Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem illik használni a...

Miért nem illik használni a "süket" szót arra, aki nem hall? Mi a sértő benne?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már, hogy ha valaki nem hall, akkor őrá azt kell mondani, hogy "siket" nem pedig "süket", mert az számukra sértő. Pl. cikkekben vagy videókban is mindig így mondják.

De nem értem, hogy miért? Mi a sértő benne, hiszen nem káromkodás, vagy csúnya szó.

Miért nem illik akkor így mondani?



2019. ápr. 8. 12:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%
"Nem érted, hülye vagy?" - ez sem sértő neked? Mert ugyanaz.
2019. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez a jelenség az emberiség egyik idiotizmusa. Régen rendben volt a "süket", most már negatív felhangú, lett helyette "siket". Aztán, úgy tudom, kitalálták, hogy már a "siket" is negatív felhangú, és kitaláltak helyette valami más szót. Egy idő után majd az is sértővé, negatív felhangúvá fog válni. Röhejes és szánalmas is egyben.

Én süketnek hívom a süketeket, és nem rosszindulatból teszem. Miért lenne bennem bármilyen rosszindulat a süket emberek felé?

2019. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!