Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarország tényleg ennyire...

Magyarország tényleg ennyire kegyetlen?

Figyelt kérdés

Na jó, kezdjük az elején. 19 éves meleg srác vagyok. Nem szeretnék én itt semmilyen veszekedést elindítani, egyszerűen csak szeretnék válaszokat. Méghozzá a legegyszerűbb kérdésre: miért vannak a melegek ilyen szinten utálva Magyarországon? Na most, tudom én hogy ez nem mindenkire igaz, nem mindenki ilyen, viszont van pár. Most ez az indította ki, hogy a Marvel univerzumban lesz(nek?) meleg karakter(ek?), gondoltam elolvasok pár kommentet. És merem állítani, hogy a kommentek 95%-a negatív volt ez felé. Ezért szeretnék választ kapni arra az egyszerű kérdést, amit fentebb írtam. Viszont szeretnék őszinte, erős érveket látni. Hanyagoljuk a “fúj”-ozást, azzal nem megyünk semmire. Érveket szeretnék. Viszont pár (gyakori) érvre már most írnék valamit. Először is nagyon gyakran kapom azt, hogy “Nem lehetnek gyerekeik a melegeknek” erre az a válaszom, hogy nagyon sok meddő nő, illetve férfi van, viszont valamiért azokra sohasem mondják, hogy “tönkre teszed a világot, miattad fog kihalni az emberiség!” gondolom a meddő emberekre azért nem mert arról nem ők tehetnek. Viszont mi sem. Szerintetek tényleg választanánk azok lenni, akiket más országban nyilvánosan kivégeznek csak azért mert LMBT? A másik az az amit gyakran kapok hogy “nekem mindegy, amíg négy fal között csinálod” na ez is egy szép hozzáállás. Erre csak annyi a válasz, hogy te miért nem csinálod négy fal között? Azért mert a heteró a normális? Miért? Melegek talán csak most léteznek? Nem, melegek mindig is léteztek még a királyok uralkodása alatt is, sőt több királynak volt férfi hárame, de ezt most hagyjuk. A másik dolog a vallásos rész. Amire az a válaszom, hogy a Biblia egy réges-régen írt feljegyzések, amiket több száz nyelvről fordítottak le. Csak hogy jobban is értsétek miről beszélek, itt van pár bibliai “parancs” amik... nagyon érdekesek.


“Ne borotválkozz, vagy vágj hajat “


“Ne ülj olyan helyre, ahova egy menstruáló nő már ült. “


“Ha valaki, még a saját családod is, egy másik Isten imádását javasolja, öldd meg őket. “


“Ha tudsz egy olyan városról, amely egy másik istent imád, pusztítsd el a várost, megölni az összes lakóját, még az állatokat is.”


“Minden embert, aki az anyját vagy apját átkozza, meg kell ölni.”


“A nőknek alázatosnak kell lenniük, és csendesnek, soha nem taníthatnak, és semmilyen hatalmat nem gyakorolhatnak a férfi felett. Csak hallgatniuk kell.”


Na jó, szerintem itt hagyjuk is abba, mert a lista még mehetne tovább, tovább és tovább...


A másik ok, amit kapok az az hogy “nézz más országokat! Örülj hogy itt ennyire el vagy fogadva” ... miért nézzünk más országokat? Miért kell más országhoz hasonlítanunk magunkat? Akkor így nézhetünk tényleg más országokat, ahol komoly erős szabályok vannak “nők nem ülhetnek az asztalhoz, nem szólhatnak a férfi előtt, takarják be mindenüket stb” nem! Nekünk nem más országot kell néznünk hanem magunkat! Azt ahol élünk! Tényleg úgy éljünk, hogy a másikat ennyire nagyon lenézzük csak azért mert nem azt szereti amit mi? Ha te pizzádra ananászt teszel, akkor most én is utáljalak? Nem, mert azt a pizzát nem én fogom megenni hanem te, ezért a világon semmi közöm nincs hozzá. De a lényeg a lényeg, már így is rengeteget beszélek, szeretném látni az erős érveket amiket a “melegek nem kedvelők” (direkt nem használtam a homofób kifejezést mert szeretik azt mondani az emberek hogy “csak mert nem bírom őket még nem vagyok homofób”) hoznak fel, mert rengeteg igazi homofóbbal beszéltem már de az “undorító gyökér”-en kívül nem tudott sok mindent felhozni... szóval lássuk, kinek mi a véleménye.



