Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokat az asszonyokat akik...

Azokat az asszonyokat akik úgy veszik fel a férfjük nevét hogy pl Kovács Béláné, azok nem érzik úgy hogy teljesen elvesztették a saját identitásukat hogy már csak valaki feleségeként hivatkoznak magukra?

Figyelt kérdés

Se vezetéknév se keresztnév nem utal már a saját születési nevére.semmi.Ő már csak egy feleség a neve szerint.Sosem értettem azokat akik így veszik fel a férjük nevét.Én ha férjül megyek valakihez inkább a kötőjeles megoldást választom hogy a saját nevem is megmaradjon

Ti hogy vélekedtek?



2019. márc. 15. 20:19
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Azért egyes válaszoloknak üzenném hogy én percig nem vádoltam és bántottam senkit

Bocsánat ha valakinek úgy jött le

2019. márc. 16. 14:51
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

"Régen a férfi volt a családfenntartó, ő dolgozott, a nő meg gyereket szült, ezért volt - né."

OFF, de ezt felejtsük már el. Egy normál paraszti háztartásban (amiben az emberek 90%-a élt a huszadik századig) ugyanúgy megvannak a férfi és a női munkák a földeken és a ház körül is. De felőlem ha visszamész az időben, közöld nyugodtan a nagymamámmal, hogy amit ő csinál a szőlőben, az nem munka, csak ne akkor mondd, amikor a kapa van a kezében, mert kicsit hirtelen haragú. A né típusú neveknek ehhez semmi köze, a Habsburg korban vettük át az osztrákoktól, azelőtt a nők megtartották a saját nevüket (bár a nép nagy részének csak keresztneve meg ragadványneve volt).

2019. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Kedves Béláné... Jó kis megszólítás... Még saját neve sincs, nem ér annyit, csak valakinek a tulajdina
2020. dec. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!