Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd porszivozik, mit...

A szomszéd porszivozik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó hetente kiporszívózik, amivel nem is lenne baj, de olyankor két órán keresztül jár a porszívó és hangosan karistolnak a fejünk felett.

Egy időben volt hogy hétköznap elkezdték és este 8 után is még csinálták, szólva lett nekik, azért bocsánatot is kértek, azóta erről leszoktak.

Most elkezdtek hétvégén porszivozni, de délután 2 óra után szoktak, amit egyértelműen tilt a házirend! Beszéltem már velük többször, olyankor mindig azzal jönnek, hogy mikor máskor csinálnák meg, dolgoznak meg mit tudom én, hova járnak.

Mit csináljak még velük, hogy megértsék? Az ember nem tud pihenni hétvégén vagy ünnepnapokon, mert húzogatják a porszívót a fejük fölött. Hiába mutattam nekik a házirendet, hogy 2 után tilos, nagyjából tesznek rá.



2019. okt. 23. 17:31
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
91%

Értem, hogy a legfőbb problémád ezzel a hétvégi nap, (majdnem) függetlenül attól, hogy azon belül milyen napszak. Viszont ahogy neked is mondták, máskor nem érnek rá. Az már kiderült, hogy fiatalok. Nem tudjuk, mennyire vannak leterhelve, valószínűleg nagyon.


Off: (A legtöbb munkahely addig hajtja a fiatalokat, ameddig lehet. Kinyerik belőlük a legtöbbet, mert ők még bírják, még nincsenek akkora fizetés igényeik, még formálhatóak, még nem kell a beteg gyerekhez rohanniuk.)


Légy egy kis megértéssel feléjük. Amíg nem kezdted el piszkálni őket, biztos nem a te bosszantásodra takarítottak hétvégén. Utána már azért is.

2019. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
5%

Milyen hazirend az h 2 kor nem lehet porszivozni????

Nalunk hetfötöl szombatig este 10 töl reggel 6-ig pihenöidö

napközben 13-15 oraig is.

Vasarnap es ünnepnap este 10 tol reggel 8ig van pihenöidö,napközben 12-15 ig.

Tilos porszivozni,mosni,turmixolni es sorolhatnam.

Porszivozni csak zart ablakokkal lehet!!!

A teraszon nem lehet ruhat szarogatni!!!

Amikor mi ide akartunk költözni tudtuk h ez a szabaly.

Nincs kifogas h sokat dolgozunk,vagy epp nem ertünk ra porszivozni!

Szerencsere mindenki figyel ra.

Ha a felsö szomszedodnak nem tetszik h ez a hazirend abban az épületben lehet keresni masik lakast!!


Sosem ertem miert vagytok akik azzal jönnek ilyen a panel?

Igen,sok minden hallatszik!

De nem vagyunk kötelesek türni a nap barmely szakaban!

Ha valakinek nem tiszta a hazirend vagy le sem szarja költözzön el videkre csaladi hazban aztan ott azt csinal amit akar!

Ilyen emberek miatt vannak gondok!!!

Aki ilyen hazban panelban el vegye tudomasul h vannak szomszedok

es csak ugy lehet normalis eletet elni ha figyelünk egymasra is!!!

Sokat olvasni azt is h akit zavar a zaj költözzön tanyara!

Ha valaki tenyleg idiota es allandoan zuhol,dübörög,zenet hallgat,ugy jarkal mint egy elefant hogy leszakad a fejed felett a csillar.-ide ir h segitseget kerjen,mit kapnak?

Költözzön tanyara!Nem,az ne költözzön panelba tarsashazba aki tojik mas emberekre.

Akik tudnak csendben elni költözzenek többlakasos epületbe!

Mi legfelsök vagyunk,ügyelünk a hazirendre.

Porszivozasnal sem csapkodom neki a butoroknak sem ajtofelfanak.

Es sörtes vegü porszivofejet hasznalok!

Sajnos vannak akik sima müanyag fejjel porszivoznak,azert karistol annyira .

Hallottam mar ilyet tenyleg borzaszto

2019. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy látom, itt a szomszéd próbált többféle módon is alkalmazkodni hozzátok:

- szóltatok nekik az este miatt, bocsánatot kértek és abbahagyták

- vettek egy új, halkabb porszívót (azt nyilván nem tudhatják, hogy nálatok pontosan mennyire hallatszódik, meg hogyan, de az újaknak tényleg sokkal halkabb a motorja)

- este helyett kora délután porszívóztak

- majd mikor a fenti sem tetszett és az orruk alá dörgölted a házirendet, reggel 8-kor állt neki, ami ugye a házirend szerint sem tilos, de téged ez is bosszant


Értem én, hogy kettőig lehet házirend szerint, de ti nem gondoljátok, hogy ez egy teljesen életszerűtlen szabály? Gondolom, a sok nyugdíjas, akik egész nap otthon vannak, megszavazták, de nem hinném, hogy egy átlagos munkarendben dolgozó ember erre rábólint. Legalábbis nálunk ez volt, folyton olyan időpontban van a közgyűlés, amikor mindenki dolgozik, a sok idős meg megszavaz bármit.

