Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd porszivozik, mit...

A szomszéd porszivozik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó hetente kiporszívózik, amivel nem is lenne baj, de olyankor két órán keresztül jár a porszívó és hangosan karistolnak a fejünk felett.

Egy időben volt hogy hétköznap elkezdték és este 8 után is még csinálták, szólva lett nekik, azért bocsánatot is kértek, azóta erről leszoktak.

Most elkezdtek hétvégén porszivozni, de délután 2 óra után szoktak, amit egyértelműen tilt a házirend! Beszéltem már velük többször, olyankor mindig azzal jönnek, hogy mikor máskor csinálnák meg, dolgoznak meg mit tudom én, hova járnak.

Mit csináljak még velük, hogy megértsék? Az ember nem tud pihenni hétvégén vagy ünnepnapokon, mert húzogatják a porszívót a fejük fölött. Hiába mutattam nekik a házirendet, hogy 2 után tilos, nagyjából tesznek rá.



2019. okt. 23. 17:31
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

Hanem az hogy elolvasod a házirendet elárulja, hogy milyen ember vagy. - aztán mit árul el, hogy én képes vagyok a normális együttélésre? Hogy én kifejezetten odafigyelek, hogy ne zavarjak másokat?

Hihetetlen, hogy még az a szemét, aki betartja a szabályokat és nem az, akinek erre külön fel kell hívni a figyelmét.

2019. okt. 27. 17:52
 32/47 anonim ***** válasza:
91%
Betartotta. 8 után kezdett porszívózni. Erre is ugrottál (egyszer már leírtam, de töröltetted), szóval neked sem lennék a szomszédod.
2019. okt. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

A reggel 8asért nem szóltam, de ezt írtam is. CSak tudom, hogy direkt csinálta,hogy bosszantson, mivel még neki állt feljebb, hogy szólva lett neki.

Én nem töröltettem semmit.

2019. okt. 27. 18:28
 34/47 anonim ***** válasza:
81%
Milyen érdekes, hogy csak arra reagálsz az előbbi válaszokból, amibe bele tudsz kötni. :D Valóban, nem az a baj, hogy elolvasod a házirendet. Sőt, ez dícséretes. A többin mélázz el, ha képes vagy rá.
2019. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
67%
Atyaég! Nem szívesen lennék a szomszédod! Nehogy már más mondja meg, hogyan alakítsam a napi programomat! Még egy házirend sem! Ahogy már előttem is írták, biztos a nyugdíjasok szavazták meg. Ha tegyük fel, nekem egész napos programom van szombaton és vasárnap is és előtte reggel, vagy a nap végén késő délután/kora este porszívózok, abba is belekötnél? Azt hiszem ott tennék keresztbe, ahol csak tudnék.
2019. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Ha tegyük fel, nekem egész napos programom van szombaton és vasárnap is és előtte reggel, vagy a nap végén késő délután/kora este porszívózok, abba is belekötnél? - ha olyankor csinálod, amikor a házirend tiltja, igen belekötnék. Sok önző ember van itt akik fittyet hánynak a többi ember nyugalmára. Miért gondoljátok azt, hogy ti bármit megtehettek, rátok nem vonatkoznak a szabályok, a házirend? De persze ha ti nem tudnátok aludni, pihenni normálisan másoktól, ti lennétek a legjobban felháborodva!
2019. nov. 4. 12:47
 37/47 anonim ***** válasza:
57%
Hmmm 2 éven keresztül az alattunk levő rétinéger csaj egész nap kiabált,a gyerekei meg mint az elefántok,dübörögtek...reggel 5-től este 11/éjfélig Elköltöztek. De ma pl. a melletünk lakó reggel 8 óta jó hangosan zenét hallgat. Hm.. hangosítottam a tv-n,hogy halljam és ennyi. Majd este lekapcsolja . De...az új,aki nem tudja az emeleti rácsot bezárni..Na azt össze tudnám verni 😁😁
2019. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, csak nem Svájcban laksz? Csak ott vannak ilyen elvetemült törvények, szabályok.
2019. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen igazuk van!

Hétköznap este ne csinálják, hétvégén ne csinálják... ugyanmár...


szerinted te sose idegesited az alattad lakót?


Az ilyeneknek mint te, az a gondjuk, hogy fogalmuk sincs, milyen kertvárosban élni, ahol a szomszéd telkekről behallatszik a kerti munka zaja, meg a szomszédok beszélgetése, kurjongatása, a kutyaugatás, az idősek hangos kokettálása a ház előtt, és a többi.


Te vagy összeférhetetlen.

2020. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
70%

Ja, és az lemaradt, hogy a szomszédok ott érdekes módon mégis békében élnek egymással. Pedig engem is ébresztett már a szomszéd fűnyirója vasárnap reggel hatkor, és volt, hogy éjjel 1-kor sem tudtam elaludni, mert szülinapi buli volt a másik szomszéd kertjében.


De jó emberek ettől függetlenül, és nem fogom b*sztatni őket ilyenek miatt... Az a te bajod, hogy csak akkor találod meg a szomszédot, ha bajo van vele, amúgy meg azt sem tudod, valószinűleg, hogy hivják. Ha ismernéd, talán mint emberi lényre tekintenél rá, nem mint zavaró tényezőre. De ez nem csak ate betegséged, ez a városiak jellemző betegsége.

2020. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!