Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért szeretnek jobban...

A nők miért szeretnek jobban és többet olvasni, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek de ezt figyeltem meg.

Külön női regények is vannak szép számmal.

A könyvkiadók nagyrészt a nőket célozzák meg felnőttek közül.



2019. febr. 22. 09:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%

"mindenhol belebújva az okostelefonba" - E-book? Igen, okostelefonra is van ilyen olvasó applikáció.


Kérdező, az én ismeretségi körömben vegyes a kép, sőt, BKV-n is vegyesen látok férfiakat és nőket is olvasni. Szóval nem tudom.

2019. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
55%

Nem a témához kapcsolódik és 0 %-os is lesz, de én nagyon nem szeretem, amikor a regényolvasásra 'kötelezőként' tekintenek és szinte 'emberszámba' se veszik, aki nem olvas - regényt.

Nő vagyok, huszonéves.

Rengeteget olvasok, de nem regényt és általában nem papíralapon.

Igen, telefon van a kezemben (vagy az 5 perc Angol magazin), nem regény.


Igen, ha azért nem veszem észre az idős nénit vagy a várandós (észre fogom egyébként), mert elfoglalom magam, az telefon miatt lesz és nem papíralapú, nem regény. Ha regényolvasás miatt maradok fent a villamoson, mindjárt nem szólnak meg, ugye?


Mellette sportolok, tudok főzni, sőt, horgolni is, néha túrázom, fotózok.

De kevesebb vagyok, mert nem regényt ÉS nem papíralapon, igaz??

2019. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%

Sokan így próbálják a magányt enyhíteni.

A férfiak meg gépeznek :D De persze ez is csak egy általánosítás :D

2019. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

Na és ha azon a bizonyos telefonon pont klasszikus irodalmat vagy politológiát stb olvas?


Nem csak facebook meg gyik' van a világon:)


Gyerekeim‹ fiú - lány...és ajándékba pl a lányoknak ajándékoznak könyvet.

De nálunk mindenki olvasgat...többek között könyvet is.

2019. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
82%
Na, hogy leszóltátok a kérdezőt, aztán egy csomó tanulmány vizsgálta már, hogy a nők többet olvasnak :)
2019. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
47%

Én is sokat olvasok, és a férfi ismerőseim akik olvasnak, mind tudományos könyveket, vagy bármi olyat amiben van tényleges tudás.

Majdnem az összes lány ismerősöm pedig erotikus könyveket, regényeket olvas, olyan történeteket amikben beleélhetik magukat hogy egy helyes izmos vámpírpasi megmenti őket a másik szexi vérfarkas pasitól.

2019. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
53%

"Igen, ha azért nem veszem észre az idős nénit" - Na, én nagyon is észreveszem a reggel piacra igyekvő nyugdíjasokat a munkába és iskolába igyekvő tömegben, de ha épp sikerült leülnöm (az egyébként fájós csípőmmel, amivel most járok orvoshoz), csak azért sem adom át a helyem a piacolóknak ilyenkor, egész nap mehetnének, de nem, nekik a legnagyobb tömegben kell...


Kérdező, anyám például nagyon sokáig nem olvasott könyvet, mindig arra hivatkozott, hogy "nincs ideje", pedig amúgy olvasni szerető ember volt. Aztán addig emlegettük neki, hogy mióta porosodik már ott a polcon az Elfújta a szél jó vaskos kötete (ami már fegyvernek minősül), hogy elkezdte olvasni, és néhány hónap alatt a végére is ért. De például nekem volt olyan időszakom, hogy nem tudtam az olvasásra koncentrálni, pedig szeretek olvasni, viszont nálam például ez az egyik jele, ha ki vagyok merülve, hogy amit szívesen csinálok egyébként, az nem megy, akkor már gond van. Amúgy meg öcsém is olvas, apámnak is kezébe akad néha 1-1 könyv (ő fiatalon verseket is írt, és volt, ami újságban is megjelent akkoriban).

Mellesleg ma már nem csak papír alapú könyvet olvasnak emberek, hanem elektronikusan is (én is akarok egy e-book olvasót, amint nem kell másra jobban a pénz és jön egy jó akció). Az eladási statisztikákra meg kár hagyatkozni, lehet másnak is venni könyvet, és még a téma sem biztos, hogy nemekhez köthető, mert férfiak is olvashatnak amúgy nőknek szánt irodalmat. Miért ne? Én nőként sokféle témát szeretek, 30-as felnőtt létemre szívesen olvasom például az egykori Delfin könyveket, ami kifejezetten ifi irodalomnak lett kiadva, nemrég olvastam végig egy történelmi regényt az egyik orosz cár életéről, az sem egy kifejezetten csajos téma... stb. Egy férfi is lehet "mindenevő" olvasó.

2019. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
15%
Nem csak mentális igényük van az olvasásra a nőknek, hanem az önvédelemnek is egy eszköze az olvasás. Ezzel kerülik elsősorban a szemkontaktust a férfiakkal a tömegközlekedési járműveken és ezzel próbálják meg kizárni annak a lehetőségét is, hogy valaki megpróbáljon szóba elegyedni velük az utazás folyamán. Ezen kívül értelmes dologgal telik el az utazás ideje, - nem csak bámulnak ki a fejükből akármerre. Szerencsére vannak sokan, akiket nem a telefon masszírozás nyugtat meg, - inkább elővesznek a járműveken egy közepes terjedelmű olvasmányt.
2019. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
"Ezzel kerülik elsősorban a szemkontaktust a férfiakkal a tömegközlekedési járműveken és ezzel próbálják meg kizárni annak a lehetőségét is, hogy valaki megpróbáljon szóba elegyedni velük az utazás folyamán." - Nekem meg ilyenkor van leginkább időm olvasni, amikor utazok, munka és háztartás vezetése mellett, elég nehéz beszorítani az időbeosztásomba, akkor meg már összekötöm a két dolgot. :-)
2019. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
27%

Javarészt átlagban nők jobban szeretnek olvasni... ha magambol indulok ki....


Ergó, főzni viszont qvára nem tudnak..... :DDD

2019. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!