Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy genetikailag...

Lehetséges, hogy genetikailag esetleg betegség miatt vagyok ennyire lusta?

Figyelt kérdés
Írnom kellene a szakdolgozatomat, de képtelen vagyok elkezdeni egy sort is olvasni. Belesüppedek a székbe a végtagjaim lezsibbadnak és akaratlanul is nézek ki a fejemből miközben neten cikkeket olvasgatok (de azokat sincs türelmet végigolvasni, csak a kommentekbe bele-bele nézek). A mozgáshiányra is gondoltam már (51 kiló vagyok fiú létemre), de hiába guggolok, fekvőtámaszozok vagy kézisúlyzózok egy fél órát, csak annyit érek el, hogy felpörög a szívem, picit pihenek és utána fizikailag megint fásult leszek. Mindig olyan érzésem van, hogy legszívesebben aludnék egész nap, sokszor enni sincs kedvem. Lehet, hogy depressziós vagyok? Szó szerint fizikai lustaság sújt nem pedig elhatározásból adódó nemtörődömség, mert közben más értelmes dolgot se csinálok (pl.: játék, film, buli stb.), amit egy lusta fiatal általában azért csinál. Tudnátok nekem valami tippet adni, hogy valaha is megírjam a szakdolgozatomat és ne menjen tönkre az életem a nulla akaraterőm miatt?

2019. márc. 8. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem más lelki problémád van. Motiváció és bátorsághiányra gyanakszom. Amikor hasonló helyzetbe kerülök, általában erre tudom visszavezetni saját magamnál.


A szakdolgozathoz való viszonyomat tisztáznám a helyemben. Nem akarod elkezdeni, nem akarod csinálni. Miért?


- Félsz, hogy elrontod?

- Nem akarsz végezni a tanulmányaiddal (mert utána valami más jön)?

- Megijeszt a sok munka vele?

- Stb.

2019. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

*A szakdolgozathoz való viszonyomat tisztáznám a helyemben.


A te helyedben, természetesen.

2019. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

51 kilós egyetemista? Az még lánynak is vékonyka! Vashiány? Vitaminhiány? Menj el a friss levegőre futni minden nap egy fél órát legalább! Szedj multivitamint és felejtsd el a kütyüket! Attól mindenki zombi lesz, fárasztja a szemed, az agyad! Teljes életmódváltás kéne és hamar rendbe jössz! Takaríts, süssél, főzzél, mozdulj ki, tele leszel energiával. Tűzzél ki reális célokat, melyik nap meddig tervezed eljutni a szakdolgozat írásában. Tervezd meg és tartsd magad hozzá, menni fog.

Én elmennék azért egy teljes laborra is, hátha van valami vérszegénység, vagy egyéb ok, amin könnyen lehet segíteni.

2019. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kezdetnek szerintem nem ártana elmenned a háziorvosodhoz és kérni egy laborbeutalót.

Nem azt mondom, hogy komolyan beteg vagy, de szinte biztos, hogy hiányzik a szervezetedből sokminden (pl amiket #3 felsorolt) márpedig ezek nélkül nehéz lesz kilábalni ebből az állapotból.

És igen, a depresszió is okozhat kedvetlenséget és fáradtságot, de nagyobb gond az életmódod, ami viszont egyenes út a depresszióhoz.

Nem tudsz beiratkozni valami szakkorre vagy klubba? Egy ideig lehet úgy élni, ahogy te is élsz most, de úgy tűnik, te kezded elérni a limitedet, szóval nem ártana valami vérfrissítés. Vehetnél kondi bérletet is.

Ha bulizni jársz, akkor gondolom vannak barátaid is. Miért nem találtok ki közösen programokat?

2019. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Velem is sokszor előfordul, hogy még a hobbijaimra (pl.: olvasás, sorozatnézés, nyelvtanulás, bicajozás) is lusta vagyok időt szánni, inkább helyette csak a neten lógok.

Ez nálad mindennapos, vagy pedig csak akkor jön elő, ha szünet van és napokig csak otthon vagy? Mert nálam csak akkor, ha nagyon ráérek. Próbálj meg apróbb célokat kitűzni naponta, amiket meg is csinálsz. Testmozgás után pedig fontos, hogy egyél valamit. Például ehetsz banánturmixot (3 ek túró, 3-4 ek üűzli, 1 feldarabolt banán, 2-3 dl tej összeturmixolva) Ez nagyon tápláló. És egyél sok zöldséget-gyümölcsöt, halat, magvakat is, és fontos hogy ne hagyj ki egy étkezést sem, napi 5-ször is ehetsz. Lehet, hogy van valamilyen tápanyaghiányod, és ez egy vérvételen kiderülne, de én is elég vékony vagyok (54 kg 170 cm-hez), és amikor vettek vért, akkor nálam az értékek mind átlagosak voltak. A lényeg, hogy próbálj többet enni, akár napi 5-ször is, és változatosan. Kerüld a cukros üdítőket, napi max. 1 kávét fogyassz. Hidd el, hogy több energiád lesz, ha változtatsz az étrendeden.

2019. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó dolog olyanra fogni a gyengeségedet, amiről nem tehetsz, mert fel tudod menteni magadat a saját tetteid alól. Ez klasszikus ön-becsapás.


