Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők soha nem lehetnek...

A nők soha nem lehetnek egyenlőek a férfiakkal, egyetértetek?

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenekre, hogy gyengébbek, kevesebb ideig bírnak dolgozni mint a férfiak, lassabbak, stb.

Tudom hogy a mai világban nagyon tolják most az lgbt, feminista mozgalmakat, de a tények azok tények, ezen nem lehet változtatni, maximum új evolúcióval...



2019. márc. 14. 14:40
1 2 3 4 5 6
 21/54 Vree ***** válasza:
96%

Micsoda egyoldalú baromság ez? Elfelejtetted írni, amiért jobb nőnek lenni:

hosszabb várható élettartam (a több tesztoszteronnal sajnos együtt járnak olyan bajok, mint a keringési betegségekre való hajlam, és a férfi csecsemőhalandóság is nagyobb), alacsonyabb vérnyomás, jobb fájdalomküszöb, korábbi szellemi érés (iskolában hamar meglátszik) - de a derékra hízás a has helyett (ez szintén jobb a szívnek) vagy az arcborotválás megúszása se rossz :D


A fizikai erőt megsütheted, mert ennek a modern világban elég alacsony a jelentősége.


A havi vérzés és a nagyobb érzelmi immobilitás, amiért esetleg nem vállalnám, illetve egyes országokban a hátrányosabb helyzet-Magyarország ugyan egyenjogú, de itt is vannak még mindig nagy arányban soviniszták, lásd kérdés...:D Amúgy a nemi sztereotípiáktól mindkét nem szenved.


Nemtom honna veszed ezeket a hülyeségeket, hogy a nők kevesebbet vagy lassabban dolgoznak. Én inkább azt tspasztalom, hogy sok nő magától ambíciózus és kezdeményező a feladatok megoldásában, lehet rájuk számítani, elég utólag elismerni őket. Míg férfiak átlagban jobban igénylik, hogy te tűzz ki nekik feladatot és megelőlegezd a bizalmat (viszont onnantól szívesebben vállalnak egy kihívást csak magáért, a megoldás/megfelelés öröméért). Persze ezek is csak klisék.

2019. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
96%

Minden kommentedben lenézted a nőket, szobanövényhez hasonlítottad őket, kijelentetted hogy MINDEN területen jobbak a férfiak... de nem gondolod magad felsőbbrendűnek? Mondd csak, tudod hogy kell gondolkozni?


Tudod miért feltételezik rólad az emberek hogy nőtlen lúzer vagy? Mert pontosan olyanok a megszólalásaid. Amennyiben nem vagy az, tényleg egy olyan emberhez akarsz hasonlítani, aki az élet minden területén sikertelen és az egyetlen -vélt- erénye a pénisze? Mert jelenleg egy olyan emberhez hasonlítasz.

2019. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
22-es: jól írtad, nőnek jobb lenni, főleg a mai világban, ahol mindenféle mozgalmak alakulnak a védelmükre, ahol minden ok nélkül rá lehet sütni a férfiakra hogy zaklatták őket, és emiatt pénzeket felvenni. Lassan ott tartunk, hogy aki ránéz egy nőre az utcán, már az szexuális zaklatásnak minősül és ülhet 3 évet is akár...
2019. márc. 14. 18:56
 24/54 Noblesse Oblige ***** válasza:
88%

Nem is az egyenlőségért, hanem ez egyenjogúságért harcoltak a szüfrazsettek... És nekem bőven megteszi ez is. Nem akarnék úgy "egyenlő" lenni egy férfival, hogy közben feladom a nőiességem. Nem versenyezni akarok, hogy ki a jobb, hanem kiegészíteni a képességeimmel, készségeimmel a másikat.


Én úgy gondolom, hogy megvan az erős oldala a férfiaknak is és a nőknek is. Mindkettő egy fél, de ha össze dolgoznak akkor egy teljes egész.


