Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted az öngyilkossághoz...

Szerinted az öngyilkossághoz bátorságra van szükség? Vagy csak simán gyávaság?

Figyelt kérdés
mit gondolsz róla?
2019. jan. 21. 08:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy betegsèg...èn simán jòpofiztam,hogy mèg vèletlenül se jojjenek rá,mire kèszülök.
2019. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem egészséges mentális állapot, ha az életösztönt le tudja győzni az öngyilkosság utáni vágy. Akkor sem, ha jópofizol álcázás céljából.

Van az az élethelyzet, például gyógyíthatatlan betegség hosszan tartó szenvedésekkel, ilyenkor ugye az eutanázia, de nem gyakran kerülünk ilyen helyzetbe, úgy gondolom.

2019. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

9-esnek tökéletesen igaza van,nem tudom miért lett lepontozva?

Amikor valaki zavarodott állapotában lesz öngyilkos, ez se bátorság, se gyávaság.Ez menekülés a kilátástalan helyzetből.

De létezik egy olyan fajta öngyilkosság, amit nem összezavarodott állapotban követnek el, hanem előre megtervezetten, és mindenképp ez is menekülés.Ehhez viszont kell egy nagy adag bátorság.Nekem volt ilyen ismerősöm.Nem volt depressziós.Csak nem tudott már mit kezdeni az életével.

Egyik szomszédunk viszont rák miatt sokat szenvedett, és megölte magát.Ez is menekülés a fájdalom elől.

2019. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!