Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy vannak...

Hogy lehet az, hogy vannak emberek, akik nem szeretnek utazni, és, ha tehetnék, legszívesebben ki sem mozdulnának otthonról?

Figyelt kérdés
Nem arról beszélek, amikor valakinek nincs rá pénze/ideje. Hanem, akik megtehetnék, de mégsem teszik. Mik az ellenérveik az utazással szemben? Miért jobb otthon ülni?

2019. jan. 18. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert van aki ilyen. Van akinek az otthon kényelme és nyugalma többet ér mint egy utazás tele programokkal, idegeskedéssel "jajj le fogjuk késni a gépet"..... Ennyi. Nem ördögtől való ez se, attól még hogy neked ez nem tetszik, másoknak tetszhet.
2019. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sok embernek azért vannak rossz tapasztalatai, mert ilyen szervezett buszos túrákhoz vannak szokva, meg nem beszélnek idegen nyelveket, ezt megértem. De kikapcsolódni akár belföldön is lehet! Nem kell sem repülő, sem idegesítő útitársak miatt aggódni!


Az a nagyon fura nekem, ha valaki semmilyen lazítása, kikapcsolódásra, környezetváltozásra nem vágyik.

2019. jan. 18. 23:40
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
:) nincs ellenérv... egyszerűen fogadd el, hogy az emberek nem egyformák.. én is szeretek itthon lenni... szeretem a házunkat, az otthonunkat, a nyugalmat-békét ami itthon van, a kertemet, az udvarunkat, a környezetet (ismerősök-barátok-rokonok) akik körbevesznek minket... megengedhetjük magunknak hogy utazzunk és igazából szoktunk is... de mindig a férjem a "szervező-hangadó" hogy menjünk el x helyre... elmegyek én is, annak ellenére, hogy imádok itthon lenni és sokszor nehezen indulok útnak, de persze ott is nagyon jó érzem már magam és utána már elgondolkozom miért akartam én legbelül otthon maradni??? de valahogy mégis belül alapból nincs kedvem hozzá.. nem tudom igazából megmagyarázni a miért-et.. mert mint írom, ha már ott vagyok ott is nagyon jó... hmm.. egyszerűen ilyen vagyok :)
2019. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
egyrészt lustaság, kényelem. másrészt utálom az utazással járó stresszt. utálom a repülőtereket. utálok órákon keresztül egy helyben ülve unatkozni. mikor már ott vagyok, akkor jó. csak mire odajutok. aztán nem akarok hazamenni :D
2019. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Én értelmét nem látom. Elmegyek görögországba mondjuk. Na bumm, akkor ott vagyok. És mit csinálok? Elmegyek sétálni vagy beülök kajálni? Itthon is lehet. Játéktermezni, biliárdozni, strandolni meg minden egyebet itthon is lehet.

Ha valami izgalmasat mond az ember amire itthon nincs lehetőségem akkor szivesen mennék. Például a nürburgring-ot kipróbálnám. Ha lenne rá azért utaznák is.

De kiadni egy rakat pénzt csak azért hogy ugyan azokat csináljam amiket itthon is tudok, felesleges.

Sőt ott még korlátozottabb is vagyok, mert nem ismerem a környezetet, a homijaimat se vihetem magammal. Ha valami eszembe jut vagy megtetszik a neten nem állhatok neki, hanem utazás végéig azon kattog az agyam hogy de jó lesz otthon lenni és nekiállni ennek az érdekes dolognak.

2019. jan. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Én sem szeretek utazni, de ez nem jelenti azt, hogy otthon ülök. Nagyon sokat járok el otthonról.


Az egész életem le tudnám élni egy közepes vagy egy nagyobb város határain belül.

2019. jan. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Betegség, fóbia, komfortista, nem érdekli,
2019. jan. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Én az ellenkezőjét nem értem.


Még egyetem alatt nem értettem, hogy sok dolgozó embernek miért jó, hogy az egész hosszabb szabadsága alatt csapot-papot otthagy és idegen helyre megy.

Úgy képzeltem, nekem jobb lenne otthon, a saját ágyikómban 6-7 óra helyett végre sokat aludni, otthon végre foglalkozni a kreatív hobbijaimmal, kimozdulni egy-egy délután barátokkal találkozni, végre rendesen főzni...

Annyi dolog marad el a munka miatt, ami bepótolható, de otthon.

Plusz otthon a legkényelmesebb és legpihentetőbb.


Aztán eljött a munkás életem, és úgy alakult, hogy az egy hét szabadságomat otthon töltöttem.

Hát, igazoltam magam. Semmi se volt pihentetőbb, mint az a hét.



Egyébként én alapból nem szeretem, ha sok ember van, magamnak való vagyok, ezer kreatív hobbival, szeretek sportolgatni is, és el nem tudom képzelni, hogy lehet unatkozni.



Azért nem zárom ki az utazást, pl a Kéktúrát is szeretném végigjárni, eljutni Svájcba Skóciába, Németországba, Finnországba stb

2019. jan. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Van, aki szimplán nem szeret utazni. Régebben én sem szerettem, szimplán olyan időszakom volt. Nem láttam értelmét annak, hogy órákon át üljek egy járműben, hogy aztán fáradtan csináljak valamit, valahol. Inkább otthon csináltam a saját dolgaim vagy a barátaimmal kikapcsolódtam a lakóhely környékén.

Igazából mi az érv az utazás mellett, ha valaki nem szeretne?

2019. jan. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%
Depressziosak.
2019. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!