Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire reálisak az elvárásai...

Mennyire reálisak az elvárásaim a nőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igyekeztem egy fontossági sorrendet / logikai szűrőt felállítani, de így is sok olyan dolog van a listán, ami egymásba kapcsolódik, vagy egyik következik a másikból, stb., így fontossági sorrendként nem teljes egészében értelmezhetők a leírtak.


1. Legyen szűz

Ez sosem igényelt magyarázatot, akinek pedig ma magyarázatot igényel, annak nem érdemes elmagyarázni. Sejtem, hogy rögtön ezzel lemorzsolódott a hölgyek igen nagy százaléka. :)


2. Vagy velem egyidős legyen, de inkább fiatalabb (≤23)


3. Legyen intelligens

Ez egy elég semmitmondó kijelentés amibe bármi belefér. Ha eléggé ki akarnám tágítani és szubjektivizálni, ezen kívül mást nem is kellett volna itt megneveznem. Ellenben, úgy gondolom jobb, ha definiálom, hogy mire gondolok. Legelsősorban jó logikai-érvelési képességre (és nyilván arra, amit ez igényel), nyitottságra, másodsorban legalább részlegesen hasonló érdeklődési körre (filozófia, művészetek, történelem, politika, vallások) vonatkozik.


4. Legyen nőies mentalitású/világnézetű

Ez egyenlő az ún. "feminizmus" teljeskörű, totális elutasításával, beleértve a feminizmus első és második hullámát is, természetesen. A hagyományos és örök női szerepek favorizálása.


5. Legyen "szélsőjobboldali"

Én magam is politikailag ide tartozom, számos jelentős eltéréssel. Ezt találtam a legcélszerűbb (közérthetőbb) megnevezésnek, habár itt messze nem a közönséges, filmekből és tüntetésekről ismert utcai tahókat kell érteni.


6. Legyen nyitott a spiritualitás felé

Ellenben, a vallásosságot és az idióta modern tanítókat (különösen a keletieket és a mindenféle "új keresztényeket"; a történelmi kereszténység ésszerű határokon (i.e. amennyire a kereszténység európai) belül elfogadható: úgysem maradna az sokáig, de egy jó alapot adna)) kifejezetten negatívnak tartom. Nem erről van itt szó.


7. Legyen vegán

Tekintettel arra, hogy én az vagyok, már ami az étkezést illeti, nem tudnék együtt lenni valakivel, aki nem az. A vegetarianizmus átmenetileg elfogadható.


8. A kinézetét tekintve vannak preferenciáim, de nincsenek nagy elvárásaim. A szépség iránti érzéket tartom fontosnak minden téren (nem csak a kinézet terén), ebből pedig következnek bizonyos alapvető dolgok, például az ápoltság, vagy az egyedi ízlés.


Nyilván ideális nők nincsenek, így számomra az is elfogadható -- amennyiben olyan lehetséges, nyilván a szüzesség esetében például nem --, hogy a fentiek célként szerepelnek az illető számára, feltételezve, hogy ezek alapvetően az ő személyiségének részei, és nem valamiféle értem hozott verejtékes áldozat eredményei lennének.


Ezen utolsó gondolat hozzáadásával, mit gondoltok, túl sokat várok el?

Őszintén szólva, fel vagyok rá készülve, hogy egyedül maradok, és ez -- az elfoglaltságaimat és érdeklődésemet tekintve -- *általában* nem túlzottan zavar, hiszen egy kapcsolat messze nem minden.



2019. márc. 21. 03:41
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

@Lux morulus


Talált. Az egyedül maradás, mint opció, tényleg nem túlzottan zavar, mindent összevetve és megfelelő távolságból nézve. Persze, ha erre fókuszálok, akkor valamennyire nyilván, de alapvetően ez egy felületes dolog, hiszen az embernek semmi másra nincs szüksége magán kívül a boldogsághoz.


A kérdések feltevése elsősorban nem a válaszadóknak szól -- ilyen értelemben, egyetértek, nagyon is hasonló a mantrázáshoz :D --, hanem inkább az ezirányú gondolataim kikristályosodása. Valójában annyi történt, hogy számra vettem azokat a dolgokat, amikből nem, vagy csak szűkösen tudnék engedni. Erre jutottam, és leírtam itt, elsősorban azért, hogy az írási folyamat közben -- a konkrét gondolatok szavakba öntésekor --, számomra is világosabb legyen.


Persze nem is reménykedtem értelmes válaszokban, hiszen nem ahhoz szoktam itt. A néhány, ami nem teljesen negatív, le is lett pontozva. Ezért nem is foglalkoztam például azzal, hogy válaszoljak itt egyesek tévképzeteire meg logikai hibáira külön-külön.


