Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem furcsa az,...

Csak szerintem furcsa az, hogyha egy apuka/anyuka kutakodik a gyermeke után?

Figyelt kérdés
Mármint kutakodik folyamatosan a gyerek szobájában, hallgatózik, belép interneten a fiókjaiba, ilyenek...

2019. júl. 4. 12:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyámék valamikor állandóan túrtak a telefonomban... olyan szinten frusztrált a dolig,hogy utána (nem tudatosan,most,hogy visszagindolok eléggé úgy tűnik)kerültem a szüleim és zárkózottabb lettem. Nem ismerik a magánszféra fogalmát.
2019. júl. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is furcsa. Attól, hogy ő a szüleje; még talán nincs joga a magánszféráját a gyereknek megsérteni. És tök durva és szomorú ez, ohy lelkiism furdalás nélkül megteszik.
2019. júl. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
*Volt itt egyszer korábban egy kérdés, valszeg egy szülő írta ki, vagy lehet, hogy a gyerek; de talán a szülő, már nem emlékszem arra se,hog y kiderült-e benne,hogy ki írta ki a kérdést; de szóval valami ilyemsmi volt, hogy "ti mit gondolnátok, ha a gyereketek cuccai között egy ilyen könyvet találnátok, hogy 'Mérgező szülők'"?.
2019. júl. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nagyon mérgező, ha a szülő ennyire nem bízik a gyerekében. A gyerekeknek ugyanúgy vannak személyiségi jogaik mint a felnőtteknek. Én már felnőtt vagyok, de élénken él bennem, hogy elolvasták a leveleimet, SMS-eimet, megnézték a netes előzményeimet, pedig én jó tanuló voltam és jó magaviseletű. Amikor 12 éves voltam, akkor a szüleim már azt hitték, hogy nem vagyok szűz (mert egyszer kimaradt a menzeszem valamiért) pedig igazából 20 évesen veszítettem el a szüzességem. De amikor a nagybátyám simogatott illetlen helyeken, azt meg nem hitték el nekem, azt mondták hazudok. A lehető legritkábban találkozom velük a mai napig. Bár jobb szüleim lettek volna. És amikor saját gyerekem lesz, akkor soha nem fogom rájuk bízni őt, hogy vigyázzanak rá, csak az én jelenlétemben lehetnek majd vele.

A Mérgező szülők könyv nekem is megvan, és egy nagyon jó könyv. Egy pszichológus ajánlotta. Benne vannak az olyan szülők is, akik átlépik a gyerek határait, pl nyomoznak utána, kutakodnak a dolgai között, nem bíznak benne. Nekem ezidáig 3 év terápiámba került a gyerekkorom feldolgozása, pedig fizikailag sosem bántalmaztak. Ez másfajta bántalmazás volt.

2021. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem furcsa; hanem undorító, visszataszító, és alattomos; hogyha egy szülő kutakodik a gyermeke cuccai között. Ha még a levelezését is megnézi, hogy ő privátban mivel beszélget a barátaival; ha megalapozott, mert van egy ilyen anyai/apai ösztöne/megérzése arra vonatkozólag, hogy a gyereke rossz társaságba keveredhetett; és féltésből nézi meg, akkor rendben van; de ha totál alaptalanul, akkor az eléggé szomorú. Tehát kutakodik, meg kíváncsiskodik. Hát alakítson ki annyira jó kapcsolatot a gyerekével, hogy ha tudni akar valamit, akkor kérdezzen. De tehát ez szerintem kicsit a szülő szegénységi bizonyítványa. Hogy ő pl nem bízik saját magában, hogy jó anya/apa lenne; és akkor azért ellenőrizgeti a gyerekét; mert mondjuk lehet, hogy megalapozottan tisztában van ő a szülő vele; hogy ő ténylegesen rossz szülő, és azért mondjuk aggódik a gyerekéért, hogy nehogy valami hülyeséget csináljon. Tehát pl cigarettázást nem kéne, vagy akármi. Tehát így pl a szülő beismeri, hogy "rossz szülő" , leszerepelt a szülőségben. Tehát ebben a szerepkörben, mint szülő. Mert tehát tényleg nem tudott pl olyan jó kapcsolatot kialakítani a gyerekével, vagy pl olyan erkölcsi normákat átadni, vagy pl hogy mondjuk ne bízzon meg idegenekben, hogy pl ne fogadjon el tőlük csokit, meg ilyesmi.
2021. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
12.,13.,15. vagyok; most vettem észre;hogy én már korábban, 2019-ben is hozzászóltam. Akkor mást írtam,de az is érdekes lehet.
2021. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!