Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki a lakótársam?

Figyelt kérdés

Tegnap a lakótársam megírta nekem, hogy a barátja egész héten, vasárnapig nálunk lesz, utána héten meg náluk lesznek.


Megmondtam neki, hogy ez részemről nem fog menni. 3 beadandóm van a héten, pluszban még a szakdolgozatomat is írom, nem vagyok hajlandó egész héten hozzájuk alkalmazkodni.


A lány amúgy kétlaki életet él, sokszor 2-3 hétig nincs itt, ha meg itt van, akkor napokra feljön a barátja és jellemzően mindig akkor, amikor vagy ezerrel tanulnom kell, vagy beteg vagyok/menzeszem van stb. Tökéletes időzítés.


Az az ő dolga, hogy nincs kedve itt lenni, de nekem sincs közöm a szerelmi életéhez. A lányt amúgy kedvelem, de a srác csak egy idegen hapsi, akit értelemszerűen nem szívesen látok a lakásban, meg a személyisége sem olyan, sőt fizetni se fizet bele a rezsibe semmit.


Ők olyan családból jöttek, ahol tök természetes a vendégszeretet, de én modern elvek alapján nőttem fel, megbeszélés nélkül senki nyakára nem mászhattunk rá, stb. A barátnőimmel is inkább csak kávézóba megyünk, mint egymáshoz, nekünk ez megfelel így.


Az ő kedvükért pedig végzős egyetemi hallgatóként nem vagyok hajlandó megtanulni jópifizni egy ilyen szituban, mintha ez is természetes lenne ilyenkor. Nem vagyok rá képes.


Az eddigi lakótársaimmal egyetértettünk abban, hogy az élni és élni hagyni elve érvényesül, azaz vendégek sem jöhettek akármikor, akármeddig.


Ezt nem mondtam meg a lakótársamnak, hogy én ilyen vagyok, csak azt, hogy az ötletét jó eséllyel más sem nézné el, meg hogy korábban is szerettem volna erről beszélni vele, de nem volt rá megfelelő alkalom.


Közölte velem, hogy akkor csütörtökön elmennek. Én meg, hogy máskor sem szeretném 3 napnál többet itt látni a srácot, mert azt gondolom ennyi kompromisszumot muszáj kötniük velem, amíg itt lakom. Nem love hotelben vannak.


Én nem érzem kínosan magam a véleményem emiatt, csak azért elég feszült a légkör.


Tudok esetleg mondani valamit, amitől javíthatnék ezen, vagy hagyjam rá és idővel lenyugszik?


Az élet nem kívánság műsor, és én olyan ajánlatot tettem, ami jut is, marad is elven alapszik.



2020. febr. 10. 11:36
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Na mindegy, inkább leírom még egyszer és utoljára, amit gondolok erről.


1: Senkinek sem kötelező elfogadnia, hogy nekem milyen igényeim vannak, de eddig csak olyan lakótársaim voltak, akik elfogadták, hogy attól még, hogy saját szobát bérlünk, ez nem egy szerelmi szálló, ahol bármikor, bármeddig lehet pasizni/csajozni. Tanulni és pihenni akartunk otthon.


2: Nem akartam ezt pedzegetni, de abban a speciális helyzetben vagyok, hogy ez a saját lakásom és én adom ki a szobát. És megmondom őszintén, egy hármas együttélésben, függetlenül attól, hogy mikor-hány napig van itt a srác, én nem érzem kiegyenlítettnek az erőviszonyokat, valaki mindig harmadik kerék, és egy pár mellett még szép, hogy enyém ez a szerep. De én olyan típus vagyok, hogy a szüleimhez sem költöznék oda párostul, sem a párom szüleihez (de most nincs párom), meg akkor hozzám se költözzön be egy pár, mert én ehhez nem vagyok hozzászokva, végzős egyetemista vagyok, szakdogát írok, tételeket kell tanuljak, plusz még nyelvvizsgára is készülök, ami időm van magamra, azt nem azzal akarom tölteni, hogy ők kint ülnek a konyhában egész este, én meg se főzni, se nyugodtan kiülni nem tudok miattuk oda. Bocs, de közösen meg nem akarok. Nincs is miről beszélgetnünk, meg semmi.


