Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemisták miért panaszko...

Az egyetemisták miért panaszkodnak a fb-os egyetemi meme oldalakon miközben simán megszerzik a diplomát?

Figyelt kérdés
Mostanában népszerűek ezek az egyetemi "mémoldalak", ahol egy csomó viccesnek szánt képpel prezentálják, hogy milyen nehéz az egyetem, milyen sokat kell szívni vizsgákkal, "így utóvizsga úgy jövőre megint felveszem", "minek mentem egyetemre", "ez maga a pokol" stb. álszent panaszkodós poszt, miközben olyanok lájkolgatják, akik BCE-n, ELTE-n, SOTE-n meg hasonló helyeken tanulnak és vszeg simán mennek majd MSc-re is. Miért ennyire álszentek az egyetemisták, hogy ennyire szeretik játszani a fejüket? Ennyire unatkoznak és jó dolgukban nem tudnak mit kitalálni? Azért kérdezem, mert akinek lenne oka panaszkodni és sajnálni magát0 az én vagyok: 2013 óta vagyok egyetemista, egy szakról már kibuktam (2 tárgyból összesen 4-szer buktam), de a mostanival is nehezen haladok, miközben depresszióssá váltam és úgy érzem, hogy nem fogom tudni befejezni. De nem posztolok hülye mémeket, hogy az egyetem milyen nehéz meg megint buktam és alá egy röhögős szmájli.

2019. jún. 13. 23:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%
Az egyetemen a többségnek vannak kritikus pillanatai akkor is, ha amúgy sikerül őket megoldania, és zökkenőmentesen lediplomáznia végül. Ez amolyan feszültséglevezetés.
2019. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"simán"

azért egyes szakokon az nem simán megy...

nekem is vannak olyan tárgyaim, amiket háromszor vettem fel, eddig egy év csúszásban vagyok, de lehet lesz még több, depressziós vagyok az egyetemtől függetlenül is és személyiségzavarom van, folyamatosan szorongok és hát én pl szeretem ezeket a meme-eket

szerinted nekem simán megy?

szerintem viccesek, csomó olyan van, amivel azonosulni tudok, tragikomikusak, humorral jó felfogni ezeket, most a problémákba teljesen bele kéne süllyednie mindenkinek? én is bele tudok olykor, de az a saját egyéni dolgom

biztos, hogy vannak álszenteskedők, akikre esetleg gondolhattál, olyanok mindig vannak, de szerintem nagyon kevés, nem vettem még észre a környezetemben olyan embert, akinek csont nélkül megy az egyetem és ilyeneket posztolgatna és lájkolgatna

2019. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%
@10 de nagyra vagy azzal a BME-vel XDD
2019. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Miért pontoztok le?? 😂
2019. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!