Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak nekünk kell (ene)...

Miért csak nekünk kell (ene) alkalmazkodni a szomszéd (ok) hoz?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átcsengetett a szomszéd nő és felháborodottan valamint meglehetősen b*unkó stílusban el kezdett puffogni, hogy őt baromira idegesíti a cigifüst, mert szellőztetett volna és beszállt hozzáés különben is neki gyerekei vannak és mit képzelünk mi magunkról.

Nos mi vagy az ez erkélyen szoktunk cigizni vagy nyitott ablaknál, kb 2 óránként 1-2x, hamusba hamuzunk, nem dobáljuk el a csikket, semmi ilyesmi. Sőt párom még ritkábban gyújt rá, mint én. Na hát a hölgy stílusától kinyílt a bicska a zsebembe és én is megmondtam, hogy egyrészt a saját lakásomban nem fogja nekem sem ő, sem senki más megszabni, hogy mit csinálhatok (persze ésszerű kereteken belül), másrészt minket is baromira irritál a 2 kölke vinnyogása, ordibálása, neveletlensége, ami kb 0-24-ben hallható. A kutyájuk vonyítása is igen idegborzoló tud lenni, továbbá speciel minket is zavar a kajának a bűze, mikor én nem is tudom milyen orrfacsaró szagú ételnek áll neki délelőtt 10-kor és megtelíti a lakásunkat csukott ablaknál is!! a büdös kajaszaggal. Sőt, ha valaki főz amúgy az egész folyosón érezni, egyszerűen ezt nem lehet kiküszöbölni. Verhetném én is sok mindenért az asztalt, de egy társasházban sok ember él, nem fogsz tudni mindenkit a te elképzelésedre mintázni, ez van. Na mindegy, ezt mind el is mondtam a nőnek, majd megköszöntem a kis monológját és becsuktam az ajtót.

Most komolyan, miért kellene nekem ő hozzá alkalmazkodnom a saját lakásomban, mikor ő sem alkalmazkodik senki máshoz sem, mert hát mi az hogy és hát neki a gyerekei.... hát ők gyerekek, az a dolguk hogy kiabáljanak meg játszanak meg stb.

Most kiragasztotta a liftbe, hogy legyenek szívesek a dohányosok ne gyújtsanak rá az erkélyen meg az ablakot se nyissák ki, ha cigiznek....:D:D Alá is írtak többen, hogy jó vicc volt, levegőt még szabad venni vagy kell ahhoz is engedély?

Ez a nő amúgy állandóan a konfliktust keresi, másik oldali szomszédhoz azért csengetett egyszer be, mert hogy az ő miniszörnyei aludni akarnak, altatási idő van és ne csörömpöljön már. (??) Egyébként épp főzött és a botmixer volt az a nagy "csörömpölés". És nem 1xi eset volt, hogy emiatt átment.

Az ilyen emberrel azonkívül, hogy kiosztod, mi mást lehet csinálni? Mert simán kinézem a nőből, hogy legközelebb is jön csengetgetni és rinyálni, hisz mint mondtam a másik szomszédhoz is többször átment.

Mondjuk nekem nem esik nehezemre ignorálni, csak nem értem ez mire jó.


2019. okt. 21. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
79%

Ne foglalkozz vele. Nem tudsz vele semmit csinálni.

Aki nem tud megbarátkozni a társasházi léttel (zaj, szagok, szomszédok), az költözzön tanyára.

2019. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
59%
Hát mondjuk az ételszag nem egészségtelen, csak max. zavaró, abban viszont teljesen egyetértek, hogy egy társasházban alkalmazkodni kell másokhoz, írom ezt úgy, hogy engem is baromira zavar, hogy nem tudok úgy szellőztetni, hogy a cigifűst ne jöjjön be.
2019. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
19%
Füst* Nem tudom, miért javította át a telefon. :D
2019. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
77%

Én sem értem miért gondolja azt a hölgyike, hogy neki jogában áll másokat korlátozni másokat a saját tulajdonuk használatában. Ráadásul mit ezt tahó stílusban, mert még ha normálisan átjön és emberi módon kér meg, de hogy egyből primkó stílusban höbörög.. Nonszensz.

Az embernek a saját lakásban hadd ne kelljen már engedélyt kérnie a szomszédtól, ahhoz hogy rágyújthasson. A dohányzás így is ki van tiltva nagyon sok helyről (egyébkét megjegyzem nagyon helyesen), de hogy már az is probléma, ha valaki az otthonában gyújt rá, az már azért tényleg no komment.

Ennyi erővel én is megmondhatnám a szomszédnak, hogy vegye le a hangerőt a gyerekein vagy ne este 10-kor mosson (ami nem mellesleg házirendbe is ütközik, nálunk legalábbis) vagy hogy ezentúl éljen salátán, mert engem zavar a kajaszag. Ez nem így működik, ez van, alkalmazkodni kell. Ha meg nem tetszik, ki lehet tanyára költözni... De az ilyen ott is találna valamit, amin vergődhet, mert vidéken meg megy a fűnyíró reggel 7-kor, grillez a szomszéd stb.

Egyébként csak mellékesen jegyezném meg, hogy érdekes módon a sok gyerekükre hivatkozó anyuka azon nem nyekereg, hogy a büdös, kipufogófüstös, szmogos, szennyezett levegőn tologatja a kölykét a babakocsiban. Az nem gond, végül is azt csak 100x jobban káros, mint a cigifüst.

Ha meg a kérdező lemenne a ház elé cigizni, ott meg az lenne a gond, hogy pl az 1. emeleten lakó ablakán száll be a füst vagy az arra sétáló embereket zavarja. Tehát kb semmi se jó.