2019. ápr. 2. 21:17
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
Csak hagyjuk abba, ez nem vezet semmire. Érveket már nem hozol fel csak a tipikus homofób dolgokat. Nem fogom elérni hogy másképp gondolj erre, te meg főleg nem fogod elérni hogy én másképp gondolkozzak erről, szóval nincs ennek sok értelme.
2019. ápr. 2. 23:38
 42/59 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező! Leszbikus lány vagyok, nem rég elvittem egy lányt randizni... Természetesen készültem lelkileg arra, hogy sajnos sokan lefognak nézni, és ez sajnos így is lett. De tudod mit? Fordítsuk meg ezt kicsit, voltak olyanok akik elmosolyodtak, vagy csak szimplán nem foglalkoztak velünk, és olyankor olyan boldog voltam, hogy igen vannak elfogadó emberek, és ezt kell nézni. Ne mindig csak a negatívat lásd ebben, hanem nézd meg a pozitív oldalát is! Akár ki akár mit mondhat, ha te szereted a párodat, az érdekeljen, ne mások... Igen, tudom hogy rossz érzés így kimenni az utcára, de ne ezen kattogj, engedd el az ilyeneket. Voltak és lesznel is homófobok, de voltak és lesznek is elfogadóak. Úgy vagyok ezzel, hogy felőlem dughatják is egymást a hetero párok, pont nem fog érdekelni, őket minsősíti nem engem, a barátnőmmel nem fogok enyelegni az utcán, egy csók és kész.
2019. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Sajnos a homofóbokat így nevelték, viszont ahogy mondtad, vannak elfogadó emberek is és ilyenekkel kell körül vennünk magunkat. :)
2019. ápr. 2. 23:51
 44/59 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, mielőtt valaki letámadna, senki oldalán nem állok, a véleményemet kifejtettem, ennyi!
2019. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
Mmm, persze a homofóbokat így nevelték, ha mélyebben bele akarnék menni, kicsit máshogy fejezném ki magamat, de én nem szeretnék senkivel vitába szálni.
2019. ápr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
Az én családomban apám homofób, irtózik a "b****któl". Egyébként furamód szerintem pont a folyamatos TVzése most már idősebb korában (amcsi sorozatok), kicsit jobban hozzászoktatta, hogy vannak ilyen emberek is, és élik a maguk életét. :D Én nem firtatom vele a kérdést, szerintem az ő generációjában ez már csak ilyen. Szerintem az elkövetkező generációkban már egyre elfogadóbbak lesznek, mert benne van a "köztudatban". Legalábbis remélem.
2019. ápr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell itthon melegnek lenni ahhoz hogy lenézzenek. Sokak abban lelik örömüket, hogy másokba belekössenek, leszólják, és a tálkában játsszák az eszüket.

Sok ember neveletlen tuskó, képtelen elfogadni bármilyen másságot, itt nem csak a szexuális másságra gondoltam, hanem ha bármit másképp tesz,akkor mindjárt pletyka cunamit indít el. Az emberek jó része pedig sok hülyeséget képes terjeszteni és elhinni.

A szexuális beállítottság pedig változó, fel kéne fogni, hogy aki homoszexualitás neki az a természetes, és nem is szabad ezért bántani.

2019. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:
Nagyon boldoggá tesz, hogy vannak emberek, akik így gondolkoznak. De amennyi kommentet kaptam mind hülyeség volt. Egy igazi, erős érv nem volt, mert nincs is. Mi az a káros és hatalmas bűn amit csinálunk? Hogy nem azt szeretjük, amit a többi ember? Talán miattunk van éhínség? Miattunk ritkulnak a fák? Miattunk nincs gyógyszer a rákra? A világon semmi gondod nem okozunk az emberiségnek... na mindegy:)
2019. ápr. 3. 09:18
 49/59 anonim ***** válasza:
23%

Nem olvastam el az összes hozzászólást még de leírom:


Személy szerint semmi bajom a melegekkel bár nincs ismerősi körben.

Azt nem szeretem viszont, mikor csomó filmből dől ránk a homoszexualitás azt természetesnek beállítva. Akárhogy nézzük, BIOLÓGIAILAG akkor sem természetes, hiszen nem is lehet belőle utód. Na ez a bajom, hogy szánkba van tolva elfogadtatva a fiatalokkal hogy ez normális akik sokszor már divatból lesznek melegek.

Es ahogy nem mászok rá a hetero páromra utcan ugy azt is pont ugyanúgy rühellem ha két azonos nemű mászik egymasra a BKK-n.

Mindenki tartsa otthon a szexuális életét 4 fal között, ennyi.

2019. ápr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
62%

"Az embereknek fel kellene fogniuk, hogy a világban éppenséggel nagyobb bajok is vannak annál hogy két lány/fiú szereti egymást. Lásd: gyermekek halnak meg éhen naponta, nők esnek áldozatul perverz disznóknak, háborúk, éhínség, gyilkosságok. "


Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy te mennyi időt teszel abba, hogy javíts a fenti gondokon és mennyit abba, hogy meleg propagandát nyomass? Hiszen, ahogy mondtad is, az előző a nagyobb baj...

2019. ápr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!