Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség az introvertált...

Mi a különbség az introvertált és az asszociatív emberek között?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 19. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az előző nem barátkozós, az utóbbi meg az.
2019. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:

Fogalmam sincs, mit jelent az, hogy “asszociatív ember” és miért van az introvertálttal egy kategóriában.


Disszociatív személyiségzavarról hallottam - ez a népszerű “hasadt személyiség”. Azért disszociatív, mert egyes emlékek, személyiségjegyek elvesztik egymással a kapcsolatot.


Segítenél, hogy hol olvastad ezt a szót?

2019. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aszociálisra gondol.

(Asszociatív talán inkább az, aki jól tud asszociálni. :) )

2019. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:
84%

^Aha, az lesz az :) köszi nyomtam a zöldet


Ebben az esetben az a különbség, hogy az aszociális a tágabb, a szimptóma (nem szeret másokkal együtt lenni). Ennek a hátterében állhat introvertáltság, de lehet más oka is, például olyam mentális bajokkal is együtt jár, mint a depresszió, a szorongásos betegség, vagy olyan tünetegyüttesekkel, mint az autizmus, vagy a skizofrénia.

De -az ártatlanabb oldalon-egy remete vagy apáca vagy buddhista szerzetes pl. vallási okból, a nagyobb áhítatos elmélyülést segítendő kerüli az emberi kapcsolatokat, a világi kötelékeket.


Aszociális=nem motivált a társas interakciók keresésére. Nem keverendő az ANTIszociálissal, amikor az ember kifejezetten ellenséges másokkal és a társas szerveződésekkel, renddel mint olyannal szemben.

Introvertált=amikor valakit a saját szellemi élete jobban érdekelel/leköt, mint a másoké.

2019. máj. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!