Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd porszivozik, mit...

A szomszéd porszivozik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó hetente kiporszívózik, amivel nem is lenne baj, de olyankor két órán keresztül jár a porszívó és hangosan karistolnak a fejünk felett.

Egy időben volt hogy hétköznap elkezdték és este 8 után is még csinálták, szólva lett nekik, azért bocsánatot is kértek, azóta erről leszoktak.

Most elkezdtek hétvégén porszivozni, de délután 2 óra után szoktak, amit egyértelműen tilt a házirend! Beszéltem már velük többször, olyankor mindig azzal jönnek, hogy mikor máskor csinálnák meg, dolgoznak meg mit tudom én, hova járnak.

Mit csináljak még velük, hogy megértsék? Az ember nem tud pihenni hétvégén vagy ünnepnapokon, mert húzogatják a porszívót a fejük fölött. Hiába mutattam nekik a házirendet, hogy 2 után tilos, nagyjából tesznek rá.



2019. okt. 23. 17:31
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, te mikor porszívózol? :D
2019. okt. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Akkor amikor a házirend nem tiltja! Arról nem beszélve hogy nekem 10 perc felporszívózni az ugyanakkora lakást, nekik meg 2 óra. Fel nem fogom mit lehet 2 órán keresztül porszivozni.
2019. okt. 23. 19:05
 13/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindegy, hogy déltől kettőig, vagy kettőtől négyig porszívózik?
2019. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Kettőtől tiltja a házirend!
2019. okt. 23. 19:22
 15/47 anonim ***** válasza:
90%

Látod, végül betartották a házirendet és ezzel betartottak neked is. Jobban jártál volna, ha hagyod, hogy délután csinálják.


10 perc alatt azt a kicsi garzont porszívóztam fel, amiben egyedül éltem. (Tudod, nem csak ott, ahol a papok táncolnak. Bútorok alatt, mögött, fal melletti szegélyeken is.) Ha ők már egynél többen vannak, akkor feltételezem nagyobb a lakásuk. Ha idősebbek is, akkor nehezebben teszik odébb a tárgyakat, lassabb a munka. Mint írod, hetente egyszer csinálják. Azért az nem olyan szörnyű. Képzeld, mi lenne, ha valamelyik Pesti körúton laknál? Akkor mindegy lenne, ki mikor takarít, nem hallanád a forgalom zajától.

2019. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
94%

14#


Amúgy van akit meg akkor idegesítene ha 10kor elkezdené a poszivózást.


Nem értem mi a bajod ha 2 után kezdi el. A szomszédod helyében hétvégén mindennap reggel 8kor indítanám a forszívót és úgy hagynál magában 1-2 órára. Persze néha a földhöz csapnám, csak hogy megkapd a kívánsádog hogy 2 után nincs porszivózás.

2019. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Nem értitek mi a bajom? Hogy hétvégén és ünnepnapon nem a porszivot akarom hallgatni. Rohadt hangos. Állítólag direkt vettek egy újat, hogy majd az halkabb lesz, de ennek még jobban is szív a feje, még rosszabb. Ha betartanák a házirendet, egy szót nem szólnék. A reggel 8as kicseszésből volt, azt is tudom, csak tudnám miért nekik áll még feljebb. Mondjuk azért nem is szóltam.

Ma szóltam nekik, mert ünnepnap van, ami vasárnapnak minősül a házirend szerint, erre fel is hívtam a figyelmüket. Nem hatotta meg őket, nekem meg lőttek a pihenésnek.

Valaki írta, hogy ha öregek. Nem öregek, hanem fiatal pár, tehát semmi nem indokolja a két szobás lakás két órás porszívózását!

2019. okt. 23. 23:38
 18/47 anonim ***** válasza:
92%
Jól van, ne hisztizz. Csináljak neked egy forró kakaót? Attól megnyugszol?
2019. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
91%

17# Panelben lakom ötletem sincs, hogy mi van a házirendünben.


Komolyan nincs ennél jobb dolgod? Még van időd a házirendet is átolvasni, hogy valahogy kiszurj velük?

2019. okt. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Még van időd a házirendet is átolvasni, hogy valahogy kiszurj velük? - Ők szúrnak ki másokkal. Mivel mi ismerjük a házirendet, mert rászántunk 15 percet, hogy elolvassuk, nem okozunk kellemetlenséget senkinek. Majd még én vagyok a bunkó, mert nem akarom, hogy a fejem fölött csattogjanak porszívóval szombat délután!
2019. okt. 24. 11:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!