Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel hanyadik emeletén laksz...

Panel hanyadik emeletén laksz és miket hallassz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Panel lakàsokat néztünk ki,különböző emeleteken. Ti hanyadik emeleten laktok es milyen zajokat hallotok? Gondolom a tizediken lako peldaul nem hallja,ahogy felette trappolnak. A foldszinten pedig biztosan hallani az utcai zajokat. Koszonom szepen,ha valaszotokkal hozzasegitetek a konyebb donteshez :)

2019. okt. 21. 15:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom Mindenkinek az ertelmes valaszt :)
2019. okt. 21. 16:50
 12/21 anonim ***** válasza:
7.: tűzoltókat, forgalmas út zajait, és egy bevásárlóközpont fényei is zavaróak.
2019. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Pont a tizediken lakom.

Fölöttem nincs senki,a mellettem lévő szomszéd is csöndes,alattam vannak fiatalok,akik hétvégente nyomják ezerrel a zenét,elég idegesítő,de szerencsére este 8-9 körül abbahagyják.Az utcazaj felhallatszik,de már nem annyira zavar,plusz szigeteltettem is az ablakokat.Lift kattogást hallok még,de annyira az sem vészes.

2019. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hetediken lakok.

Velünk szemben kocsma van, nyitott ablak mellett simán hallani, ahogy a szabadban cigizők, iszogatók dumálnak, óbégatnak.

Hallom, ha valamelyik szomszéd tüsszent, köhög, csörög a mobilja, horkol, lehúzza a vécét, fürdővizet enged, porszívózik, veszekszik a gyerekével, nevet, filmet néz stb. Ezekért meg nem szólhatok, ezek a mindennapi élet részei.

Pedig ez már a negyedik panel lakás, amiben valaha laktam, de ennyire egyik sem volt hangos. Itt valami ritka rosszak a falak, plafonok.

Mintha lenne más is rajtunk kívül a lakásban.

2019. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

5. emeleten. Egy emeleten 4 db lakás van. 2db 30-40 nm körüli és 2 db 60-64nmres.


Mi a legnagyobban vagyunk. Végülis 4 fal határolja a lakást, ebből 2db folyosó és 2 db a külső világ.


Nyílván kintről hallok dolgokat. Ahogy autók elmennek esetleg ha valaki részeg és nagyon ordibál hajnali 1kor ami kb havonta 1x megtörténik.


A folyosóról a lift becsukódását lehet hallani, de ez olyan gyenge zaj hogy csak akkor tűnik fel ha valaki kifejezetten semmit sem csinál és csak erre figyel.


Kb ugyan ez amikor a velünk szembe lévő lakásba megy be valaki vagy beszélget a folyosón. Meg ezeket is leginkább a fal és ajtó mellett lehet hallani.


Az alsó szomszédot egyátalán nem hallom.


A felsőt igen, főleg a konyhában. Furcsa mód ahogy kinyitja a hűtőjét és időnként pár kopogó hangot, de mást nem. Persze ezeket is ritkán. Lehet mindig előforduló dolog csak én nem figyelek rá.


Meg persze néha van, hogy a randiátort ütögeti valaki.


Plusz a szokásos fúró és kalapácsolás hang, amit szerintem mindenhol lehet hallani.

2019. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

7. Emeleten lakom, nagyon meleg van, még nem tekertük fel a radiátorokat, de 26 fok alá nem ment a hőmérséklet. Az ablakait nem rég cseréltettem, előtte behallatszottak a mentőautók, meg a kukásautó reggelente,most már csak a konyhában hallani a többi lakót, mert ilyen lifthof szerűségbe nyílik a konyha ablak, és visszhangzik az egész,és van olyan család a házban, ahol kB gyilkolják egymást minden nap, orditoznak, és törnek a tányérok. Mellettünk kutyások laknak, halkan hallani, nem zavaró. A lift gépházat hallom mindig, mikor indul a lift, már megszoktam, viszont akkor mindig villannak a lámpák a lakásban. (a ledesek nem, de még van pár régi égőnk).

Kukaledobót hallom, az pont az en lakásom mellett van, valószínűleg felettem gyakran isznak, mert a csövön szépen végig lehet követni a kis üvegeket, pedig elvileg üveget nem lehetne leküldeni rajta. Víz nyomás van, néha van egy pici csökkenés, schell nyomó gombos volt a WC, ahhoz nem volt elég nyomás, át alakítottam tartályosra

( https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__10122513..

Csótányokkal szerencsére nem találkoztam. Laktam ez előtt másik panelban ugyanebben az utcában, az tele volt csótányokkal, este mindig szét szaladtak a konyhában, ha fel kapcsoltam a villanyt.

2019. okt. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen Nektek is a valaszokat :)
2019. okt. 22. 08:13
 18/21 anonim ***** válasza:
Első emelet, kinti zajok nem nagyon hallatszódnak be, max autó, viszont ha az ajtó elé állok a bejárati ajtót néha hallom becsapódni. Szomszédok az emeleten csendesek, de a felső szomszédot lehet hallani, ha a wc-ben vagy a fürdőszobában vagy, nagyon vékonyak a falak. Ha éppen nagy wc-zek éjjel és nem kapcsolom be a szagelszívót, hallom őket szexelni, és nagyon hangosan nyög a csaj, elég kínos :D
2019. okt. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mi 3 honapja költöztünk el földszintröl

Fiatal par költözött fölenk,reggeltöl estig elefant trappolas,nyöges,kopogas,dübörges.

6 honapig birtuk,agyhalottakkâ váltunk.

Most 1 emelet de nem lakik felettünk senki😀

igy kerestünk lakast😀

Alattunk egy srac lakik,keveset van itthon

Nem zajos,neha halatszik h lepked,vagy ha valami nagy dolog leesik

napi 1-2 perc

Álom !!!!

2019. okt. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kilencediken lakom. A szobákban, konyhában szinte alig hallatszik le valami, csak ha valami nehéz dolog leesik pl. Olyan volt már hogy a felettünk lakó srác beteg volt, és éjszaka a teljes csendben lehetett hallani, ahogy köhög, de elhanyagolható. Ami inkább kényes pont ilyen szempontból, az a WC. Ha a felettünk lakó használja a WC-t azt itt az egész lakásban tisztán lehet hallani, követhető a folyamat ahogy kinyitja az ajtót, csurgat bele a lukba, lehúzza, a lehúzó lánc műanyag fogókája koppan neki a lemez strang takaró hátfalnak... Az alattunk lakó bolond nőre ha rájön a vész a WC-n keresztül szokott felordítozni, szóval kiváló konferencia lehetőséget biztosít xd

Illetve ami még nagyon zajos tud lenni az a gépészet, nálunk két rozoga lift van, a régi Ganz motorok felpörgésének van egy nagyon jellegzetes hangja, és a vezérlő relék csattogását is lehet hallani. A központi szarszagelszívó éjjel-nappal 15 percenként beindul és süvít. A csövek is nagyon hangosak, csomószor berezonálnak, na annak istentelen egy hangja tud lenni... Nyilvánvalóan utóbbiakkal egy normálisan karbantartott panelben nem kell számolni, de a vizesblokkon keresztüli áthallást eddig minden panelban tapasztaltam, hol jobban, hol kevésbé.

2019. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!