Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek én antiszociális...

Szerintetek én antiszociális személyiség zavarban szenvedhetek?

Figyelt kérdés
Azért gondolom ezt mert irtózok attól hogy elmenjek egy munkahelyre. Nagyon nem jó hogy nincs pénzem viszont rettegek attól hogy én egy idegen helyen idegen emberek kőzt legyek akik lenézhetnek kinevethetnek meg elrontom a munkát stb.. és inkább maradnék pénz nélkul csak hogy ezt elkeruljem. Szabalyosan rettegek a munkátol az emberektől. Mi lehet a megoldas erre? Felkeressek egy pszichologust? Ironikus rosszindulatú emberek mellőzzék a kommentelést ugyanis tisztában vagyok vele hogy ez nem jó mert szeretnék pénzt keresni de erősebb a rettegésem.

2019. máj. 10. 12:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? Ez így van. Az hogy ti nem tudtok normálisan tájékozódni az nem az én hibám.
2019. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2019. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy inkább az a baj, hogy nagyon lent van az önbizalmad! De az önbizalom növelhető! Vannak a neten sok ilyen önfejlesztő videók, könyvek is. Korábban nekem is volt ez a problémám egyébként. Én Brian Tracy videóit tudom ajánlani.
2019. máj. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Régen engem is szociális fóbiával kezeltek, évekig szedtem gyógyszereket, de persze nem lett jobb, mert elkerülővé váltam. Az életet pedig nem lehet elkerülni. Naná, hogy folyton szorongani fog az, aki megpróbálja elkerülni az élettől elidegeníthetetlen társas helyzeteket. Mivel a félelmet nem lehet teljesen kizárni, ezért az egyetlen észszerű válasz, hogy szembenézünk az élettel a szorongásaink ellenére. Ha eddig "fight or flight" helyzetbe kerültünk, a menekülést választottuk. Próbáljuk ki a küzdelmet is, és bárhogy is sikerül, ne legyünk túl szigorúak önmagunkkal.


Le kell építeni a hibás működésmódot, és egészségesebb automatizmusokat kell a helyükre tenni; kezdve ilyen faék egyszerűségű dolgokkal, hogy a másik emberre figyelünk beszélgetés során, nem pedig magunkra. Kérdéseket teszünk fel neki, őszintén érdeklődünk. Figyelünk a testtartásunkra. Stb. Először nekünk magunknak kell elhinnünk, hogy bízunk önmagunkban, hogy magabiztosak vagyunk. Ez a nagy recept. Ha az ember szándékosan elkerüli ezeket a helyzeteket, azzal csak bebetonozza a szorongását. Ez pedig nem lehet egy értelmes élet fundamentuma, hogy "kerüljünk el minden társas helyzetet".


Én is az önsegítő könyveket, videókat ajánlom, de az igazi áttörést az jelenti, hogy nemcsak meghallgatjuk, elolvassuk őket, hanem alkalmazzuk is a bennük foglaltakat. (A puszta elmélet gyakorlat nélkül szinte semmit sem ér. Azzal áltatja az olvasót, hogy ő próbálkozik, és elindult a fejlődés útján, holott még a szobájából sem lépett ki. Ezért fontos, hogy amit megtanulunk, alkalmazzuk is, akkor is, ha legszívesebben megfutamodnánk.) Ajánlok pár könyvet, amik elég gyakorlatorientáltak:


[link]


[link]


[link]

2019. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az építő válaszokat próbálkozok pár tanácsot megfogadni.
2019. máj. 11. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!