Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi sok ember azt...

Miért hiszi sok ember azt hogy ha könyveket olvas azzal több-jobb lesz másoktól?

Figyelt kérdés
Több személytől hallottam már hogy ő magasabb rendűnek tartja magát mert hogy ő könyveket meg szépirodalmat olvas, és ha egy vitában nem ő kerekedik felül egyből jön hogy te nem vagy senki, mert te nem olvasol, és ő mennyire művelt és jobban tud mindent mert x számú könyvet elolvasott.

2019. júl. 20. 21:04
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért ennél összetettebb. Általában aki könyvet olvas, annak jobb a szókincse, többféleképpen ki tudja magát fejezni. Valószínűleg a helyesírása sem rossz. Ellenben pl.egy olyasvalakivel, aki maximum néha kinyitja a Play boy-t és kötőszóként van nála a szótárban a "bszdmeg" és az "izé".


Én pl.nagyon sokat olvasok, mert érdekel. De nem szoktam hangoztatni, mert egyrészt senkit sem érdekel, másrészt meg semmi köze hozzá senkinek. :D

2019. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Tessék,itt egy példa hogy milyen amikor az ember egy könyvet nem nyitott ki életében önként,és fogalma sincs róla,hogy a saját anyanyelvét hogy kell irásban alkalmazni.


Na ezzel többek azok,akik olvasnak.

2019. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nem húznék olyan éles határt a szakirodalom és a fikciós művek közé.

A nyelvtanulásban is alapszabály, hogy a szavakat kontextusával együtt érdemes tanulni (pontosabban az ún. mnemonikákkal), hogy jobban rögzüljenek. Ez a szépirodalom olvasásával kapcsolatban is érvényes. Jobban megjegyez az ember információkat, amikhez teljes kontextus tartozik. Egy hosszú regényen átívelő jellemábrázolást olvasva NÉHA sokkal többet megtudunk az emberi psziché működéséről, mint egy steril kutatásból. Vagy néha csak 1-2 fontos dolgot tudunk meg, de a történet révén jobban rögzül.

2019. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
51%

Most nem kisarkítva, de amúgy így van... Aki sokat olvas, az jobb annál mint aki nem.

Én sokat olvasok. Sokbismeret van a fejemben, sok lábon allok, több vallalkozást is futtatok, es ennek egy jó nagy részét annak köszönhetem, hogy egy 300 oldalas könyvet egy délután alatt ki tudok pörgetni... Persze nem a harry potter meg a gyűrűk ura fogja meghozni a sikert...

2019. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy leülni olvasni hasznos, fejleszti az agyat, fejleszti a szókincset, de ami sokkal fontosabb, fejleszti a fantáziát, na meg ki is bővíti azt...

Így aztan aki sokat olvas, az altalában az életben is eredmenyesebb annál, mint aki nem, es pl dolgozik egy gyárba, aztán hazamegy és bámulja a barátokköztöt meg a híradót és hagyja, hogy a média minden saját gondolatot kiszívjon a fejéből.

7 evvel ezelőtt kitaláltam magamnak egy hobbit, meséket találok ki és animálok youtube-on angolul... Az ötlet zseniális volt, de egyszerűen nem tudtam kivitelezni, nem volt fantáziám, semmi önnállót nem tudtam kitalálni... Teljesen el voltam keseredve, mert sulis koromból en úgy emlekeztem magamra, mintha minden téren egy kreatív szemely lennék. Nagy pofaraesés vokt nekem, hogy az agyam ezen területe teljesen belustult 30éves koromra. Egy ismerősöm tanácsolta, hogy hagyjam abba teljesen a tv bámulást, én konkrét sorozatfüggő voltam, és olvassak bármit... Rákattantam a sci-fire teljesen, 7-8.könyvnel tartottam, mikor azt vettem eszre, hogy egesz nap jár az agyam es egyből beindult a mesegyártás... Olvasni hasznos. Nagyon.

2019. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha filmet bámulsz, ott mindent készen kapsz, max ha sok részes akkor talán gondolkodsz rajta, mi hogy lesz... De sokszor ott is csak egy irányított szálon mozoghatsz...

Ellenben egy könyv olvasása közben, annak a teljes világát az agyad építi fel, az agyad tölti meg azt a világot élettel, festi le neked a környezetet, tájakat, embereket...

Ráadasul ugyan azt a könyvet olvasva 2 ember teljesen mas képet is kaphat helyszínektől, emberekről, karakterekről, ez is remek beszedtéma, és ismet ott tartunk, hogy rettenetesen fejlődik a fantáziád ami az élet bármely területén hasznosítható.

+ Pl en diszlexiás vagyok, egesz eletemben megbolt az indokom, miért nem olvasok, miert botrányos az írásom, írasképem... Mióta rendszeresen olvasok, évek óta, azota már gyorsabban olvasok, mint egy nem olvasó nem diszlexiás, es sajnos sokaknál a helyesírásom is jobb... Ja és rendesen kifejezni sem tudtam a gondolataimat régen... Az utobbi 3 hozzaszólásom annyiból állt volna, hogy: ja olvasni szar es unalmas...

2019. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Amúgy asztalos vagyok, ezt tanultam ehhez értek, régen el se tudtam volna kepzelni, hogy ne alkalmazottként melózzak, mondvan ahhoz mocsok sok pénz kene ami nekem sosem lesz...

Mar ez után az olvasós dolog utan jött, egyszercsak megfogalmazódott bennem munka közben, jogy basszus epítek egy honlapot, facebook profilt. Es Bp környékén ikea bútorok összeszerelesével fogok foglalkozni egyedül...

2 hónap mulva már saját lábon álló vallalkozásom volt... 2 ev utan nyitottam egy kocsmát a falumban, 1.5 millióm volt rá, úgyhogy azt is a fantáziám taplalta nem a pénztárcam, tavaly pedig vettem 2 büféskocsit, amivel a 4 alkalmazottam jar mindenféle rendezvenyre országszerte... Ezeket kézben tartani. Menedzselni, kitalalni. A régi énem képtelen lett volna.

Amúgy asztalosságot is csinálom, saját műhellyel 2 alkalmazottal.

És egyre inkabb van pénzem mindenre amit kitalálok magamnak. 8 eve meg meg egy utolsó hülye agyatlan melós voltam. Na befejezem, de tudnék még ömlengeni, miert hasznos olvasni :D

2019. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Köztudomású, hogy minél többet tanult és olvasott valaki, annál sikertelenebb az életben. A vezetők mind iskolázatlanok, egy könyvet sem olvatak el, azért jutottak olyan sokra. Mindenki legyen büszke magára, aki nem olvas, ők a leggazdagabbak és a legsikeresebbek.
2019. okt. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
25%
Mert egy rakás szar az egész élete és így kompenzál.
2019. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Miért hiszi sok ember azt, hogy ha testépítő szalonban hízlalja az izmait, azzal több-jobb lesz másoktól?
2019. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!