Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi függ a hormonoktól, mikor...

Mi függ a hormonoktól, mikor lehet rájuk fogni érdeklődési és viselkedési formákat?

Figyelt kérdés

Ha pl. egy lány már egészen fiatal (ovis, kisiskolás) korban fiúkkal cserfeskedik, keresi a társaságukat azt még nem a hormonok miat teszi?

Nem fiús lányra gondolok, lányos dolgok érdeklik.


2019. júl. 5. 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass utána egy kicsit a hormonok működésének, hatásának. Az amire te gondolsz az a személyiség, semmi köze a hormonokhoz. A mire gondolsz, az a nemi hormonok hatása lehetne, ha lenne ilyen hatásuk. De az ösztrogén a testi funkciókra, fejlődésre van hatással nem az ilyen viselkedésre.

A kislány csak kedves, és nyitott. Az én lányom ovis korában mindig kiválasztotta a körülötte levő férfiak, fiúk közül azt, amelyik a legkevésbé akart vele foglalkozni és amelyik elég nagy volt a többi között. Valószínűleg egy természetes túlélési ösztön kapcsolódott be, hogy ha elbájolja azt a férfit amelyik nem rokonszenvezik vele de erős és meg tudja védeni, akkor nyert ügye van, mert a többi férfi már el volt bűvölve tőle és így mindenki őt védelmezi, segíti majd. De ez csak az én elgondolásom, lehet hogy tévedek.

2019. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!