Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy nyelvérzék...

Létezik olyan, hogy nyelvérzék? Ha igen, akkor ez miben mutatkozik meg?

Figyelt kérdés

2019. máj. 23. 10:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
10es vagyok :) Csak annyival szeretnèm kiegèszíteni az előző válaszom,hogy van olyan ,hogy egy bizonyos nyelvhez nincs èrzèke valakinek, viszont ez nem jelenti azt ,hogy a világ összes nyelvèhez hülye az illető. Mert szerintem igen is lehet olyan nyelvet találni ami megy az embernek ès szereti is. :) Csak meg kell találni s probálkozni. :)
2019. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint azt gondolom (meg itt egy-két vàlaszoló példàja is mutatja) hogy nem àltalànossàgban van érzéke a nyelvekhez, hanem konkrétan valamelyik nyelvhez (nyelvcsalàdhoz van nagyobb érzéke). Pl. Én mindig szenvedtem az angollal, sose tudtam rendesen megtanulni. Pedig tanultam 10 évig. Míg 2 újlatin nyelvet sokkal hamarabb megtanultam és felsőfokon beszélem. (Ténylegesen, nem csak a papír mondja). Akkor most van érzekem vagy nincs? Ha az angolt nézzük nincs, ha a màsik kettőt akkor van.
2019. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Pont úgy, ahogy matematikai vagy egyéb érzék. Az emberek agyműködése nem teljesen egyforma és egyénenként eltérhet, hogy milyen jellegű ingereket dolgoz fel. Pl. nyelvérzéken belül is van olyan, hogy valaki lazán megtanulja írásban alkalmazni a nyelvet, de a hallásutáni szövegértéssel szenved.

A nyelvérzékre jó példa, hogy van, aki mondjuk netezik egy kicsit, játszik pár játékkal és bumm, már egy használható alapszintje meg is van. Más meg ugyanezt tanulva, koncentrálva hozza össze évek alatt.

Ami nekem furcsa szokott lenni, hogy sokan tagadják a nyelvtanulással kapcsolatban azt, hogy van nyelvérzék. De, ugyanezen emberek simán azt mondják, hogy nekik nincs érzékük a matekhoz... :D

2019. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, általában az ilyen embereknek kicsit másképpen épül ki a neuronhálózat az agyában, ami fogékonnyabbá teszi őket az idegennyelvekre. Különösen igaz ez a kétnyelvű gyerekekre. Én magam is az vagyok és a két alap nyelvem mellé másik kettőt beszélek anyanyelvi szinten és egyáltalán nem volt nehéz megtanulnom, ösztönösen jött. Ha egy helyi emberrel beszélgetek nem érzi, hogy nekem ez tanult nyelv, nem is akarják elhinni, hogy nem ott születtem. Nekem a magyar is tanult nyelv és senki nem mondaná meg, hogy nem az első anyanyelvem.
2019. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%
Nyelvérzék, az létezik. Abból ítélve, hogy egységesen mindenki lepontozta hozzászólásomat, humorérzék és értő olvasás képessége viszont nem létezik. :D
2019. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ilyen nincs. Én leginkább a motiváció hiányát látom a "nyelvérzék hiánya" mögött.


Érdekes módon, akiknek még kötelező volt az orosz 90%-ban azt mondják: "nincs/nem volt nyelvérzékem", de érdekes módon az ő gyerekeik, akiknek már angolul/németül lehetett tanulni sokkal több volt. Emögött leginkább az van, hogy anno nem kellett használni az oroszt, nem találkoztál vele mindennap, míg ma az angol körülvesz minket. Pontosan ez ad motivációt sok esetben, s ezért van relatíve kevesebb "rossz nyelvérzékű" ember.


Ha valakinek nem megy egy nyelv, akkor leginkább arról van szó, hogy nem fogta meg annyira, mint másokat, illetve nem érdekli annyira. Nincs ezzel feltétlenül baj.

2019. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha szerinted nincs... J. B. Carroll, az egyik cikkíró szerint "a pszichometria egyik legnagyobb hatású képviselője" már az 50-esekben kidolgozta a Modern Nyelvérzékmérő Testet, ami alapja volt az MTA által kidolgozott Magyar Egységes Nyelvérzékmérő Teszt (MENYÉT)-nek. De ha szerinted nincs...
2019. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!