Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem köszönnek egymásnak...

Miért nem köszönnek egymásnak az emberek a lépcsőházban?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztünk kb 2 hónapja. A régi lakásunk lépcsőházában is, és itt is tapasztalom, hogy vannak olyan lakók, akikkel találkozom a lépcsőházban és nem köszönnek vissza. Hozzáteszem mindkét esetben 60-70körüli idős nő a személy... Miért esik nehezükre visszaköszönni? Vagy talán ez a korosztály nem tanulta ezt meg? Szerintem abszolút bunkóság, és nagyon fel tudom húzni magam rajta. Már sokszor gondolkozom rajta, hogy köszönjek-e egyátalán... Nektek mi a véleményetek, hogyan kezelitek az ilyen szituációkat?

2019. aug. 13. 12:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

Nekem volt olyan:

-jónapot!

Semmi...

-JÓÓÓNAAAPOOOOOT!!!!

Jajj mit akar maga... 🤷????

2019. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem, miért nem köszönnek egymásnak az emberek, akik egy étteremben ebédelnek, egy konditeremben edzenek, egy uszodában edzenek, egy utcában laknak.
2019. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%

Én azt nem értem, az utcán miért nem köszön mindenki mindenkinek, elvégre egy bolygón lakunk.

Amúgy kérdező, szerintem nem ártana kezeltetned magad, ha ennyire felidegesít az, hogy pár random idegen, akikkel csak pár mp erejéig tartózkodsz egy légtérben, nem köszön vissza...

2019. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi budapesti bunkót egy helyen... Nálunk a panel lépcsőházában mindenki köszön. Egyedül egy külföldi csávó nem szokott. A szüleimnél kisvárosban meg az azonos utcában élők is köszönnek egymásnak. A köszönés alapvető udvariasság olyan emberek között, akik naponta látják egymást.
2019. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#11:

Hát öreg...ha én rám üvöltenél, az összes fogadat kiütném. Már bocs.

2019. aug. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14. Én speciel debreceni vagyok, szóval ennyit rólad :D

De amúgy a budapestiek nevében: mekkora egy tipikus büdös, redvás tanyasi vagy :s

2019. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

13!

A szövegértéssel elég nagy problémáid vannak úgy látom. Az, hogy köszönnek egymásnak a szomszédok szerintem teljes mértékben természetes dolog. Ez nem egyenlő azzal, hogy mindenhol köszönni kellene idegeneknek, nem értem miért kell mindent túlgondolni. De te is biztosan az udvarias emberek közé tartozol, ha számodra irreális, hogy köszönj a szomszédaidnak... Ja, és miért kellene kezeltetnem magam? Azért mert köszönök olyan embereknek akikkel egy emeleten lakok?! Hát nagyon szép világot élünk...

2019. aug. 15. 23:03
 18/19 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt egy ideig a tapasztalat. Időnként előfordul, hogy mégis - de semmi barátkozás nem volt szinte soha. Beszélgetés is alig.


A fővárosban szinte mindenki idegen a másiknak. A vidék az más volt - régebben. Állítólag a digitalizáció elterjedésével ott is változtak a személyes kapcsolatok.


Legalábbis az unokatestvéremmel nemrégiben erről beszélgettünk... ez már a XXI. század!

2019. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Miért köszönnének?
2019. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!