Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vonzódom a szomorú,...

Miért vonzódom a szomorú, önbizalomhiányos emberekhez?

Figyelt kérdés

Nem ismerkedés céljából írtam ki a kérdést, szeretném ha ötleteket adnátok, személyes tapasztalatot, véleményt.

Még nem voltam párkapcsolatban, szóval lehet ferde a következtetésem, de az emberekben (3 személy), akik eddig szimpatikusak voltak és bejöttek ugyanazokat a mintákat fedeztem fel. Szeretethiányosak, csendesek, és visszahúzódók. Nem lelem perverzem örömöm mások szenvedésében, sőt szeretnék segíteni rajtuk, de nem értem hogy jön ehhez az, hogy ennél akár többet is szeretnék tőlük. Barátai körben, családban is szeretem/próbálom úgymond a szárnyaim alá venni azt, akin úgy látom szüksége van rá, de ott természetesen vonzalom nincs. Szóval ötleteim vannak... Talán mert én is hasonló voltam korábban, és örültem volna ha akkor valaki segít rajtam? Vagy félek az elnyomástól, és ez ilyen... hát nem túl szép módon nyilvánul meg? Vagy mert ezek a tulajdonságok gyakran az érzékeny emberek sajátjai, akiket kedvelek és akikkel azonosulni tudok?

Sosem kezdeményeztem még senkinél, de most lehetőségem adódhatna rá. Egyedül ez aggaszt, hogy lehet csak ez a segíteni akarás mozgatott meg ennyire, és ez nem hiszem hogy egy egészséges párkapcsolat alapja... De úgy érzem nagyon tudnám szeretni őt, és távol áll tőlem mások érzelmi kizsákmányolása.


2019. jan. 27. 23:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok.
2019. jan. 27. 23:59
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

ezek a legveszélyesebbek, ne tedd :D ki vannak éhezve az olyanokra mint te, de adni meg nem fognak tudni neked, tehát nem fog működni soha

én is ilyen voltam anno és azért vagyok ilyen velük, de én magam oldottam meg és nekik is maguknak kell

egészséges párkapcsolat alapja két egészséges ember, abból lehet valami... az ilyen az eleve halálraítélt

2019. jan. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

#2 Ez hülyeség. Egyáltalán nem halálra ítélt az ilyen. Unokahúgom pl. pont egy ilyen lány, de szeret az mindenkit. Valószínűleg, ha barátja lenne (12 évesen mondjuk ne legyen...), akkor őt is szeretné.

Csak megkell találni az ilyeneket, ennyi.

2019. jan. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
#3 Az igen ifjú rokonodnak nem sok köze van egy felnőtt ember lelkivilágához. 12 éveseknél az önbizalomhiány és az ebből eredő szomorúság fiziológiás folyamat, amit a hormonváltozások okoznak és a kamaszkor végére normálisan enyhül vagy eltűnik. Ha az ember 19-20 évesen sem áll a talpára, az viszont gond. És nem arról van szó, hogy a mélabús, önbizalomhiányos emberek ne tudnának szeretni. Sőt, ők aztán igazán szeretnek! Csak éppen teljesen mérgezően hat a viselkedésük egy kapcsolatra. Az elején semmi gáz, szimpatizálsz az illetővel, sajnálod és megérted a bajait. De aztán mikor mindennap jön a hiszti, hogy ő semmit sem ér, ő dagadt/buta/tehetségtelen, akkor kezd eldurranni az ember agya. Így nem lehet élni. És akkor szakítasz vele, mire közli, hogy miattad lesz öngyilkos. Jobb esetben. Rosszabban lemészárol, hogy ha már az övé nem lehetsz, akkor másé se legyél.
2019. jan. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
4, ezt ráhúzni minden önbizalom-, szeretethiányos emberre nettó hazugság.
2019. jan. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Érdekel a sorsuk, szeretnél segíteni nekik, megmentő szereped van az életben. Bármi lehet.
2019. jan. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

az lehet, hogy vannak kivételek, de én is ezt tapasztalom.


korábban én is azon gondolkoztam, hogy mennyivel jobb ötlet lenne olyan emberekkel ismerkedni, akik "rászorulnak", mert azok biztosan jobban értékelik BÁRKI közeledését...csak hát a vége többnyire az lett, hogy nem tudtam hónapok alatt sem megismerni, mert annyira görcsösen zárkózott el tőlem, és mintha nem is lennék ott, továbbra is az volt, hogy neki nincs senkije és őt mindenki bántja.

2019. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Tényleg ilyen elesettnek látod őket?
2019. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

#4 Nem a kamaszkora miatt ilyen, azt elárulhatom. Ez egy olyan dolog, amit felnőtt korára is magával fog vinni, max. picit enyhülni fog.


De nyílván te vagy a mindent tudó. :)


Annyit szeretnék kérni, hogy ne okoskodj, míg nem tudod a részleteket.

2019. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mert te is hasonlò voltál règen...
2019. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!