Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti nem vàgytok a természetbe?

Ti nem vàgytok a természetbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Budapesten lakok,panelban. Mióta itt lakok egyre jobban vàgyok egy csendes kis hàzikóra zöldövezetben. Ahol nem ilyen szennyezett a levego,nem csak a jardan eldobott cigicsikkeket latni. Nincs korulottem 10sugarzo wifi. Kiulni a kertbe es nezni a fakat. Ti nem vagytok ilyen eletre? 26/lany

2019. szept. 30. 17:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
Én is a természetbe vágyom. :) 19/F
2019. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%
Én a Tisza mellett élek egy tanyán,a legközelebbi város 9 km.Így csak akkor találkozok az általad leírtakkal ha bemegyek vásárolni 1-2 dolgot a városba..Borzalmas lenne ha ott kellene élnem,még kertes házban sem,panelban meg szerintem egy napig se bírnám...Itt a házból a 21 hektáros legelőmre lépek ki,azt a szabadságérzetet semmi más nem tudná visszadni hogy ameddig ellátok az a terület mind az enyém,sokszor csak ülök kint és órákig nézem a tájat,a földemen átvonuló őzeket,a naplementét a Tiszaparton..és azt érzem hogy soha nem cserélném el ezt a fajta életet semmilyen másra..
2019. szept. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő: tudom,nem szep dolog az irigykedes,de most nagyon irigykedek. Mar igy leirva es mesesnek kepzelem el.
2019. szept. 30. 18:13
 14/25 anonim ***** válasza:
57%

Régen totál nem vágytam.


Most már 10 éve lakom Pesten, és tökre vágyom arra, hogy olyan házam legyen, mint a régi családi házunk, ahol nem 40 m2-en vagyok másodmagammal összezárva, hanem 140-en, van garázs, kutya, macska, udvar, kert, állatok, tennivalók, nem kopog felettem a szomszd, nem ordít az utcán 20 ismeretlen, és van a házam előtt 5 autónak parkolóhely.


De amúgy Budapesten is vannak szép zöldövezeti helyek, meg igazából ha lenne egy 1,2-2 szobás lakásom, albérletem abben vidámen ellennék.


Én a természetbe járást hétvégi túrázással, kirándulásokkal oldaom meg, de nyáron akár munka után is kiülök valahova. Illetve időnként kimegyek sátrazni, akár 2-3 napra is.

2019. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%
Számomra a legideálisabb a város egy nyugodtabb részében lévő csádi ház lenne, nekem nincs bajom a várossal. Megvan ennek is az előnye, ahogy a vidéknek is. Én inkább egy nyaralóra vágynék, ahova bármikor elmenekülhetek, ha egyedüllétre vagy csak nyugalomra vágynék. De huzamosabb ideig, végképp, ha egyedülálló az ember, akkor inkább a városi létet választom. De értem, amit írsz. Sokszor jó lenne.
2019. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Nem tudom megmagyarázni, miért, mert introvertált vagyok, nem járok sehova, de szeretem a panelt.
2019. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%
Nem véletlen nem akarok Budapestre költözni.
2019. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%

10# Vagyok.


Ezt nem értem a lepontoztást preferenciával kapcsolatos kérdéseknél.


A válaszom az volt, hogy "Nem". Ez nem trollkodás volt,csak ténylegesen nem vágyok a terményetbe. Hogyan lehet egy preferencia rossz? :D

2019. szept. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem vágyom a természetbe, itt élek már 4 éve egy tanyácskán.

Friss levegő és festői környezet oké, a csend viszont itt is ritka, nyáron mindenki füvet nyír, permetez stb. Télen pedig a láncfűrészeket hallani mindig. És persze sok, nagyon sok munka van, állatokat ugyan nem tartok, de ha gyümölcsösöm nem lenne, a fű akkor is nő. De szívesebben megyek ki télen felöltözve fát hasogatni, hogy aztán nézegessem a lobogó tüzet a kandallóban, minthogy itt nyomkodjam a billentyűket. Valamit valamiért, nincs sok szabadidőm, bár az itthoni munkát nem kényszernek érzem, sokkal inkább érzem azt, hogy élek közben, kapcsolódom a természettel. Van erre egy neves pincészet, sokan járnak oda ebédelni/vacsorázni. De ők csak átutazók ebben a szép környezetben, ellenben én amikor órákig metszem az almafa tetejét, része vagyok a tájnak. Viszont pénzből élek, jövőre valószínűleg a hétköznapjaimat én is Budapesten fogom tölteni, hát majd eljárok tai-chizni vagy nem tudom...

2019. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Igen, én is sokat gondolkodom ennek a dolognak a kivitelezésén, mert jobb a magány. Olvasd el Henry David Thoreau: Walden-jét. (37F)
2019. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!