Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért szeretnek jobban...

A nők miért szeretnek jobban és többet olvasni, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek de ezt figyeltem meg.

Külön női regények is vannak szép számmal.

A könyvkiadók nagyrészt a nőket célozzák meg felnőttek közül.



2019. febr. 22. 09:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%
Én férfiként szeretek olvasni. Sőt, egyetemen a legtöbb ismerősömről kiderült, hogy nagyon sokat olvasnak szórakoztató könyveket, még a "partiarcok" is.
2019. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%
"Majdnem az összes lány ismerősöm pedig erotikus könyveket, regényeket olvas, olyan történeteket amikben beleélhetik magukat hogy egy helyes izmos vámpírpasi megmenti őket a másik szexi vérfarkas pasitól." - Jót szoktam szórakozni, amikor férfiak ecsetelgetik ezeket a divatosnak számító könyveket (vegyük ide a szürke árnyalatait is), miközben én nőként egyiket sem olvastam, és ők gyanúsan jól ismerik. Olyan, mint mikor a szappanoperák a virágkorukat élték általános iskolás koromban, a srácok makacsul állították, hogy ők nem nézik, de mindig tudták, mi volt a legutóbbi epizódban. :-D
2019. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Ez olyan minthogy számítógépen a gémerek nagy %-a 10-30 éves fiú.


Köszi a linket látom nem csak én figyeltem meg hanem tudományos cikkek is foglalkoznak vele.


Az én környezetemben olyan 70-30 a nők - ffiak aránya olvasásban.

Persze gépen is lehet sőt terjed telefont bújó ember is olvashat ezért nem mindig a facezésre kell gondolni ha látunk valakit.


Én egyébként arra gondoltam hogy a nők agya a verbalitásra és az írásos beszédre is fogékonyabb ezért nekik könnyebb olvasni - szórakozást jelent.

Nekem pedig komoly odafigyelés fáradság akár 100-200 oldal legyűrése is ffiként. Inkább egy maratonfutás aminél a végén jó megérkezni de közben megküzdesz vele.

2019. febr. 22. 11:07
 24/30 anonim ***** válasza:
14%
Figyelj, ismerek olyan nőt, aki olyan szembetegséggel született, hogy nem tud tömör szöveget hosszú ideig olvasni. Szerinted mennyit szenvedhetett a kötelezőkkel iskolában? Én nem látok ebben nagy eltéréseket, de bizonyára más körökben mozgunk.
2019. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Én azt gondolom, hogy a játékipar miatt van. Nem tudok linkelni kutatást, de valahol olvastam, hogy a fiúk azért játszanak több számítógépes játékot, mert a marketing úgy volt megcsinálva (pl. női-férfi karakterek aránya stb.), hogy őket vonzza be jobban.


Feltételezem, az unokatesóimból kiindulva, hogy ez nem 20 évesen kezdődik, hanem legkésőbb a tizenéves korban. Pont akkor amikor én elkezdtem sokat olvasni. Gondolom, hogy a fiúknak nem volt rá idejük/igényük, mert számítógépes játékkal játszottak, vagy akik szerencsésebbek voltak sportoltak, haverokkal csavarogtak vagy a szülők lefoglalták őket.


Mikor felnövünk ahhoz nyúlunk vissza kikapcsolódásra, amit élvezettel csináltunk diákéveink alatt, tehát lehet, hogy ezért olvasnak többet a nők. Bár ez még csak a 20-30 éves korosztályt magyarázza a fölötte levőt nem.

2019. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
55%
Férjem szeret olvasni, rendszeresen elalvás előtt mindig bújja az aktuális könyvét. Főleg a háborús és a sci fi történetek érdeklik. Én csak ritkábban, de szoktam olvasni.
2019. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
75%

Egy kis szakmai oldalról is lássátok.


Könyvtáros vagyok, és igen, a nők többet olvasnak.

Ez a felmérés is bizonyítja:

[link]

"A Kildara olvasással kapcsolatos felmérése 2017. július 5 és október 10-e között zajlott, a válaszok interneten érkezte be hozzájuk egy kérdőíven keresztül. A felmérésen 4044 válasz született.Demográfiai adatok a következőképp alakultak. A válaszadók 82%-ka nő, 18%-ka férfi volt."

[link]


Párom szeret olvasni és van, hogy együtt olvasunk könyvet.

Mindenkinek más a szabadidős tevékenysége. Apukám szeret horgászni, de olvasni nem, anyukám szeretett olvasni.

Egyik nagymamám bújta a könyveket, a másik inkább templomba járt.


Az teljességgel megfigyelhető, hogy az olvasási szokások megváltoztak. Nagyon sok könyvet netről is le lehet tölteni. Én is sokat onnan olvastam. Ma már nemcsak hagyományos könyvformában lehet olvasni, ott vannak az e-book olvasók és a telefonon is van pdf-olvasó.

Sok idős néni is belátta, hogy csak szenny megy a tv-ben, azt minek nézze? Inkább eljön a könyvtárba és olvas, kölcsönöz, nekik még talán számítógépük sincsen, mozgásuk is már nehézkes, akkor mit csináljanak otthon?


Férfiaknak meg ott vannak pl. a történelmi, sci-fi, horror, krimi, pszichothriller, fantasy..stb. könyvek, vagy a szakkönyvek mint ott is a történelem, természettudomány..stb.


Egy nő ha pl. gyerekneveléshez keres értékelhető információt, könyvhöz nyúl, receptek könyvekben vannak, önfejlesztéshez megint könyvek szükségesek.

2019. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Engem vajon miért nem kérdeznek meg ezek a felmérések?
2019. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
15%
A felmérésen 4044 válasz született. 4000 fő a kvázi 10 millióvól. ez aztán a reprezentatív kutatás
2019. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
32%
Türelmesebbek, érzelmesebbek.
2019. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!