Ezért nem is szeretem a sovinizmus semmilyen formáját. Nem elnyomni, lenézni kell a másikat, hanem kiegészíteni.

2019. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
70%

"Lassan ott tartunk, hogy aki ránéz egy nőre az utcán, már az szexuális zaklatásnak minősül és ülhet 3 évet is akár..."


Ültél is, vagy csak frusztrált vagy mert nem jut p..na?

2019. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
72%

Pfff hogy mernek a nők mozgalmakat létrehozni. A végén még nem lesz olyan könnyű elnyomni őket. Annyira szomorú vagyok, hogy nem fogdoshatok és erőszakolhatok kedvemre nőket :(( és nem akarnak mindenben behódolni nekem :( Tragédia


Tudod hány százaléka a vádaknak hamis? Elenyésző. De mindegy, halál a feminista mozgalmakra, hisz ,,elnyomják" szegény férfiakat!A többi nő, akiket tényleg zaklattak és megerőszakoltak? Kit érdekel, én férfi vagyok, velem foglalkozzatok!

Egy lány nem viselhet azt amit akar, mert fogdossák a buszon? Nem sétálhat kedvére este mert megerőszakolják? Semmit nem ér, ha nem vonzó a férfiaknak? Gyakran lenézik, tárgynak tekintik a férfiak, csak mert nő? Kit. Ér. De. Kel. A férfiak nyilvánvalóan el vannak nyomva a mai világban, kérem mindenki álljon fel és morzsoljon el egy könnyet a hímek oltárán!

2019. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 Clay Morrow ***** válasza:
91%

Ezzel talán mindent elmondtam :)


[link]

2019. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 Tom Benko ***** válasza:
94%
Nem. Ugyanolyan ember mindkét nem. Különösen jogi oldalról. Az LGBTQ hogy jön ide? Az a szexuális orientációkról és preferenciákról szól.
2019. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 Pombe ***** válasza:
94%

@Kérdező: "A nők soha nem lehetnek egyenlőek a férfiakkal, egyetértetek?"


Abszolút! Én a nőket mindig többre tartottam, de nagy szerencsénkre pótolhatatlanok vagyunk, mi férfiak is...


@Kérdező: "igazából totál lenézem a nőket és növényekhez hasonlítom őket, mert emberszámba se mennek, de nem tartom a férfiakat felsőbbrendűnek"


Azért ha majd benéz hozzád anyukád/nővéred/húgod, kicsit fogd vissza magad. Ez csak egy jó szándékú javaslat, mert úgy tudom, hogy az influenza járvány múltával már feloldották a látogatási tilalmat.


@Kérdező: "Gondolok ilyenekre, hogy gyengébbek, kevesebb ideig bírnak dolgozni mint a férfiak, lassabbak, stb."


Gyengébbek? De sokkal szebbek. És ez nem kicsi előny.


Kevesebb ideig dolgoznak? Nincs az a férfi, aki teherbírásban egy igazi családanyát utol tudna érni, amikor rengeteg szálon futnak az olyan napi feladatok, amelyek tulajdonságaikat tekintve nagyon különböznek egymástól. Ami viszont talán igaz, hogy általában egy férfi, ha tetszik neki valami, abban jobban el tud mélyedni.


Lassabbak? Nem tudom mire gondolsz... Jaaa! Értem már! Ne keseredj el, mert a korai magömlést okozó pszichés problémák felderítése ma már rutinmunka egy szakembernek, és a szerotonin szintedet is jól be lehet lőni kellő gyógyszeres kezeléssel. Amúgy saját tapasztalat. Zsúfolt áruház, mellettem anyuka, apuka. Az utóbbi karjaiban egy gyerek. Hangosbemondó: bombariadó! Apuka bénultan áll, azután rémülten észreveszi, hogy a gyerek sehol... Anyuka a gyerekkel már rég a vészkijáratnál tolong kifelé. Mondjuk az is gyorsan kiderült, hogy ki az anyukának a fontosabb... :D


Néhány apróság a nőkről: [link]


Amint látod, a nők egy kissé intelligensebbek átlagban a férfiaknál, ugyanakkor az is talán igaz, hogy a férfiak között több a kreatív elme (míg a nők a verbális és mentalizációs teszteken erősebbek).. De a mi témánkban az átlag a lényeg.