Tudod, én a helyükben ezután a pont után a képedbe röhögnék, mert neked tényleg sehogy sem lehet a kedvedre tenni. És még örülhetnél neki, hogy csak porszívóznak, mellesleg heti egyszer. Én minden másnap elindítom.

Az meg, hogy nekik két óra megcsinálni, nekem 40nm a lakés és másfél óra kell, mert én leszívok mindent, kanapét, ágyat, székeket, ablakpárkányokat, lakás előtt stb.

Elárulom, vannak ám tényleg rossz szomszédok is, pl. akik üvöltetik a zenét egész nap, buliznak, a gyerek rohangál feletted, meg üvölt, fúrják a falat (bizony, hétvégén is), meg vannak igénytelen koszosak is, azt sem szeretnéd, hidd el. Ehhez képest ők csak heti egyszer alaposan felporszívóznak és még próbálnak is alkalmazkodni hozzátok. Kicsit ti is kipróbálhatnátok, milyen az, mert ahogy látom, ti is elég irritáló emberek lehettek.

2019. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
91%

Vásárold meg a szomszédok lakásást és hagyd üresen! :-)

Költözz el egy lakatlan szigetre. :-)

Utazz el a holdra. :-)

Olvass szomszéd bosszantási tippeket, pl.: [link]

:-)

Nézd meg a Második otthonunk: A bérház c. 1978-as magyar filmet. Abban Bodrogi Gyula bemutatja a szomszédbosszantást. :-)

2019. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
86%

Költözz tanyára. Bár ott meg bőg a tehén, 2 után is, a kakas meg ébreszt hajnalban.

Érdekes amúgy, mert tudtommal 10-után van csendháboritás. Te nem szoktál porszivózni? Lehet hogy az meg mást zavar.

2019. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
72%

Heti egy alkalmat ki lehet bírni.

Anyámmal ne akarj együtt élni, egyik elköltözési okom volt akkoriban.

Napi szinten takarítja az egész lakásàt.


+Ezek a zajok azzal járnak, hogy nem saját házad van, hanem be vagy nyomorodva pl panelbe ....


Fordított esetbe neked milyen lenne, ha pl karrierista lennél s alig van időd s megszólnának Téged, mert rendet mersz tenni, akkor amikor az időd engedi???


Számomra a műhely miatt is jobb a ház, ahol szabadon mozgok. Kalapálhatok akár este pl rigliket a dobozokba, ahova a szalagokat fűzöm.


Amolyan egyik régi termék ez nálam s bizony amikor 5-6 kor (10-13tanórák) volt este vége a sulinak s utána kezdtem kalapálni olykor.

De nem tehettem meg, hogy leteszem "majd megcsinálom" - időre kellett a megrendelőimnek elkészíteni.


Más kis füle bántalma miatt pedig nem mondtam volna le a havi 100-150ezrekről diákként, kellett a sulira és a jövőm elindításához. Megkeseredett ember panasza hidegen hagyott.

Egy nyuggernek nem tetszett, felvázoltam neki miért van, ha elfogadja, ha nem az az ő dolga.

Annyival nyugtattam bírjon ki fél évet, míg leteszem sulit, mert megyek el utána.


Ha valakit zavar valaki megoldják vagy megérti a másikat s alkalmazkodik pl elfogadja, de biztos te is csapsz zajokat csak nem dörömbölnek az ajtódon, hanem elfogadják: igen többen laknak együtt s ez van.


Megszokod vagy megszöksz 😃


Én is viseltem zajokat pl kloffolás a vasárnapi ebédhez reggel...amikor tovább aludhattam volna s nem 6kor kukorékoltam volna anno.

Porszívó, csavar potyogás vagy burulás fentről, éjjel 3kor kalapálás s a családom minden tagja mérgesen felkelt a fenti szomszédra (lehet szétesett az ágy nekik szex alatt xD )

..stb


Adtam is hangokat s kaptam is 😃


Csak nem nyavajogtam, hanem tettem azért, hogy ne úgy éljek 😃

Lehet neked is kellene? 🙃

2019. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
88%

S vannak megoldások:

Füldugó, zene hallgatás fülhallgatón, hangszigetelés.

Költözés xD

2019. okt. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
75%
egész őszintén, ha hozzám jönnél az ilyen hülyeséggel, akkor az első alkalommal kapnál egy pár ingyen füldugót, a 3-4. alkalommal egy ügyvédi felszólító levelet, hogy hagyd a zaklatást abba, az 5. alkalom után meg menne a rendőrségi feljelentés és az igényem a bíróságra a távol tartási végzésre
2019. okt. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
90%
ja és ha lenne életed, akkor nem otthon dekkolnál minden délután-este és hétvégente, hogy azt tudd vizslatni, melyik szomszéd mikor porszívózik
2019. okt. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
86%

"Mivel mi ismerjük a házirendet, mert rászántunk 15 percet, hogy elolvassuk, nem okozunk kellemetlenséget senkinek."


Nem a ráfordított idővel van a probléma. Hanem az hogy elolvasod a házirendet elárulja, hogy milyen ember vagy.


Még mindig nem értem, hogy neked vagy akárkinek mért jó ha délelőtt poszivózik valaki mint délután.

2019. okt. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!