Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged idegesít, ha járókelők...

Téged idegesít, ha járókelők arra kérnek meg, fényképezd le őket?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol már állandóan arra kéregetnek engem vagy a párom, hogy csináljak róluk képet. Elmentem tavasszal egy virágos mezőre, ott is... nem sétálhattam nyugodtan, a saját fotóimra koncentrálva (hobbi fotós vagyok), már le kellett szólítani... aztán elmentem nyáron Plitvicére, ott is leszólítgattak. Aztán elmentem Barcelonába, ott is alig bírtam kikerülni a fényképezésre kéregetőket.

A fényképezkedők az új hajléktalanok: nem tudsz nélkülük az utcán nyugodtan járni, mert valaki tuti leszólít, hogy fényképezd őt le. Minket meg nagyon idegesít, hogy már sehol nem tudunk lassan kikapcsolódni, mert mindenhol a közösségi oldalakon majomkodó emberekkel kell foglalkozni.


2019. júl. 5. 10:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Én simán azt mondanám, hogy nem és tovább mennék.
2019. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

Ritkán találkozom ilyennel.

Volt egy "vicces" eset, városi sétán voltunk barátommal, és észrevettem, hogy oldalog utánunk egy lány, láthatóan turista ő is. Amikor távolabb mentem barátomtól, mert lefotóztam valamit, rögtön odament hozzá, hogy szeretne egy fényképet magáról és, hogy barátom segítsen neki. Hát azok a pózok, amiket vágott. Kicsit sem volt átlátszó. :D

Barátom csinált két képet, majd visszaadta a kamerát, a csaj még akart volna vele dumálni, de barátom faképnél hagyta.

Utána még követett minket és nézegette, de aztán lekopott.


Mondjuk én ilyenkor attól félek, hogy leejtem a kamerát.

2019. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Ritkán találkozok ilyenekkel, de az, hogy idegesít-e az attól függ, hogy hogyan kérnek meg.


Volt amikor egy srác odajött, hogy hallod lőj már rólam meg a nőmről egy képet. Mondom ehhez még nem akarsz valamit hozzáböfögni? Mondjuk egy légyszíves vagy hasonló? Srác csak ott állt és pislogott, mondom akkor megfogod szépen a kis kacsódban a telefonod és csinálsz egy szelfit magatokról, és továbbmentem.


Ha valaki odajön, hogy szia, ne haragudj/bocsi a zavarásért de megköszönnénk ha csinálnál rólunk egy képet akkor arra azt mondom, hogy oké. Kivétel ha nagyon sietek valahova, de akkor se küldöm el őket melegebb éghajlatra mert legalább normálisak voltak.

2019. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem idegesít, és én is kértem már meg mást, mert általában egyedül utazok, és nincs, aki lefotózzon.
2019. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
38%
"nem fogom állandóan vadidegenek ki tudja milyen koszos telefonját, fényképezőgépét tapogatni." - Van fogalmad róla, hogy egy billentyűzeten mennyi szennyeződés van, amivel mondjuk dolgozol? :-)
2019. júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
23%
"Vegyenek szelfibotot a csicskák." - Nekem a szelfibot nem opció, van egy, de bemozdul a kezem és rossz lesz a kép, a rendes fényképezőgépem meg nem szelfibot-specifikus, fél kilós rendes gép, annak van rendesen súlya és fogása, hogy ne mozduljon be a kezem, csak ha egyedül vagyok valahol, nem tudom magamat fotózni vele.
2019. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
22%

"Van fogalmad róla, hogy egy billentyűzeten mennyi szennyeződés van, amivel mondjuk dolgozol?"


Nem nekem szólt, de tudom, hisz én szoktam reggelente letisztítani. Mások meg a budira magukkal viszik a telefonjukat.

2019. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
71%

Az utca meg aztán nagyon kórház steril. :-D Ha valaki ennyire tisztaságmániás, hogy nem fogja meg más telefonját, fényképezőgépét egy kattintásra, az remélem, nem használ tömegközlekedést, nyilvános WC-t, mozgólépcsőt...

Aki meg nem akar turistákba botlani, ne a turistanegyedben andalogjon. Engem nem zavar, ha megkérnek, legfeljebb nem érek rá, mert más dolgom van, én egyedül utazok, mozog a kezem, szelfibot nem jó, a fényképezőgépem nem rakható rá szelfibotra, ha megkérek valakit egy fotóra, azért kérem meg, hogy rólam is készüljön kép. 12 éve utazok egyedül, legtöbb fotómon nem vagyok rajta.

2019. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kértünk már meg idegeneket arra, hogy fotózzanak le minket de nem volt ebből gond. Illetve minket is meg szoktak néha kérni, különösen párok. Szerintem nincs ezzel semmi baj. A legviccesebb az volt, amikor pár éve a Balatonnál megkértünk egy párt, hogy csináljanak rólunk néhány képet a hajón, erre utána zők is megkértek minket. 😀
2019. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Engem csak az elégedetlenkedés idegesít. Ott vannak a helyszínen, amiért utaztak és egyfolytában "na most ebből a szögből, abból a szögből, most leguggolok, most felállok, vàrj ez a jobb profilom, jaj a hajam szarul állt, na még egy utolsót, várj na ez most már tényleg az utolsó" eseteket nem nem bírom. Feltartják a többi embert, aki szintén akar egy fotót az adott helyen. Nagy nehezen végre odajut más, ha ők befejezték. Az egész a hülye magamutogatás miatt alakult ki. Az emberek manapság egy kávét se tudnak úgy meginni, hogy ne fotóznák és töltenék fel valahova. Nem hogy egy utazást megtegyenek ez nélkül. Szánalmas.
2019. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!