Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sovány emberek testalkatát...

A sovány emberek testalkatát miért lehet nyilvánosan is kritizálni, miközben ugyanezt egy túlsúlyos emberrel megtenni nagyon súlyos sértés?

Figyelt kérdés

Pl. teljesen megszokott ha egy sovány embernek azt mondjuk hogy "Úristen rossz rád nézni, egyél már többet!"


De ugyanezt egy túlsúlyosnak mondani:""Úristen rossz rád nézni, NE egyél már többet!" - ez nagyon sértő.


Miért van ez a különbségtétel?

A soványnak nem sértő?



2019. ápr. 6. 08:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt fordítva tapasztaltam. Állandóan én voltam a dagi, disznó stb...

Mostanában elkezdtem a fogyáson gondolkodni, de még a saját anyám is le akar beszélni róla.

Ennek inkább negatív hatása volt rám, szinte teljesen letojom már a hájamat, mostanában késő estig tanulok rendszeresen, különben elcsúszom a tárgyakkal...

Annak viszont örülök, hogy kb semmit sem híztam lassan 5 éve. Inkább fogytam egy minimálisat. Most kb 87-89 vagyok, a rekord ~95kg volt 4 éve.


Ez azt jelenti, hogyha ledobnám azt a 15-20kg túlsúlyt, valószínű valamennyire tudnám tartani.


Persze ez nem egy nagy eredmény, csöcsöm van, nagy belem, csodával határos módon tokám nincs, combom vastag, fenekem egy zsírpárna.


Fogalmam sincs hogyan ne legyek malac.


Soványabbaknak azért könnyebb manapság, hisz eleve a soványabb testalkat a menő manapság... Persze mindenkinek a saját problémája a legnagyobb.


18F

2019. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
Ja, és én stresszhelyzetben kifejezetten sokat eszem, nyugtatókat meg nem vehetem be hétpofára. Ez van.
2019. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%

Az akaraterő hiánya a te bajod.

De érdekes, hogy a soványak nem szidják a dagadtakat, inkább pont hogy azon lennének, hogy mindenki el legyen fogadva. Míg egyes túlsúlyosak meg beszólnak a véznáknak, még akkor is, ha kivételesen kifejezetten a saját gondjaikkal vannak elfoglalva. Ez is elég érdekes.


Különben meg a net tele van fogyókúrás tippekkel, tanácsokkal, szakemberek is inkább ezzel foglalkoznak.

Soványnak hízókúra? Kereshet az ember egy darabig mire bármi hasznosat talál erről.

A fogyás tény, akaraterőt, meg mozgást, meg miegymást követel. A sovány meg csak egyen. De azt senki nem mondja, hogy mit, mikor és mennyit, hogy legyen pár plusz kiló.

Egyik se jó. Se a túl sok, se a túl kevés.

És egyáltalán nem jó érzés, ha ezért beszólnak, mindegy melyik kategóriába esünk.

2019. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

Én annyira nem vettem észre, hogy soványnak lenni menő lenne. Jönnek a beszólások, a "nem vagy-e anorexiás", "egyél már valamit", osztogatják a face-en a "kutyák játszanak csontokkal, a férfiak a telt nőket szeretik" képeket. Ha hízni próbálsz, esélytelen, egyrészt, mint előző is írja, alig van hízókúra-recept a neten, amit találsz, az is azzal kezdődik, hogy "bár a legtöbb ember fogyni akar, de, minő meglepetés, van, aki hízni", hogy rögtön már az elején érezd, mekkora freak vagy. Boltban ha nézed, mi mennyi kalória, bármikor kaphatod a "nem igaz, hogy TE fogyni akarsz!!!" beszólást. Minden második kaját azzal reklámoznak, hogy zsírmentes, cukormentes, kalóriamentes, alig találsz olyat, amiből nem spóroltak ki valamit. Mekiben volt párszor, hogy automatikusan a diétás kólát adták, mert fel se tételezik, hogy egy sovány lány nem attól sovány, hogy fogyókúrázik (még akkor sem, amikor Big Mac-et ettem...)

A moletteknek ott a fat acceptance mozgalom, az önbizalomnövelő mémek, a rengeteg fogyókúrarecept és fogyókúrás kaja, meg az, hogy bunkóság rájuk csúnyát mondani. A soványaknak ezzel szemben az jut, hogy minden eladni kívánt termék mellett egy sovány nő pucsít, hát én ezt pont nem fogom bóknak venni, bocs.

2019. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, mindenkinek a saját problémája A probléma, amiben szenved.

Nekem az állandó basztatás és csalódások miatt alakult ki egy borzasztó fals testképem magamról, melynek köszönhetően egyre inkább reményt vesztettem és letojtam tattaratara. Most kezdek felocsúdni ebből, egyébként meg még a konditeremben is kinéztek.


Nyilván a nagyon soványaknak is gáz, főleg faluhelyen...


Igyekszem mások testalkatát tiszteletben tartani, emiatt szólok be, nem cikizek ki senkit. Nem szeretném lekicsinyíteni mások problémáját.

2019. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
61%
Végre emberek akiknek feltűnt ez a dolog! Rohadt szarul érzem magamat amikor minden 2. ember megszól, hogy "egyél már, undoritó, lapos, elől deszka hátul léc, csont a kutyának való, minden férfi a telteket szeri" stb.. stb.. Undorító! Egy embert nem láttam még aki a husisabbakat leszólja. Mindenki a soványakat. Mindig az olyanok szólnak be akikben szerintem semmivel sem vonzóbb testalkat nincs. Senki alkatát nem akarom leszólni!!! De mindig az olyan lányok szólnak le akik SZERINTEM! Durván elhízottak. Fel veszik a pi@$#a gatyát a fél fenekük kint van ami akkora mimt a ház, és ott röhögnek rajtam, higy úristen csontika meg ilyenek. És rohadt szarul tud esni. Nem is csoda, hogy a teltebbeknek ekkora önbizalmuk van, hisz mindenki őket istenítí... Hülye egy társadalom.
2019. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!