Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a hazánkba...

Miért van az, hogy a hazánkba érkező külföldi turisták (állampolgárságtól függetlenül) legtöbbje kiabálva beszél és hadar?

Figyelt kérdés
Nem nagyon jellemző, hogy külföldre mennék, de saját országukban is ilyenek? Mindegy, hogy tömegközlekedésben vannak vagy csak mennek a járdán, az is mindegy, hogy francia, olasz, holland stb.
2019. máj. 22. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Most, hogy mondod, tényleg. A hadarást azt szerintem csak mi látjuk így, mert nem beszéljük a nyelvet, amit ő. A külföldiek is úgy hallják, hogy mi hadarunk, amikor magyarul beszélünk. Pl ha angolt hallok, az nem tűnik gyorsnak, mert angolul tudok. De a kiabálás valóban általános jelenség, legalábbis én is mindig hallom, hogy mit beszélnek. Vagyis ha angolul, akkor hallgatózom, ha spanyolul, akkor próbálom lefordítani, ha más nyelven, akkor meg azon gondolkozom, hogy vajon miről beszélhetnek, ritka a csöndes külföldi. De az is lehet, hogy csak a metrót próbálják túlkiabálni (én rendszerint a 2-es metrón, illetve a földalattin futok össze velük).
2019. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!