Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokat az asszonyokat akik...

Azokat az asszonyokat akik úgy veszik fel a férfjük nevét hogy pl Kovács Béláné, azok nem érzik úgy hogy teljesen elvesztették a saját identitásukat hogy már csak valaki feleségeként hivatkoznak magukra?

Figyelt kérdés

Se vezetéknév se keresztnév nem utal már a saját születési nevére.semmi.Ő már csak egy feleség a neve szerint.Sosem értettem azokat akik így veszik fel a férjük nevét.Én ha férjül megyek valakihez inkább a kötőjeles megoldást választom hogy a saját nevem is megmaradjon

Ti hogy vélekedtek?



2019. márc. 15. 20:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17%
Tipikus femináci kérdés!
2019. márc. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%

Az a baj, hogy sok a műveletlen vidéki magyar suttyó bunkó nőstény (itt a gyakorin is hemzsegnek), akiknek nincs is saját személyiségük és nekik ez így oké, hogy egy kannak a csicskái.

Egy ilyennek mondta azt a Puzsér, mikor bemutatkozott hogy vmilyenNÉ, hogy: "Nem a gazdád nevét kérdeztem bmeg!" :)

2019. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12# ezt kifejtenéd?

Mi ebben a femináci? Hogy szeretném a saját nevemet megtartani?

En nem mondtam sztem semmi rosszat,még a páromtól sem vàrnám hogy akkor vegye fel az én nevem

2019. márc. 15. 23:29
 14/23 anonim válasza:
78%

Ez a né dolog valami szörnyű..

Külföldön élek, itteni viszonylatban tudom mondani, h bárki külföldre készül, felejtse el.

Kovács Béláné, tehát Béláné Kovács.

Oké, keresztnév, a rendes keresztnevedet nem mondhatod, mert nem az szerepel az igazolványban.

Tehát kersztnév: Béláné

Majd mikor elmagyarázod, h9gy nem, nem az, soha senki nem érti, h miért van igazolvány szerint férfineve egy nőnek.

Egyébként ez az egész né-zás már ósdi és elavult..

Gondllom kaook majd hideget meleget, de akkor is elavult..

És persze hagyjam külföldöt.

Amit előre mondom nem kell hagyni, mert a mostani generációból igen kevesen vannak, akinek ne fordult volna meg a fejében, (bármi okból) a külföldi élet.

Úgyh fontos.

Amúgy én 30 vagyok és pont Kovács volt a lánykori nevem, én azt elhagytam és a férjem vezetéknevét felvettem, ami amúgy jobban is tetszik.

Így van az új és régi életből is.

De ez a né....

2019. márc. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%
Az a legviccesebb, amikor a kanodnak két keresztneve van, és akkor a muff mondjuk Kutyaházi József Béláné lesz, és teljesen legálisan az egyik neve József attól kezdve :DDDDD
2019. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
15# ezt a kanozást meg muffozást hanyagoljuk jo?
2019. márc. 16. 09:00
 17/23 anonim ***** válasza:
79%
a 61%-os kanozó súlyosan sérült elme lehet - hanyagoljuk, kívánjunk jobbulást neki.
2019. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
29%

Én nem szeretten a vezetéknevemet családi okokból, a névváltoztatást meg feleslegesnek tartottam, mondván, hogy egyster úgyis férjhez megyek, TÉNYLEG mindenképpen meg akartam tőle szabadulni, így a férjemét vettem fel. Eddig Kiss Anna voltam , most Kovács Anna vagyok , és teljesen meg vagyok elégedve így a nevemmel.

Néha azt hiszik a leánykori nevem, de ennyi “hercehurcát” megér, legalábbis számomra.

2019. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%

Off: Ez már csak a mai világban baj, meg szánalmas, mint ahogy minden más is, kivéve a harmadik nemet, mert az normális. Ismerek olyat, aki így vette fel és nincs 25, szerintem attól ő még ugyanolyan ember szabad akarattal, mint te, vagy a szomszéd Bözsike néni.


On: Régen a férfi volt a családfenntartó, ő dolgozott, a nő meg gyereket szült, ezért volt - né.

2019. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem felesleges emiatt elítélni és fikázni másokat, ez mindenki magánügye. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy olyan formában vegye (vagy ne vegye) fel a férje nevét, ahogy neki a legideálisabb, az illető nőn és a férjén kívül pedig senkinek semmi köze ahhoz, hogy miért így és miért nem úgy vette fel a férje nevét. Szerintem nem ezen múlik, hogy valaki elveszíti-e az identitását, mert csak a neve változik az illetőnek, a személyisége nem feltétlenül. Van, aki még csak barátnő, de így is megszűnik önálló személyiségként létezni és totálisan becsicskul a pasijának és van, aki 40 éve Józsefné és mégis határozott identitása van.
2019. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!