Ami az iszlámot meg az indiai vallásokat illeti, a felszínen valóban igen nagy ellentét feszül köztük, mint körülbelül minden vallás exoterikus formái között. Ajánlott olvasmány például Frithjof Schuontól "A Vallások Transzcendens Egysége". Az iszlám faékségéről sokat olvashatsz olyanoktól például, mint a perzsa királyi család orvosának a fia (és a washingtoni iszlám tanszék vezetője), Hossein Nasr (ma is él, előadásai/beszédei a youtubeon is fellelhetők), vagy a híres művészeik, Rumi, Al-Ghazali, és így tovább. Vagy, egészen egyszerűen: [link]

A hinduizmus az egyetlen jelenleg is élő indo-európai eredetű vallás, így érthető a vonzalom.

2019. márc. 21. 14:07
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az ezirányú "magasröptű" gondolataid kikristályosítására használod a "kérdés kiírása" funkciót gyakorikérdéseken. Rendben, ez már tényleg szánalmat ébresztett bennem, kezdelek megsajnálni. De tudod, mit? Megérdemled, hogy 23 évesen még mindig egyedül vagy és névtelen oldalakon kell bizonygatnod a saját felsőbbrendűségedet, mert az élet más területén nincs lehetőséged rá. Mert felnőtt ember vagy, a te dolgod lenne elmenni pszichológushoz a nárcisztikus személyiségzavaroddal és kezdeni valamit az életeddel.
2019. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Lux morulus ***** válasza:

Nem vitaindítóként, mert erre nincs időm.


"Ami az iszlámot meg az indiai vallásokat illeti, a felszínen valóban igen nagy ellentét feszül köztük, mint körülbelül minden vallás exoterikus formái között. Ajánlott olvasmány például Frithjof Schuontól "A Vallások Transzcendens Egysége". Az iszlám faékségéről sokat olvashatsz olyanoktól például, mint a perzsa királyi család orvosának a fia (és a washingtoni iszlám tanszék vezetője), Hossein Nasr (ma is él, előadásai/beszédei a youtubeon is fellelhetők), vagy a híres művészeik, Rumi, Al-Ghazali, és így tovább. Vagy, egészen egyszerűen: [link]


Ezt továbbra is meghagyom a te véleményednek. Ám azt el kell mondanom, hogy az idézett muszlim embereket, nem tartották muszlimnak és csak az ortopraxia mentette meg őket a kivégzéstől. Teljesen más világ és még az általad említett al- Gazáli sem tudta ezt feloldani. Gondolatviláguk nagyban eltér az alap iszlámtól, és ezért az ulema, a legjobb esetben is, csak megtűrte őket. A szúfik csak egy a sok iszlám szekta közül, de az iszlám mindet üldözte.

Az is árulkodó, hogy a szúfizmus nem a sivatagi buckák közt alakult ki, hanem egy nagy múltú birodalomban/országban.

A Perzsák pedig egész egyszerűen elkülönítik magukat, az Arab buckalakóktól.

Szóval az iszlámot - hasonlóságaik ellenére- nem szabad összekeverni a szúfizmussal. Legalábbis az eredetivel, mert az iszlám azóta oda is befurakodott a hatalmával, megfélemlítésével, lopakodásával.


Maradok a véleményemnél. A tiéd meg a tiéd. Ennyi.


Ja és nem különösebben érdekel a mostani hinduizmus, de az iszlámmal, továbbra sem mérhető össze.

2019. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, milyen munkahelyed van ahol megkeresel legalább havi 500 nettót és napközben még gyakorizhatsz is?
2019. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy te baromi okosnak képzeled magad ,és tulajdonképp egy csicskát (?) ,szolgát,vagy ki tudja mit keresel magadnak ,de nem párt,az biztos . Mármint igazából nekünk nem baj .Valójában inkább szánalmas volt olvasni a kis listádat,több helyen is felröhögtem .

Kíváncsi lennék te mit tudsz nyújtani emberileg a szerencsés kiválasztottadnak . :D Egyébként rengeteg debil mászkál az utcákon,én a többiekkel ellentétben szinte biztos vagyok benne,hogy találsz valakit magadnak :D

2019. márc. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a nárcisztikus személyiségzavar annyira betalált ,hálás vagyok,hogy ezt leírta neked az egyik válaszoló :D ISKOLAPÉLDA vagy . Sosem fogsz magadba nézni ,és változtatni , nagyon sajnáljuk,hogy "ideális nő" nem létezik egy ilyen szűz alfahím számára mint te vagy :D :D
2019. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

@Lux morulus


A szúfik szerint az első szúfi maga a Próféta volt. Mások szerint a szúfik nem voltak egyebek, mint alapvetően Indiából származó, világot bejáró "igazság keresők", akik amikor meghallották a Próféta hírét és felkeresték, megkérdezték tőle, hogy "mi az igazság?", mire a Próféta azt válaszolta, hogy "az igazság Egy". Ekkor ott maradtak vele, és azóta is vele / a muszlimokkal vannak. Nem mellesleg minden szúfi mester vissza tudja vezetni a spirituális leszármazását magáig a Prófétáig.


