Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkónak érzem magam mert nem...

Bunkónak érzem magam mert nem köszönök olyanoknak akik soha nem szokták viszonozni?

Figyelt kérdés

Udvariasnak neveltek, a munkahelyemen karbantartó-mindenes vagyok. Ugyanúgy használhatom a céges konyhát, hűtőt mint bárki más, csak én kezeslábasban vagyok, ők meg zakóban és kosztümben. Amikor bementem a konyhára mindig köszöntem hangosan “jó napot kívánok, sziasztok” (velem egyidős mindenki) de nem jött válasz. Volt akivel próbáltam szóba elegyedni, kérdeztem tőle valamit, de nem válaszolt mintha nem hallaná, újrakérdeztem de semmi! Mostanában már úgy vagyok hogy inkább nem köszönök ha oda megyek, de bűntudatom van miatta hogy bunkó vagyok. Csak kicsit lenéző és kínos köszöngetni úgy hogy nem jön válasz rá, tök megalázó mások előtt. A takarítőnő ugyanerről számolt be nekem, de ő ezt el tudja engedni, ő rá se néz már senkire, csak jön-megy.

Nagyon kell ez munka, nem mehetek el! Hogyan tegyem túl magam ezen?


2019. ápr. 11. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem viszonozza, azt simán jogodban áll úgy értelmezni, hogy nem tart igényt a köszönésedre. Ezáltal teljesen helyénvaló, ha a továbbiakban nem köszönsz neki. Hiszen nem élt a lehetőséggel, amit te felkínáltál neki.
2019. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Húzós helyzet, bunkók, tudd be ennek.

Illetve képzeld hozzá, hogy mivel bunkók, így mindegyikük az élet valamely területén hátrányban van vagy lesz a köszönés mellőzése miatt.

2019. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként én utálom a prolikat és a bunkó irodistákat is, sokszor elképzelem ahogy ütöm a fejüket, szétrúgom a térdüket, betöröm a lengőbordájukat, földre viszem őket és komolyabb sérüléseket okozok nekik.
2019. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Irodában dolgozom és én sem szoktam köszönni se a karbantartóknak, se a takarítóknak. Ha rám köszönnek, akkor nyilvan visszaköszönök, de magamtól nem kezdeményezek ilyet.

Nem ismerjük egymast, nem dolgozunk együtt, akkor minek köszöngetni?

2019. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként szerintem elég hülye szokás folyton minden ismeretlen embernek köszöngetni, olyan ez mint a vén asszonyok, amikor bemennek a postára vagy a rendelőbe, megállnak közepén és elkiálltják magukat, hogy jó reggelt kívánok!
2019. ápr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Szegény #4-esnek biztos megölte Voldemort a szüleit, hogy nem tanították meg arra, hogy köszönjön vagy visszaköszönjön. A kérdés az utóbbira irányult...
2019. ápr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos néhány öltönyös lenézi a kezeslábasban lévőket. Szerintem ez nagy bunkóság. Ha nem köszönnek vissza akkor ez őket minősíti. Én a helyedben odalöknék nekik egy jó napotot mindig de aztán nem foglalkoznék velük. Aztán ha szivességet kérnek...
2019. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha szivességet kérnek akkor megüzenik a főnök asszisztensével vagy a közvetlen főnökömnek írnak aki odaküld engem. Mondjuk ritka mert az épülettel foglalkozunk elsősorban.

Nem várom hogy rámköszönjen senki, ahogy a 4-es írta, csak annyit hogyha üdvözlök valakit, az legalább viszonozza, ne nézzen le ilyen nyilvánvalóan.

Volt barátnőm is irodában dolgozott, aztán mesélte hogy az összes kollégája azt vallotta, hogy ők ilyen takarítónőkkel nem állnak szóba, mert amúgy is ‘más kategória az ilyen ember’ és nem lehet velük miről beszélni a kultúrális (!) különbségek miatt. Hozzáfűzte a volt barátnőm, hogy ő már beszélt az egyik takarítőnővel és valaha egy fuvarozócégnél volt kordinátor (végzettsége is van, beszél németül is valamennyit), csak megszünt a munkahelye, beteg lett és eljött takarítani!

2019. ápr. 11. 16:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a biztonsági őröket nézem le, nulla emberek, akik azt hiszik, hogy a munkájukkal hatalmat kaptak... A múltkor mikor elköszöntem az egyiktől úgy köszönt vissza hogy "viszlát tesa"... Érdekes, mikor visszamentem és megkérdeztem hogy jól hallottam-e, szabadkozott... Annyira szánalmasak.


A te eseted más, a leírásod alapján normális ember vagy, de sajnos el kell fogadnod, hogy nem vagy egy brancs az ottani dolgozókkal.


Én is akárhányszor voltam jófej valamelyik alsóbbrendűvel, folyton az lett a vége, hogy a sértettségéből fakadóan elkezdett flegmázni velem, úgyhogy helyre kellett raknom. Magyarországon kasztrendszer van, fogadd el...

2019. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy ma volt az Indexen egy riport a Deichmann volt igazgatójával aki most árufeltöltőként dolgozik. Azért kiváncsi lennék ő hogy bánt az egyszerű melóssal és hogy számol most el magának ezzel ha rosszul csinálta ő is. Mindig van lefelé vezető út ez is mutatja, ezért bánok tisztelettel a normális (aki nem ittas és kábítós) hajléktalanokkal is vagy bárkivel.
2019. ápr. 11. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!