Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért élsz még huszon-harminc...

Miért élsz még huszon-harminc évesen a szüleiddel?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm, ha az emberek mamahoteleznek, meg lenéznek másokat, mindenféle háttérinformáció nélkül.

Derüljön ki végre.



2019. nov. 3. 16:06
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
#10 Na látod erről beszélek, nem ismersz, nem kérdezel, hanem egyből megmondod mi vagyok, mindenféle ismeret nélkül.
2019. nov. 3. 16:40
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
25 évesen még nem gáz. 30 felett lesz az. Pedig 10 év alatt nem spórolsz össze lakásra. Ha beadsz a kajába, a rezsibe, kisebb felujításokba, azért öltözködni csak kell, közlekedni is, hobbid is van, különben bekattannál ugye.
2019. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%

12# A szüleiddel élésnek az a lényege, hogy nem fizetsz lakbért vagy ha igen, akkor jelképesen minimálisan.


Így az amúgy lakhatásra szánt összeget félre tudod rakni.


Persze a saját kajédért, rezsiért stb...kért fizetsz.


Szóval ha a lakhatásra szánt pénzed nagy részét befizeted egy lakástakarékba, ami most már nem is éri meg, de vannak más jobban hozamozó takarékok és proramok akkor simán eljutsz 10 év alatt a lakásvásárláshoz, főleg hogy ezek lejártával fel is vehetsz hitelt.

2019. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%
én pl drogfüggő vagyok. Volt már kidobtak akkor csöveként éltem. Amikor majdnem meghaltam inkább visszafogadtak. Most csak itt vagyok, nem dolgozom, de így nincs pénzem anyagra, tehát nem is dolgozom. Feladtam az életem. Ha megint kidobnak csövezek tovább... Szóval velem nem lehet mit csinálni.
2019. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
13 Honnan veszed azt a baromságot, hogy az a lényege, hogy nem kell hazaadni? Ezt megálmodtad? Én szüleimmel élek, mamahotel, de úgy kezdem minden hónapot hogy lerakok 60-at kaja rezsire. Fűtőanyag harmadát én fizetem, a ház körüli javítások felét is én fizetem. Az csak legenda, hogy otthon van, és nem ad haza semmit. Pont annyit ad haza az ember, hogy sosem lesz pénze sahját lakásra.
2019. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

A mamahotel kifejezest nem biztos jol hasznaljak.

Felolem az mamahoteles, aki a szuleivel el, es parazitakent viselkedik. Nem akar levalni, nem hajlando beleadni a kozosbe, nem takarit maga utan, elvarja hogy minden teren kiszolgaljak. Mert aki nem tud levalni, de akar!!! annak csak osszejon valami. De aki nem is akar, azzal nincs mit kezdeni.


#14, Szóval velem nem lehet mit csinálni.

Mindenkivel lehet valamit csinalni. Csak nem csak te adtad fel hanem a szuleid is.

2019. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

Muszáj leírnom, mert ez fontos, és lehet, hogy sokan vannak így.

Például van, aki mondjuk 20-as évei közepén jár, és annyira taposva van a családja által, annyira tapossák folyamatosan, hogy nem tud elmenni munkát keresni, fél, hogy csalódna magában; ezért lehetséges, hogy bele se kezd. Mert olyan szinten nincs önbizalma, mert olyan szinten stresszes -és szorong. És fél a kudarctól. Mert saját magára eddig mindig számíthatott, és mégjobban alá mehetne az önbizalma, ha ez nem sikerülne neki, és így ezért abszolút nem mer belevágni. És egész életében taposva volt, és nem tudja "felépíteni magát", mert ott van a családja a nyakán, és ez így egy ördögi kör, és ráadásul van olyan, amikor már valahogy mégis, annak ellenére, hogy a családja ott van a nyakán, valahogy mégis eljut oda, hogy már majdnem 'felépítette magát', már majdnem el tud menni dolgozni, akkor leugatják, jönnek megint azzal is újra cs3sz3getni, hogy ő egy "xar alak", mert nem egy el dolgozni, és akkor kezdheti előlről az "építkezést". Mert otthon egyáltalán emberszámba nem veszik, sőt, azt se veszik figyelembe, hogy egyáltalán élőlényről van szó. Tehát ennyi tiszteletet nem kap, hogy legalább figyelembe veszik, hogy élőlény. Csak egy lábtörlőnek nézik, és titkon talán még örülnek is neki, hogy otthon van, hogy van kibe "belerugni", van kin megtorolni a saját keserűségüket, van egy saját "lábtörlőjük", akit taposhatnak, és 'belé törölhetik a "mocskukat"'.

2019. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
29%

15# Nem azt mondtam, hogy semmit sem adsz bele a közösbe.


Azt mondtam, hogy mindent fizetsz magad után. Maximálisan mindent és még úgy is fenn marad azaz összeg amit magára a lakbérre költenél, de akár annak is egy részét haza adod jelképesen.


Mert nyílván nem fogsz ugyan annyit fizetni mintha elmennél máshova.


Szerintem ez nem parazita élés. Ha meg nem tudsz így félre rakni azt jelenti, hogy amúgy képtelen lennél önmagad megélni és ténylegesen rá vagy szorulva hogy ott lakj. Az már tényleg gáz +25 évesen.


Az nem ha valaki azt választja hogy otthon marad, hogy könnyebben vegyen házat, lakás, akármit ami segíte elindítani az életben.

2019. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs pénzem arra,hogy saját lakást vegyek.Inkább vagyok otthon és gyűjtöm a pénzt de nem idegennek dobom ki a pénzem minden hónapban.

Szeretnék majd elköltözni pár év múlva.


28/N

2019. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szóbakerült itt a lakástakarék meg egyéb remek lehetőségek. Ha fogyatékosságok miatt nem tudok nyílt munkaerőpiacon dolgozni, hiába van több szakmám is és csak 4 órás minimálbérért, védett munkahelyen tudok dolgozni, majd erre is kapok hitelt?
2019. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!