Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarország tényleg ennyire...

Magyarország tényleg ennyire kegyetlen?

Figyelt kérdés

Na jó, kezdjük az elején. 19 éves meleg srác vagyok. Nem szeretnék én itt semmilyen veszekedést elindítani, egyszerűen csak szeretnék válaszokat. Méghozzá a legegyszerűbb kérdésre: miért vannak a melegek ilyen szinten utálva Magyarországon? Na most, tudom én hogy ez nem mindenkire igaz, nem mindenki ilyen, viszont van pár. Most ez az indította ki, hogy a Marvel univerzumban lesz(nek?) meleg karakter(ek?), gondoltam elolvasok pár kommentet. És merem állítani, hogy a kommentek 95%-a negatív volt ez felé. Ezért szeretnék választ kapni arra az egyszerű kérdést, amit fentebb írtam. Viszont szeretnék őszinte, erős érveket látni. Hanyagoljuk a “fúj”-ozást, azzal nem megyünk semmire. Érveket szeretnék. Viszont pár (gyakori) érvre már most írnék valamit. Először is nagyon gyakran kapom azt, hogy “Nem lehetnek gyerekeik a melegeknek” erre az a válaszom, hogy nagyon sok meddő nő, illetve férfi van, viszont valamiért azokra sohasem mondják, hogy “tönkre teszed a világot, miattad fog kihalni az emberiség!” gondolom a meddő emberekre azért nem mert arról nem ők tehetnek. Viszont mi sem. Szerintetek tényleg választanánk azok lenni, akiket más országban nyilvánosan kivégeznek csak azért mert LMBT? A másik az az amit gyakran kapok hogy “nekem mindegy, amíg négy fal között csinálod” na ez is egy szép hozzáállás. Erre csak annyi a válasz, hogy te miért nem csinálod négy fal között? Azért mert a heteró a normális? Miért? Melegek talán csak most léteznek? Nem, melegek mindig is léteztek még a királyok uralkodása alatt is, sőt több királynak volt férfi hárame, de ezt most hagyjuk. A másik dolog a vallásos rész. Amire az a válaszom, hogy a Biblia egy réges-régen írt feljegyzések, amiket több száz nyelvről fordítottak le. Csak hogy jobban is értsétek miről beszélek, itt van pár bibliai “parancs” amik... nagyon érdekesek.


“Ne borotválkozz, vagy vágj hajat “


“Ne ülj olyan helyre, ahova egy menstruáló nő már ült. “


“Ha valaki, még a saját családod is, egy másik Isten imádását javasolja, öldd meg őket. “


“Ha tudsz egy olyan városról, amely egy másik istent imád, pusztítsd el a várost, megölni az összes lakóját, még az állatokat is.”


“Minden embert, aki az anyját vagy apját átkozza, meg kell ölni.”


“A nőknek alázatosnak kell lenniük, és csendesnek, soha nem taníthatnak, és semmilyen hatalmat nem gyakorolhatnak a férfi felett. Csak hallgatniuk kell.”


Na jó, szerintem itt hagyjuk is abba, mert a lista még mehetne tovább, tovább és tovább...


A másik ok, amit kapok az az hogy “nézz más országokat! Örülj hogy itt ennyire el vagy fogadva” ... miért nézzünk más országokat? Miért kell más országhoz hasonlítanunk magunkat? Akkor így nézhetünk tényleg más országokat, ahol komoly erős szabályok vannak “nők nem ülhetnek az asztalhoz, nem szólhatnak a férfi előtt, takarják be mindenüket stb” nem! Nekünk nem más országot kell néznünk hanem magunkat! Azt ahol élünk! Tényleg úgy éljünk, hogy a másikat ennyire nagyon lenézzük csak azért mert nem azt szereti amit mi? Ha te pizzádra ananászt teszel, akkor most én is utáljalak? Nem, mert azt a pizzát nem én fogom megenni hanem te, ezért a világon semmi közöm nincs hozzá. De a lényeg a lényeg, már így is rengeteget beszélek, szeretném látni az erős érveket amiket a “melegek nem kedvelők” (direkt nem használtam a homofób kifejezést mert szeretik azt mondani az emberek hogy “csak mert nem bírom őket még nem vagyok homofób”) hoznak fel, mert rengeteg igazi homofóbbal beszéltem már de az “undorító gyökér”-en kívül nem tudott sok mindent felhozni... szóval lássuk, kinek mi a véleménye.



