Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem teszik a beteg...

Miért nem teszik a beteg emberek a szájuk elé a kezüket ha köhögnek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 19. 06:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert igénytelen, faragatlan barmok! A buszon valaki nem teszi a szája elé a kezét köhögésnél, és mondjuk influenzás, máris több embert megfertõz....

Akár súlyosabb betegségeket is el lehet így kapni!

Nekem már kisgyerekként azt tanították a szüleim, hogy ne a levegõbe tüsszögjek/köhögjek! Ez az igénytelenség teteje, ha valaki erre nem képes...

2019. febr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a kezed sem a legjobb megoldás, bár természetesen SOKKAL jobb mint a semmi.

Gondolj bele, a kezét a szája elé teszi, aztán azzal a kezével megfogja a kilincset, kapaszkodót, zsemlét a boltban, a te kezedet bemutatkozáskor stb...

A legjobb lenne zsebkendőt a száj elé tenni, de hát ezt elvárni olyan emberektől, akik még a kezüket sem teszik, nyilván túlzás lenne :)

Illetve, ha már kéz, jobb, ha a kézhátat fordítjuk ilyenkor a szánk felé, mert a kézhátunkkal kevesebb dolgot érintünk azért meg, mint tenyérrel...

2019. febr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a sálamba szoktam ha van rajtam, vagy a könyökhajlatomba/akaromra. Tiszta undorító ha valaki belecsulázik a tenyerébe, aztán mindent megfogdos.

Náluk már csak azokat utálom jobban, akik betegen járnak dolgozni. 1. rohadtul nem dolgoznak, csak vergődnek, hogy de szar nekik 2. mindenkit körbefertőznek 3. közben valamiféle hősnek érzik magukat.

2019. febr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3-as ezzel nem vagy egyedül :D


Pont azért írtam ki, mert egyik munkatársam betegen dolgozik, és hát nehezére esik a szája elé tenni bármit is...

Természetesen ha szellőztetek, ő 2 perc múlva becsukja az ablakot mert fázik és beteg...

2019. febr. 19. 07:25
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Képzeld el ugyanezt egy gyárban, ahol kézről kézre jár a termék.
2019. febr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap tettem fel magamnak ezt a költői kérdést a buszon: egy nő olyan rondán, hörögve és nyákosan köhögött, hogy felfordult a gyomrom. Hát még mikor megláttam, hogy beleköhög a kezébe, majd azzal a kezével szépen megkapaszkodik a korlátban! Áááá!

Ha már muszáj mennem valahova, mikor beteg vagyok, akkor zsebkendővel a kezemben "létezem", hogy ha tüsszentés vagy köhögés jön, abba intézzem - és minden egyébre a másik kezem használom. Ez szerintem alap kellene, hogy legyen, de nagyon sok embernek a fejében sem fordul meg sajnos.

2019. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már annak örülök, ha csak úgy a levegőbe köhög és nem az arcomba miközben beszél hozzám, vagy míg elhalad az utcán mellettem.
2019. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Apám lazán a levegóbe köhög otthon is... Utána meg lehet üvölteni, hogy nem öltöztél fel és nem akarsz iskolába menni...
2019. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt megfigyeltétek már, hogy a buszon/metrón/akármin való hurutolás közösségi programmá vált? :D

Példa: valaki elkezd hurutolni (köhögni). Erre pár pillanattal később egy másik valaki is elkezdi, úgymond folytatja, amit az előző elkezdett, és aztán így szép sorjában mindenki, mintha ilyen közösségi hurutolás lenne az egész. :D

2019. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez jó kerdes basszus. De en menekulok az ilyentol..!
2019. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!