Legyen min puffogni utána? :D

2019. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugy is oltozik, sminkel mint te?

En szoktam ajanlani ismerosoknek dolgokat, amiket kiprobaltam es szerintem jok, sminkcuccokat amik nekem bejottek, vagy ha valakinek tetszik egy ruham, megmomdom hol vettem, vagy megkerdem, hogy vegyek-e neki is, ha megint rendelek. Csomo mindent en is ajanlasok alapjan vettem eloszor, most meg rendsteresen hasznalom.

Szerintem ne csinalj belole ekkora ugyet, ezek csak targyak.

2019. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Èn örülnèk neki,hogy,ilyen menő vagyok.
2019. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2. Kikaptál egy szókapcsolatot az egész szövegből. Gratulálok az értelmiségedhez! Gondolom azt a részt, hogy "megmutattam a barátnőmnek". Elnézést, hogy nem írtam oda, hogy megkérdezte, hogy mi az amit kenek magamra (és ezután mutattam meg). Nem gondoltam, hogy számodra ez ennyire lényeges, de legyen. A továbbiakat nem ajánlgattam. Meglátta nálam, elkérte, hogy megnézheti-e és puff megvette. Nem vágok eret ez miatt ne értsetek félre, nem is vagyok mérges erre. Csupán nem értem ezt a viselkedést, hogy ez mire jó :)
2019. jan. 15. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem felnőttként is idegesítene, ha valaki mindig engem igyekezne másolni, utánozni, mindig az kellene neki, ami nekem is van, esetleg rám akarna "licitálni".

Nem barát az ilyen, csak valamiféle pótléknak kell számára a másik.

2019. jan. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm azért esett teherbe pl mert nálunk jön a baba...előtte gyógyszert szedett, nem próbálkoztak,aztán mikor kiderült,hogy nálunk jön, rá kb 4 héttel bejelentette hogy terhes:D

Gondolhatnánk,hogy á, biztos csak véletlen.. de megmondta,hogy nem az és akkor kezdtek próbálkozni,mikor megtudta,hogy nekünk gyerekünk lesz.. szerinted?:D

Mindigis ilyen volt,de el tudom így fogadni, ettől még barátok vagyunk.:)

2019. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. Természetesen én is eltudom fogadni őt, abszolút nem sajnálok tőle semmit :) Csak kíváncsi voltam a véleményetekre, hogy ki mit gondol erről, van-e tapasztalat 😃
2019. jan. 16. 08:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez 3 apró dolog, nincs ebben semmi utánzás. Elég gyermeteg vagy egyetemista létedre.


És ha megkérdezte mit használsz? Ha látok, érzek, érzékelek valamit ami tetszik máson én is megkérdezem mi az, és megveszem ha szerintem is megéri az értékét.

Ha nagyobb értékű dologról van szó méginkább kikérem a barátaim véleményét. Többször halogattam valaminek a megvásárlását és befolyásolt a barátaim véleménye miután ők is használták.

Jelenleg épp fiú haverom fogom majmolni, mert féltem a biztonsági borotvától, de megerősített abban, hogy megéri....

2019. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!