Egyesek szerint a szúfizmus a Perzsa zoroasztriánizmus iszlamizált folytatása. Ha ez így van, az számomra még több érv / ok az iszlám mellett, hiszen a legmélyebb tisztelettel vagyok Irán felé.


>> "A szúfik csak egy a sok iszlám szekta közül, de az iszlám mindet üldözte."


Hasonlóan mint ahogy a katolikus egyház kiirtotta a Katharokat és a Gnosztikusokat, meg egyéb más, értékelhető ágazatát a kereszténységnek. Egyébként a szúfizmus aligha szekta, maguk a muszlimok szerint sokkal inkább egy "mód" vagy "szint" ahogyan a vallásukra tekintenek (méghozzá a legmagasabb szint). A két "szekta" az a Shia és a Szunni, ami elsősorban politikai ellentét.


>> "Ja és nem különösebben érdekel a mostani hinduizmus, de az iszlámmal, továbbra sem mérhető össze."


Nem emlékszem, hogy valaha is összemértem volna a kettőt (és ha ilyet tennék, akkor vajon mi alapján, milyen szempontok figyelembevételével tenném ezt?). Abban is egyetértek veled, hogy a hinduizmus szuperior a nem-szúfi iszlámhoz képest, lévén ősibb, részletesebb és pontosabb a metafizikája, tehát a keresőt az útján tovább elkíséri, mint más vallások (a kereszténység például az égvilágon sehova nem vezet, hiszen csontváz lévén hiányzik minden lényegi doktrinális mélysége -- ez "hagyja egyedül" az embert a leghamarabb). Ellenben, mindkét út ugyanazon forrásból informált, és mindkét út végső célja ugyanaz, tehát belső (lényegi) alsóbb/felsőbbrendűség nehezen állítható fel (hacsak nem a már említett szempont szerint).


Végső soron, ahogy írtam, nem szívesen csatlakoznék egyetlen élő valláshoz sem.

2019. márc. 21. 21:55
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Vajon mennyire kell magányosnak és elkesedettnek lenni, hogy valaki úgy viselkedjen mint a kérdező?
2019. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

#38: Nyilván baromi magányos és elkeseredett lehet, ezért is írtam, hogy sajnálom őt. A nárcisztikus személyiségzavara megkeseríti az életét, a látszólagos felsőbbrendűségi komplexusa meg egy védekezési mechanizmus, amit a valójában alacsony önbecsülése kompenzálására fejlesztett ki.

De az ő hibája, hogy nem kér segítséget, hanem ehelyett itt osztja az észt és úgy tesz, mintha teljesen rendben lenne, pedig világos, hogy valami mentális betegségtől szenved.

2019. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ,van egyáltalán olyan személy,aki őszinte barátjának tart,vagy őszintén szeret ( a szüleiden kívül) ,vagy egyáltalán elvisel téged ?

Én csak azt nem értem,hogy az ilyen embert általában kirekesztik ,hiszen levágós ,hogy csak energiáját akarja szívni valakinek,uralkodni felette ,az egoját simogatni vele ,hogy ő mennyire fhántásztikus egyéniség! Nincsen a környezetében senki,aki a pofájába mondaná,hogy így nem viselkedhetsz , vagy ha mindenkit lenézel ne csodálkozz ha senki nem kíváncsi rád ?

És ha teljesen egyedül van ( azért a biztonság kedvéért nyomatékosította többször is,hogy őt ez nem zavarja! :D) ,akkor egyetlen egy másodpercre sem fordul meg a fejében,hogy valami nagy gáz van velem ? Lehet,hogy mégsem én vagyok a legnagyszerűbb ,és az egyetlen tökéletes ember a földön ?

Normális esetben ha az embertől mindenki elfordul,akarva-akaratlanul ,ki előbb,ki utóbb,de elkezdi keresni a hibát magában . A nárci nem ,miért ? Ennyire mélyen elrejti magában az igazságot,hogy még a nyilvánvaló helyzetekben is a törékeny hazug énképébe kapaszkodik ?


Kérdező,te is válaszolhatsz ,elvégre te vagy az érintett :D

2019. márc. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!