2019. okt. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
27%

"a saját lakásomban nem fogja nekem sem ő, sem senki más megszabni, hogy mit csinálhatok (persze ésszerű kereteken belül)"


Az, hogy óránként más lakásába nyomod a cigifüstöt, pont nem fér össze az ésszerű keretekkel.


"Az ilyen emberrel azonkívül, hogy kiosztod, mi mást lehet csinálni?"


Mondjuk meg kell próbálni leülni, és normális hangnemben beszélni vele. Sokkal célravezetőbb, mint az, hogy rávágod az ajtót. Nyilván az ő viselkedése sem elfogadható, de a gyűlölet csak gyűlöletet szül.

2019. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
84%
Én simán minden, de tényleg minden cigi előtt becsöngetnék hozzá, és engedélyt kérnék rágyújtani. Vasárnap délben ugyanúgy, mint szerda hajnalban.
2019. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
75%

6-os

Ez nagyon jó ötlet! 😃

2019. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
44%

Azért két óránként 1-2x, az k* sok. Nyilván nem volt joga a nőnek pattogni, a saját lakásodban csinálsz, amit akarsz, de ez konkrétan azt jelenti, hogy reggeltől estig megállás nélkül bagóztok, nincs olyan időszak, amikor normálisan tudna szellőztetni a feletted lakó. Azért gyakorolj némi empátiát, próbáld a másik helyzetébe képzelni magad (most tekintsünk el attól, hogy amúgy is kattant vérmami a szomszédod, csak általánosságban).

Itt az lett volna a korrekt megoldás, hogy igen, odakint cigiztek, de teszem azt csak reggel meg este, mert X időben dolgoztok, időzítse ekkorra a szellőztetést, és nem lesz gondja. Vagy ha normális stílussal jelent volna meg, akkor megkérdezni, hogy mikor szokott szellőztetni, oké, akkor ott nem gyújtotok rá.

(Nyilván nálatok összetettebb a probléma, mert az adott szomszéddal eleve gondok vannak, most csak a cigis részt nézve.)


Én nemdohányosként jobban meg tudom érteni a másik oldalt. Nálunk ugyanez van, csak nálunk sz*rás közben szeret bagózni az alsó szomszédság mindkét tagja. És elég masszív dohányosok... A ház szellőzőrendszere viszont olyan, hogy amit lent ők kiengednek, azt hozzánk benyomja a huzat. Ami azt jelenti, hogy nem csak szag, de konkrétan füst ül meg a fürdőnkben, amit azért annyira nem élvezek (főleg, hogy albérlet, és nem örülnék, ha emiatt vágna ki a tulaj, hogy biztos stikában bagózunk...) Mivel az az egyetlen szellőzése a fürdőnek, hosszú távra nem zárhatom le. Úgyhogy én még örülök, ha véletlenül az ablakban gyújt rá, azt hamarabb kiszellőztetem. :)


Visszatérve az eredeti kérdésedre, még ha ő idióta is, te legyél normális, kínálj alternatívát. Többre mész vele, mint állandó ellenségeskedéssel, azért nagyon el tud durvulni az ilyen... Ha nem nyitott a kompromisszumra, akkor nyilván nem tudsz mit kezdeni.

2019. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:

"Az, hogy óránként más lakásába nyomod a cigifüstöt"


Tévedés, egyrészt nem óránként, de most nem is ez a lényeg, másrészt a SAJÁT lakásomban/erkélyemen szívom a cigit, arról hogy a szél átviszi a füstöt, nem tehetek!


Azok után, amilyen stílusban ő ezt lekommunikálta, én biztos nem fogok még utána kajtatni és opciókat kínálgatni.


Amúgy 6-os ez tényleg jó ötlet, akkor meg tuti az lenne a baja....:D


#8: Ha a 2 óránkénti 1-2 cigi elvileg k*urva sok, akkor érdekelne, hogy arra mit mondanál, aki 5 percenként gyújt rá.. Na az tényleg k* sok.

De valami félreértés történhetett, ugyanis nem egész nap cigizünk, mivel hogy nyilván dolgozunk mindketten. Este 6-ra érünk haza. Vacsorázunk, utána elszívunk egy cigit, ez kb 7 óra magassága, meg elszívok én még egyet 9-fél10 felé, aztán fekszünk le. Hétvégén nyilván többet vagyunk, mint egy sima hétköznap, de akkor is sokszor megyünk programozni, kirándulni, családhoz vidékre stb. Tehát az enyhe túlzás, hogy soha ne tudna szellőztetni, ráadásul úgy hogy ő egész nap otthon van a gyerekeivel.. Tehát egész nap van bőven ideje szellőztetni.

De mondom, ha sikerült volna normális hangnemet megütnie, tán még én is normálisabban állok hozzá, de az hogy tahó stílusban közli, hogy a saját lakásomban ne merjek rágyújtani, azért az minden határon túlmegy.

2019. okt. 21. 12:07
 10/81 anonim ***** válasza:
57%
Exdohányosként tudom hogy a dohányzás egy debil függőség, a cigi csicskája vagy, ha nem gyújtottál rá 2-3 órán keresztül egy brutális szorongás tör rád, plusz hozzá vagy szokva a cigiszaghoz. Ezért nem értik a nemdohányosok hogy mi értelme a cigizésnek. És aki nem dohányzik annak nagyon-nagyon-nagyon irritáló a cigifüst, azt az ablakot ahol cigizők vannak sosem lehet kinyitni.
2019. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!