2019. ápr. 2. 21:17
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
0%
Nem kaptal eros erveket, mert elore eldontotted hogy semmi sem fog rad hatni, az egesz kerdesed csak provokativ zagyvasag. Ennyi erovel en meg mindig nem kaptam eros erveket miert kell valakinek a szexualis iranyultsagat kihangsulyozni..
2019. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy kihangsúlyozom a szexuális irányítottságomat? Az hogy azt mondom hogy “meleg vagyok” .. mondjam azt hogy heteró vagyok? Nem erőltetem senkire azt hogy meleg vagyok, csak tényeket közlök.
2019. ápr. 3. 12:05
 53/59 anonim ***** válasza:
83%

Melegként írok ide, valamivel idősebb vagyok mint te.

Nos, én sehol nem szoktam hangoztatni hogy meleg vagyok, de nem is tagadom, vagy titkolom. Nem ezzel kezdem, de ha valakivel jóban vagyok elmondom, hogy a párom férfi. Aki ezen ledöbben, vagy utálkozik (nem volt még ilyen szemtől-szemben), az őt minősíti. Aki meg elfogadja, azzal meg szívesen beszélgetek úgy, mint ahogy a heterok szoktak a kapcsolatukról. De ennyi, nem ragozom ezt túl, nem csinálok ebből felhajtást. Abba meg bele kell törődni, hogy nem ez a megszokott, vagy gyakori, én is néha haragszom az emberekre, hogy szűklátókörűek, de ez van, azzal nem lesz jobb ha vonulgatunk, meg hisztizünk, sőt.. Az intimitást én meg valóban a 4 fal közt élem meg, mert alapból zavar ha nem kettesben vagyunk és úgy történnek ilyen dolgok.

2019. ápr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 A kérdező kommentje:
Ahogy érzed. Én nem fogom magam négy fal közé bezárni csak azért mert pár embernek ez természetellenes. Én sem azzal kezdem hogy “ÉN AMÚGY MELEG VAGYOK” egyszerűen csak felbukkanok a barátommal és ennyi. Akinek nem tetszik oké, akinek tetszik az még inkább oké. Én már ezt feladtam, homofóboknak nem lehet ilyenekről beszélni. Egyszerűen nem tudod őket meggyőzni.
2019. ápr. 3. 12:08
 55/59 anonim ***** válasza:
0%
Akkor miért írtad ki ezt a kérdést? Bár elérted a célodat, már 30+ válasz van, gondolom kellett a feltűnés :D
2019. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
Szerettem volna látni reakciókat és meg is kaptam. És milyen feltűnést? Talán újságban vagyok? Tv-ben? Celeb lettem? Ide mindenki kérdéseket ír ki, akkor mindenki erre pályázik?
2019. ápr. 3. 12:12
 57/59 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tul fiatal vagy és elhitted ezt az elfogadosditt az ország amit pl: hoztál fel tűz parancsal lönnek mindenkire aki engedély nélkül lépi át a határt.
2019. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 AliceGamer ***** válasza:
83%

Igazából (szerintem) a legtöbb homofób idősebb korosztály. Más időben nőttek fel, más volt a megszokott.

És nekik ez az "újdonság" (ami nem az, csak most tör ki legerősebben a felszínre) egy teljesen idegen dolog. És mindenhol máshogy van nekik adagolva. Pl. filmekben jobban, reklámokban kevésbé van megmutatkozva.

Azért nem nyitottak erre, mert nem mutatja meg senki nekik, hogy igazából hogyan is kéne ezt kezelni.


"FOGADD EL ÉS KÉSZ!"-> ez egy olyan érzés az embernek, hogy egy kényszer dolgot kell tennie holott nem érti, nem tudja ez hogy működik. Ezért vált ki belőlük negatív érzéseket, mert úgy érzik rákényszerítik. Ami valamilyen szinten igaz. Csak ezt is túlkomplikálják.


Most belegondolva: Magyarországon NEM az a LEGnagyobb probléma, hogy nincs elfogadás. Hanem a szegénység, magányosság, alkohlizmus, egészségügy, oktatás helyzete és még sorolhatnám.

Ha az ország helyzete javulna ÉS segítenénk elmagyarázni hogyan működik az LMBTQ emberek élete, akkor nyitottabban állnának erre a témára. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden ember most már mosolyogni fog a más identitással rendelekező emberekre, de is személytől függ. Minden a személytől függ. És ezt kéne előtérbe helyezni.


Mivel az elfogadás szó más-más fogalomban jelenik meg egy ember fejében. Az IGAZI elfogadás fogalma NEM az, hogy fogadd el, hogy az az illető meleg és támogasd is.

