Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen? Miért...

Miért vagyok ilyen? Miért gondolom magam többnek másoknál?

Figyelt kérdés

Folyamatosan jobbnak, okosabbnak, többnek érzem magam másoknál magamat. Ez egyszerűen valamiért belülről jön, és összetűzésbe kerül az agyammal. Ha racionálisan gondolkodok akkor tudom "hol a helyem", hol vagyok bizonyos emberekhez képest. De valamiért belülről folyamatosan olyan késztetést érzek, pontosabban olyan gondolatok jönnek hogy jobb vagyok másoknál, intelligensebb stb.. és tudom hogy ez hülyeség és nem így van. Egyszerűen már szégyellem magam, sajátmagam elött hogy ilyen vagyok belülről. Egyszerűen felidegesítem magamat hogy mást mond a "belső énem" meg a normális racionális gondolkodásom.



Sokszor megesik az is hogy van egy adott téma amiben nem vagyok jártas, de érdekel. Akkor még tisztában vagyok vele hogy abban az adott témában én nem tudok semmit, egy senki vagyok. És ahogy járom körbe a témát, ahogy napról napra tanulok valami újat, egyszerűen nagyon azt érzem magamról hogy mindenkinél jobban tudom. Persze az agyam, tudja hogy ez nem így van. Gyakorlatilag az adott témában, szakmában profi szakembereket kérdőjelezek meg, közben tudja az agyam hogy én vagyok a butuska szépjelzővel, de mégis folyamatosan ilyen késztetés van bennem.



Van valakinek hasonló problémája? Engem már nagyon zavar, szeretnék változtatni ezen. Egyrészt az alázatosság rovására megy a dolog, mert mindenben már úgy érzem magam hogy elég jó vagyok. Lehet egy nagy pofon, pofára esés már kijárna ilyen szempontból nekem. Ezt a kérdést most az eszem írta, legbelül mást érzek.



2019. febr. 1. 21:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Azért azt tudnod kell, hogy az elmegyógyintézetek tele vannak “kiválasztott” emberekkel, akik őrzik a nagy “titkot”, hogy a valóság olyan szeletét érzékelik, amit más nem. Valójában az agyuk vetít hozzá a valósághoz olyan elemeket, amelyek pokollá teszik az életüket.


Szóval csak óvatosan a kiválasztottság-tudattal. Ezt üzeni számomra Jézus a kereszten.

2019. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek írom:

Karrier szempontjából sokkal sikeresebb vagyok mint általában az emberek. 2 igazi barátom volt, mind kettő hátba szúrt. Haverjaim ettől függetlenűl vannak, de azt nem nevezném feltétlen igaz barátságnak. Párkapcsolatok terén viszont borzasztóan állok. És egyébként az emberekkel egyáltalán nem viselkedem nagyképűen vagy ilyesmi, ezeket mind csak magamban gonolom. Sőt egyáltalán nem akarok megbántani senkit, meg nem kötök bele senkibe. Nem vagyok extrém visszahúzódó, de igazán nyílt sem, szóval kell egy kis idő mire megszokok egy társaságot, közeget, utána viszont már felszabadult tudok lenni.

2019. febr. 2. 17:15
 13/14 A kérdező kommentje:
Viszont így belegondoltam és tényleg lehet igazad van, talán az a gond hogy kevés, és nem jó minőségű emberi kapcsolataim vannak.
2019. febr. 2. 17:18
 14/14 mokavonat válasza:
Szia, megtalaltad vegul a megoldast?
2020. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!