Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy vannak...

Hogy lehet az, hogy vannak emberek, akik nem szeretnek utazni, és, ha tehetnék, legszívesebben ki sem mozdulnának otthonról?

Figyelt kérdés
Nem arról beszélek, amikor valakinek nincs rá pénze/ideje. Hanem, akik megtehetnék, de mégsem teszik. Mik az ellenérveik az utazással szemben? Miért jobb otthon ülni?

2019. jan. 18. 23:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
76%

Ez ugyanolyan, mint hogy vannak, akik nem szeretnek buliba járni, alkoholizálni, vezetni, futni, biciklizni, sétálni.


Én magam egyik nap ilyen vagyok másik nap olyan.


Sokáig jól éreztem magam egyedül otthon, a saját csendes környezetemben, saját gondolataimban elmerülve. Most meg meghalok, ha itthon kell üljek.


Részemről a kirándulás, kikapcsolódás is 1-2 emberrel de leginkább egyedül, természet közelben emberektől távol igazi élmény. A nagy tömeget, utazást magát, nagy társaságot nem szeretem. Sokszor volt olyan, hogy ha több ismerőssel mentem "kikapcsolódni" akkor csak még inkább lefáradtam és kellett 1-2 nap egyedüllét, hogy feltöltődjek.


A vicces, hogy sokszor én magam is elgondolkozom, hogy 1-1 kirándulás gyakorlatilag arról szól, hogy elmegyek és kemény pénzeket fizetek azért, hogy megnézzek valamit ami másnak a hétköznapi élet része. De az esetek többségében nem gondolkozom, ha valamit látni akarok, akkor megyek.


Én például Hungaroringi eseményekre járok ki. Évek óta amire lehet. Másoktól meg azt kapom, hogy tudok egész nap ülni és azt hallgatni hogy "wrúúú...wrúúú". Egyik nagy álmom, hogy lássak egy Nascar versenyt és egy Le-Mans-i 24 órás versenyt.


Vagy szeretek vonatokat nézni, fotózni. Más meg tök hülyének néz, hogy ki a fenét érdekelnek a vonatok. Utazik rajta és kész. Miközben ők maguk meg a nyálukat csorgatják olyan felső kategóriás autókra, amiket naponta látni az utcán. De ugyanígy vagyok a repülőkkel, kimegyek és nézem a le-felszálló gépeket. Más meg utazik rajta vagy nem is érdekli.


Vagy teljesítmény túrázok sokat. Vannak akik ezerszer keményebben csinálják évi több ezer kilométerrel. Másoktól meg megkapom, hogy mi a jó abban, hogy egész nap csak "megyek" A-ból B-be. Vannak egyenesen becsmérlők is, akik magukat fényezik, hogy hát ők is felmentek X hegyre és el se fáradtak. Na bumm.


Nálam mondjuk hozzá tartozik az is, hogy esélyem nincs saját házra, lakásra. Albérletben ülni meg nem olyan nagy élmény, nem is lehet rá költeni, ezért inkább választom az élményeket, kimozdulást.


Összességében nálam egy csapásra dőlnek el a dolgok. Van, hogy egy hosszan tervezett, vágyott utazásra is azt mondom, hogy inkább most nem, és maradok itthon. Máskor meg fél napot utazok azért, hogy eltölthessek egy órát valahol.


Nem kell mindent megérvelni és ellen érvelni az életben.

2019. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!