Az elfogadás egy végső állapot. Nem a szexualitást kellene elfogadni, hanem az EMBERT.

Az hogy kihez vonzódik, annak mellékesnek kell lennie. Nem számít. Az számít hogyan éli meg az életét, milyen ember.


Elfogadni csak mert meleg, elfogadni csak mert leszbikus és stb. Holott az embert nem ismerjük.

Heterók közt is vannak parsztok és homoszexuálisok közt is ugyanúgy előfordul. És mind a két oldal csak azt veszi figyelembe, hogy ő b**i, ő meg büdüs homófób.

Ez a legszomorúbb dolog. Beceneveket aggadtnak emberekre, de megismerni őket derogáló.


De egyelőre megértetni kell az emberekkel, hogy ez a létező dolog, hogy működik, majd megmutatni azt, hogy nem számít ki kihez vonzódik.

2019. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék beszállni a vitába. Csak egy megjegyzésem lenne, hogy árnyaljam egy kicsit a helyzetet.

Sokszor, sokan hangoztatják, hogy a melegek beletolják az arcukba a szexualitásukat. Gondoljátok végig őszintén. Munkahelyen megismersz egy új embert mi az első kérdésed? Egy rég nem látott osztálytárssal/ismerőssel találkozol akkor mi az első kérdésed?

Van már párod? Megházasodtál? Hány gyermeked van?

Az esetek 99%-ában ezt kérdezik az emberek. A szexualitásodra kérdeznek rá, a párkapcsolatodra kérdeznek rá.

És ilyenkor a meleg ember két dolgot tehet. Vagy hazudik, és magyarázkodik, hogy miért is nincs még x gyermeke, vagy szemlesütve bevallja, hogy a párja egy másik férfi. És ezzel megkockáztatja, hogy egy pillanat alatt kiírta magát a társadalomból.

Sok melegnek ez a gondja, nem az, hogy nem csókolhatod meg a párod az utcán, vagy nem foghatod meg a kezét. Hanem az, hogy ha ez kiderül akkor nagyon sok embert nem fog semmi más érdekelni, csak az, hogy mit csinálsz az ágyban a pároddal. Pedig ezt a melegek többsége is ugyanolyan intim titokként kezeli mint a heterók (legalábbis az értelmesebbje).

És egy új munkahelyen a maradásod nagyon nagy százalékban attól függ, hogy a munkatársaid hogyan viszonyulnak hozzád. És nagyon nem fair, hogy olyan dolog miatt "szív" az ember amiről nem tehet.

Illetve még azt nem értem, amikor sokan azzal dobálóznak, hogy egy 5%-os kisebbség nem számít. Alkalmazkodjanak a 95%-hoz, mert ez így helyes. Persze ez így is van. Illetve így is lenne, ha azt kérnénk, hogy a heterók is éljenek melegként, hogy ne érezzék magukat kirekesztve (egyébként a sok heteró pont ezt várja el a melegektől, hogy éljenek heteróként. Legalább látszatra). De azért vegyük észre, hogy közel sem erről van szó. A melegek nem kérnek nagy erőfeszítést a társadalomtól.

A melegek csak azt szeretnék, hogy ha kiderül a párjuk személye, vagy az orientációjuk akkor ez ne legyen hatással a megítélésükre. Nem kell neki tapsolni, nem kell szeretni csak jó volna ha tovább tudnánk lépni ezen. És azt tudnánk mondani, hogy "meleg vagy? Na bumm, Te dolgod!"


Én sem szeretem a sok "díszbu*it" a filmekben/médiában. Mert már nekem is az az érzésem, mint annak idején a színes bőrűekkel. Kell egy minden filmbe egy afroamerikai. Nem nem kell. De az se legyen baj, ha belekerül egy ha ez hozzátesz a történethez. És ne azzal kerüljön be, hogy meleg. Egy teljesen átlagos karakter legyen aki történetesen meleg. Mert Ők is ilyenek. Mint bárki más. Persze a filmekben mindig a "sztereotipikusan meleg" karakter kerül be akiről már 10 kilométerről lerí hogy meleg. Pedig ez hazugság.

És igen, én is meleg vagyok. De nem reklámozom, nem kérkedek vele. De engem is végtelenül bánt, hogy társasában folyamatosan cenzúráznom kell magam, folyamatosan azt kell találgatnom, hogy akkor most hazudnom kell-e vagy elmondhatom ha szóba kerül a család és a párkapcsolat (mert mindig szóba kerül).

2019. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!