Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a többség szerint rossz...

Ha a többség szerint rossz zenét hallgatok, akkor az rám is rossz fényt vet?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy vállald fel magad, meg ha valaki megkérdezi, hogy gáz-e, amit hallgat, mindenki azzal jön, hogy sokkal gázabb, hogy nem vállalja önmagát. De hiába mondják ezt, akkor is azt tapasztalom, hogy a legtöbben leszólják a kedvenc együttesem, és már néha el se merem mondani, mi az. Ilyenkor úgy érzem, hogy személy szerint rólam is rossz a véleményük. vagy ez nem függ össze? Ha valaki olyasmit hallgat, amit lenéztek, mit gondoltok arról az emberről?
2019. márc. 20. 21:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Milyen zenét hallgatsz? Miért rossz mások szerint?

Én azt hallgatok, amit szeretek, mások véleménye nem érdekel, pláne már középkorúként...

Szerintem is mindenki hallgassa azt, amit szeret, amitől jól érzi magát. Csak ne kényszerítse rám, tehát ha nekem nem tetszik, ne akarja rám tukmálni.

Ez a "vállald fel magad" duma se állja meg sokszor a helyét: az se jó ha titkolod, az se ha emelt fővel "reklámozod", mit hallgatsz, nézel, viselsz, stb. Az egyik kiakad, másik meg éppen fordítva: megtalálja a rokon lelket benned.

Mindenkinek úgyse fogsz megfelelni, és nem is kell. Hála az Égnek, sokfélék vagyunk.

2019. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Az emberek álszentek amikor azt mondják, hogy vállald fel. Aztán még jobban utálkoznak."


Nem értek evvel egyet. Nem kellene általánosítani.


Ugyanakkor sokan (főleg fiatalabb korban) nem bírják elviselni a negatív kritikát, ami pedig nem azonos a fikázással.


Én el szoktam mondani adott esetben, hogy "nézd, tudomásul veszem, hogy te ezt szereted, én X dolgot elismerek ebben a zenében/filmben, de Y okokból felszínesnek, sablonosnak stb vélem."


A fiatalabbak többsége nem bírja a jóindulatú kritikát, és azt szokták hinni, hogy én "fikáztam".


Másfelől nem vagyok álszent (hogy az idézetre utaljak), azonban azt vallom, hogy vállald fel önmagad, kivéve veszélyes helyzetben (pl ha egy százkilós izomagy fennen hirdeti, hogy "hü de joúú a Limp Bizkit", akkor biztos, hogy kussolni fogok, mert nem vagyok mazochista, hogy (szépen megfogalmazott) kritikával illessem a kedvencét).


Egyszóval közel se minden ember álszent, aki azt tartja, hogy normális dolog felvállalni magunkat.

2019. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A Bon Jovi amúgy a kedvencem.
2019. márc. 26. 20:14
 14/16 anonim ***** válasza:

Pedig az egy klasszikus rockcsapat, mai napig népszerű, én is bírom, nem is értem, hogy mit tartanak benne rossznak a környezetedben.

Én meg pont fordítva: több olyat ismerek, aki kedveli a zenéjüket.

Attól függ, milyen körben mozog az ember.

Távolabbi példával élve: Egyik volt munkahelyemen szinte senki nem csípte a Disney-féle Micimackót és csapatát / egyébként én sem /, egy másik későbbi helyen viszont a többség oda volt érte.

Szóval akkor vajon mennyire megbízhatóak ilyen alapon a statisztikai felmérések?

2019. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12

Egyetérteni nem kell. Neked van egy fajta tapasztalatod, nekem meg egy másik. Ez a csodálatos dolog a világban, mindenki más és mindenki mást él át. A fórumok pedig arra lettek kitalálva, hogy minél több tapasztalatot és véleményt osszunk meg egymással.

2019. márc. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy igazatok van. Azt szoktam hallani, hogy nyálasok, b*zik hallgatják csak, stb.
2019. márc. 28. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!