Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bunkók a kisboltos...

Miért ilyen bunkók a kisboltos eladók?

Figyelt kérdés
Köszönök kedvesen vissza se köszönnek,de előtte ott jópofizott egy idős nővel. Állandóan grimaszokat vágnak, kérdezni nem lehet tőlük, ha valamit nem találok.(legfőképp az idősebb női eladóknál tapasztalom ezt) Mindig bemegyek kedvesen, de teljes leszívják az életkedvem abban az 5 percben. Annyira nem érdekel, de szerintem nagyon gáz amit néhol megengednek magukkal a vevőkkel szemben. Már nem is költöm ott a pénzem, inkább elmegyek egy nagyobb áruházba vásárolni ahol legalább a normális köszönést, segítséget megkapom. Nem csak velem ez a helyzet, nagyon sokan panaszkodnak milyen eladók is vannak néhol. Ezt most úgy írom, hogy diákként kezdve 4 évig dolgoztam egy nagy bevételü kisboltban, ahol mindennap egy túlélés volt.
2019. jún. 19. 07:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanezt tapasztalom, nem is járok kisboltba. Ha nem tetszik, ne járj oda.
2019. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert minden napjuk egy túlélés.
2019. jún. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Aki emberekkel dolgozik, az előbb-utóbb ilyenné válik. Nagyon kevés az olyan, akinek valóban ez a szakma való, és a 20. flegma vevő után is képes mosolyogni. A legtöbb azért megy eladónak, mert másnak nem jó, de 8 általánosnál azért többet akart. Tőlük mit vársz?
2019. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt én is szeretném tudni. Nekem elég speciális az étrendem, sajnos jobb híján csak kisboltokban tudom beszerezni, amire szükségem van. Velem is mindenhol így viselkednek. Vidáman eldumálgat az eladó az előző vásárlóval vagy öt percig - persze én várakozzak türelmesen -, aztán végre sorra kerülök, lehervad a vigyor a képéről és úgy viselkedik velem - már elnézést -, mint aki a seggéből rántott elő. A következővel megint tündibündi. Bevallom, rengeteg teóriát felállítottam már, de hajlok a férjem verziójára: szerinte egyszerűen nem illünk a képbe. Mindenki csicsergős, tövig benyalnak az eladóknak (ezt én nem is értettem sosem), névről ismerik egymást, megdumcsiznak mindent, én meg pofátlanul oda merek menni, udvariasan köszönni, megköszönni a cuccot és lelépni. Pofám leszakad, hogy képzelem, komolyan :D
2019. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szántóvető ***** válasza:
ők csak alkalmazottak és utálnak ott lenni,utálják amit csinálnak.de természetesen ez nem általános,én pl nem tudnék ilyen kisboltot említeni.
2019. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert az életüket is megeszi 1-2 vásárló! Azért mert egyesek a magánéletükben vájkálnak, mások a magánéletükkel traktálnak, és nagyon kevés az olyan vásárló, aki bemegy megveszi azt ami kell neki és kimegy a boltból! A többsége csak mondja a magáét( persze az eladót kvára nem érdekli)általában 300 vásárlóból 290 ugyanazokat mondja... orbán kormány, meleg van, hideg van, kevés a nyugdíj, Vajna Tímea... reggel 6-tól ugye ezeket hallgatni, mosolyogni közben( nem agyonverni mindenkit) szagolni a büdöseket...stb. na ez igen megterhelő idegileg nap mint nap. És minden nap egyforma! Szval ha te nap végén mész be, mikor ő már totál kiégett, akkor örülj neki hogy egyáltalán kiszolgálXD jójó, tudoom munkahely, ez a dolga..stb. de egy kicsi empátia legyen benned!
2019. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre érdemben válaszolni nem tudok, de megerősítem, én is így tapasztaltam.

Örök kedvencem, mikor betévedtem éjjel 4 körül egy 0-24-es boltba, az eladó rám nézett, és elordította magát, hogy "NA GYERE G***I" :DDDD

Nem is megyek ilyen boltokba.

2019. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Velem mindig kedvesek.
2019. jún. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

1, ebben az országban a legtöbb ember bunkó

2, a bolti eladók általában a legképzettebb, legértelmesebbek emberek közül kerülnek, hanem általában van max, érettségijük, továbbképezni magukat nem is akarták soha

3, keveset keresnek

4, az értelmesebb munkaerő elment külföldre/nagyobb áruházakba

2019. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Ez a hülye statisztika, hogy az emberek nagyrésze leáll beszélgetni, honnan ered? Szerintem 99%-uk csak bemegy, köszön, fizet és megy. Legalábbis eddig akármerre voltam boltban, szinte sosem láttam vásárlókat trécselni eladókkal.
2019. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!