Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyám állítása szerint a...

Anyám állítása szerint a hajléktalanságból mindig van visszaút. Tényleg így van? Ti mit csinálnátok, ha senkitek nem lenne és mindeneteket elveszítenétek?

Figyelt kérdés
Azzal érvel, hogy egy hajléktalan ha bemegy egy karitatív szervezethez/egyházhoz (vöröskereszt, máltai, református, baptista stb.), akkor adnak enni/inni, kap tűrhető ruhát, a hajléktalan szálló pedig bejelentett lakcímként funkcionál az álláskeresés során (ugye a lakcím nélkül nincs munka), utána pedig a munkásszálló ingyen van. Ja és szerinte Bp.-en folyamatosan toboroznak munkásokat az utcán és a gyárakban állandó felvétel van, így csak az nem dolgozik, aki nem akar vagy alkoholista. Utóbbi szerinte 98%-ban az oka a hajléktalanságnak és szerinte ezért nincsenek női hajléktalanok. Mennyire van igaza és mi kell ahhoz, hogy valaki kitörjön a hajléktalan létből? Ti mit tennétek, ha senkitek és semmitek nem lenne? Hallottam pletykákat, hogy Bécsben a hajléktalanok jobban élnek, mint itthon egy átlag melós.

2019. márc. 17. 17:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy valaki bekerüljön egy h.szállóra, általában feltételei vannak (dokipapír, stb.).

A munkásszállókon fizetni kell, jobb esetben ó végén, de inkább előre.

Ha toboroznak is embereket, akkor is kell valamilyen képzettség, rátermettség az adott feladatra.

Tény, hogy a h.szálló, és a segítő foglalkozású emberek egyfajta támaszt tudnak egy hajléktalan személynek adni, hogy el tudjon indulni az úton, vissza a társadalomba. Ehhez az ő akarata, motivációja is szükséges, a kettő együtt megy csak.


Hasonló helyzetben nekem "game over" lenne.

2019. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Tim Ravel ***** válasza:
51%
10-es válaszoló ! Megértem teljes mértékben a srácot hogy alkoholista lett es nem akar rajta változtatni , ! Sok nő tönkre teszi az embert! Főleg ha a másik szerette szívből ! 4 szer váltam , 0 ról kezdtem ujra 4 szer, ötödször nem fogok talpra állni én sem , megtörik végleg sokakban valami olyankor! Igaz hogy az alkohol nem jön be , es a drog sem! Lényeg a lényeg , hogy teljes mértékben helyeslem hogy iszik es mar nem akar semmit a világon , értem a lelkuletet a dolognak! Üdv
2019. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!