Ráadásul a női intelligenciatesztekből származó eredmények javulása nagyobb léptékben detektálható, mint a férfiaknál, ami igazán ott tapasztalható szerintem, ahol a nők egyre szabadabbak lesznek. Bátran állítom, hogy életem során sokkal több primitív és buta férfival találkoztam, mint nővel, ugyanakkor az átlagnál okosabbak között a férfiból több volt, de az is lehet, hogy a hímsovinizmusom is alakítja ezt a statisztikát.


[link]


Itt olvashatod, hogy hiába kisebb az agytérfogata a nőknek, azonban pont a kognitív képességek kifejeződését szolgáló területek némelyikénél a nők komoly előnyben vannak, míg máshol meg a férfiak, de összességében nem meglepő, hogy a nők átlagban picit intelligensebbek, azonban ez nem azt jelenti, hogy a férfiak esetleg nem jobb vezetők a cégeknél, meg ilyesmik.


Tegyük hozzá, sztereotípia az is, hogy a férfiak lettek volna mindig is a vezetők, ugyanis rengetegszer volt, és van ma is matriarchális társadalmi forma. Sőt! A közönséges csimpánzoknál és a bonobóknál is megfigyelhető, hogy a technikai újításokban a nőstények járnak elöl. Nagyjából biztosra vehető, hogy az őskorban, amíg a férfiak csak vadásztak, addig otthon az asszonyok találták fel a technikai cuccok nagy részét. A bőr kikészítése, a mezőgazdaság fejlődése (kapa, ásó stb)....stbstb. Az is nagy valszeggel igaz lehet, hogy akkoriban a matriarchátus intézménye sokkal meghatározóbb volt, így könnyen lehet, hogy a férfiuralom valójában az egész emberiség történetében csak egy utóbbi rövidke epizód, semmi több.


Amit írtál a szélsőségesen nyomuló női jogegyenlőségért harcolókról, azzal egyet tudok érteni (baromság, hogy már sok országban a törvényhozás a munkahelyi kedélyes flörtölést is lassan a bűntett kategóriába sorolja). Azonban női alsóneműt hordó jó sok töketlen férfi-politikus pont ugyanúgy agyondomborítja a túlzó liberalizmust, mint az a néhány frigid szüfrazsett is, akikre hivatkozol (az a férfiak bűne is, hogy hagyják ezeket tombolni). Ha meg a nők kapnak olyan kiskaput, hogy kajabálhatnak egy millió dollár kártérítésért, mert egy férfi a popsijukat bámulta, akkor már miért ne használnák ki ezt? De ezt se teszi az elsöprő többség.


@Kérdező: "Tudom hogy a mai világban nagyon tolják most az lgbt, feminista mozgalmakat, de a tények azok tények, ezen nem lehet változtatni..."


És azon se, kedves hölgyem, hogy lebeszéljelek a hormonkezelésről meg a műtétről? Szerintem nem a szike fog férfivá tenni... de a te dolgod.

2019. márc. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlők, de nem azonosak.

Nők közt több a kitartó, okos, gyors, alapos munkaerő. Orvosi, közgazdasági, jogi pályán régóta több a nő. Manapság a sok elhízott és gizda férfi korát éljük, így a férfiak nem teljesítik a velük támasztott elvárásokat. De nem kell félned kérdező, sajnos még messze van az, hogy azonos órabért kapjon a két nem, miközben szülni szoptatni fél évig kialvatlanul élni kötelező.

2019. ápr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!