Depressziós vagy. -> menj orvoshoz, beszélj róla, találj megoldásokat, próbálj megszabadulni a depitől.


Mozgás nagyon jó ötlet! Tényleg segít. De kicsit intenzívebb edzés kellhet. Legyen 50 perc, vagy legyen csoportos. Menj el csoportos edzésekre, vagy sportolni.


Szakdogához sokat segít a stressz leküzdésében, az agy regenerálódásában a magneB6. Az agy gondolkodását serkentik az olajos magvak (csak módjával), mint a dió, mandula, tökmag és az halolaj (omega3). Téli depi ellen segít a D vitamin, a séta.


Aztán nagyon jó dolog az időmenedzsement. Olvass utána a Pomodoro-nak. Próbáld ki a többciklusos alvást. Ha tudod mennyi az alvásciklusod, aludj 1-2 ciklust (nekem 45-50 perc egy ciklus, valakinek 1.5 óra). Aludj 1.5-2 órát. Aztán kell fel. Mozogj egyet, állj neki a tanulásnak. Ne legyen több 15 percnél egy tanulási fázis. Elején mond meg, mit akarsz elérni ennyi idő alatt. Utána tarts szünetet. Sétálj egyet, csinálj mozgásokat, csak ne ezzel törődj aktívan. 5 perc után újabb 15 perc újabb céllal. 4 ilyen ciklus után tarts egy hosszabb szünetet: mosogass el, menj bevásárolni, csinálj valami teljesen mást legalább 20 percig. Majd újra egy ilyen (15-5)x4 ciklus. Aztán hosszabb szünet, esetleg 1 ciklusnyi alvás.


A többciklusos alvással az a jó, hogy nem kell 8 óra a teljes kipihenéshez és nem fáradsz el annyira. Persze felborul a napirended, de éjjel-nappal aktív leszel és kipihent.


A pomodoro meg azért jó, mert segít koncentárlni rövid időre és utána fellazít.


Aztán lehet jutalomfalatokat bevezetni motivációnak. Kirasz valamit, amit szeretsz. Ezt csak akkor eheted meg, ha ... és megmondasz egy célt. Aztán oda rakod az asztal szélére. És tényleg csak akkor eszed meg, ha sikerült. Az így szerzett endorfin segít szintén fókuszálni és motivált maradni. Ha csalsz ebben a játékban, akkor csak alá ássa az önbizalmad, szóval ehhez kell némi akaraterő. PL. egy fejezet megírás után egy szelet csoki, vagy még jobb kisebb jutalom, kisebb céllal, tehát többször tudod triggerelni a jutalmazást: egy oldal megírása után 1 kocka csoki, vagy egy gumicukor, vagy mittoménmit szerezt.


Pomodoróban és az önjutalmazásban is fontos a kitűzött cél: Elérhető legyen mégis küzdeni kelljen érte kicsit, a gyarorisága legyen sűrű, legyen előremutató, előre meghatározott és mérhető!


Folyadék! Sok folyadék kell! Testsúly 24-32 kg-onként 1 liter víz naponta: esetedben napi 2 liter víz. Jó, többet kell pisilni, de segít a vérellátásban. Segít abban, hogy az agyad jobban pörögjön.

2019. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sok jót írtak már előttem, én annyival egészíteném ki, hogy ha rászánod magad, hogy elmész a házorvoshoz, a vérvételen nézessétek meg a pajzsmirigy hormonértéket is (TSH), mert a túlműködés sok tünetét mutatod. Nekem az volt, és én is így éreztem magam, de azt hittem, csak a munkám miatt érzek így. Mióta viszont gyógyszert szedek rá, ez elmúlt.

Persze lehet, hogy pusztán csak lelki oka van nálad, épp ezért is kéne egy labor vizsgálat.

2019. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
TSH-val a magyarok 1/3-ának gondja van és gyógyszerrel kezelhető.
2019. márc. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző, én is ezt írtam, hogy gyógyszerrel kezelhető, csak akkor ki kell nyomozni, hogy valóban van-e ilyen fizikai oka.
2019. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan h esszéírással összefüggésben pl valaki azt mondta, hogy túl nagynak képzelem a feladatot, hogy a 100-nak a 3-szorosát gondolom 100%-nak, és azért olyan nehéz magamat rávenni. Merthogy én 300% -ot akarok teljesíteni valójában. (Vagy pedig te annyira lehengerlően jó, kiváló teljesítményt akarsz felmutatni/nyújtani , hogy azért gátol. És akkor nem tom, ez már egy harmadik, lehet, hogy túl sokat vársz önmagadtól, és egy 4. , hogy túúl tökéletességre törekszel. [Annyira meg akarod mutatni, odatenni magad, hogy félsz elkezdeni, és ez az , ami gátol]) És még mondta az illető, hogy azt hitte egyszer egy vizsgánál, hogy nem tud semmit, és bement, és mégis tudta 3-asra. Ja és ilyen írásokhoz pl azt tanácsolta, hogy akkor haladjak vele apránként; hogy mindig írjak hozzá egy kicsit. Tehát mindig mondjuk ilyen 5-10-15-20 sort, amennyit érzek, és akkor így apránként. Halad az ember, de apránként.
2019. márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!