A saját lakásomban pedig lehetnek olyan kéréseim, amik rám vonatkoznak, és 1-2 házirendi szabályt be lehet tartani, ha én is képes vagyok rá, meg alapnak tartom, hogy nem zavarom a másikat, ha igényli. És azt gondolom, ha valaki erre képtelen, akkor sajnos ez a hátránya annak, ha valaki tulajjal lakik együtt. Ha csak bérlő lennék, nem lehetnének elvárásaim. Így vannak, többször is utaltam erre a problémára szépen is, meg más dolgokat is, de süket fülekre találtak eddig.


3: Áron alul adom ki a szobát, mert a lány nem hajlandó többet fizetni érte, pedig 15 ezer ft-tal többet is megér itt egy ilyen szoba, és ez a szoba díja, nem a rezsi. Ennek fényében tényleg nem érdekel, hogy mennyi időt tölt itt, túl sok hasznom nincs abból, ha olykor jön a barátjával, mert nekem sehogy se éri meg ennyiért kiadni neki(k).


De jó fej vagyok, nem tudom minek, és hagyom h áron alul lakjon. Mert ő jogosnak érzi, hogy csak ennyit fizessen, mivel alig van itt.


De teljesen mindegy, ha lenne egy olyan lakótársam, aki mindig itt van, hajlandó fizetni az általam kért összeget meg a rezsi felét, meg még pár szabályt be tudna tartani (nincsenek irreális követeléseim szerintem) akkor mindenhogyan jobban járnék.


Attól, hogy nincs itt ez a lány, 15.000 ft-nyi rezsit nem spórolok rajta, kb. 5000 ft-ot. Elesek 10.000 ft haszontól.(de ez bruttó, mert adózni kell utána, úgyhogy totál semmi hasznom nincs belőle)


Szóval vagy el kell várjam, hogy fizesse a magasabb összeget, mert nekem ez így nem éri meg, vagy elküldöm. Ez van.

2020. febr. 11. 15:25
 22/47 A kérdező kommentje:

Felőlem nyugodtan gondolhattok, amit akartok, "hogy na, veled sem költöznék össze", de leírtam, hogy nem kell elfogadni a szabályaimat. De tulajként kialakítottam párat, amit nem tart be.


Nem vállalhatatlan kérés, hogy lehetőleg ne akármikor legyen itt a srác, hanem akkor, amikor engem sem zavar. Mert nem kötelességük itt lenni, lévén, hogy lehetnek a srácnál, amikor akarnak.

2020. febr. 11. 15:32
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Ismét egy kérdés ahol a kérdező kifelejtett egy fontos részletet. Csak most mondod hogy hogy a tiéd a lakás. Felesleges is volt regényt írnod, mert onnantól kezdve hogy te vagy a tulaj megváltozik a történet. Az hog tiéd a lakás azt jelenti hogy te hozod a szabályokat. Hiszen ő nem egyszerűen a lakótársad. Eddig teljesen máshogy jött le a történet.
2020. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
A barátnőm megmondta, hogy ettől még lakói alapon nincs több jogom semmihez sem, mint neki. Ő lehet, hogy így gondolja, de eddig minden lakója a fejére nőtt. Nincsenek szabályok, nem takarítanak, stb... a saját lakásban miért az bérlő diktálja a tutit? Ne már.
2020. febr. 11. 17:35
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
?? Miért ne lenne több jogod? Ha akarod be se engeded a lakótársad barátját, mert az nem ott lakik. Csak azt kell beengedned az ajtón aki ott lakik. De ez a te esetetben nem lenne jó ötlet, kivéve ha azt akarod hogy az albérlőd lelépjen. A legközelebbi lánnyal pedig a legelején beszéljétek meg a "házirendet". Ha nem tetszik nekik nem kötelező oda költözniük.
2020. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
2%
Családos anyaként köszönöm nektek a tippeket.Szóval ha a kamasz fiam hazaállít egy idegen nővel vagy a kamasz lányom egy vadidegen pasival szépen elküldhetem mert zavarja az intim szférámat.Ezt mindenféle szarkazmus nélkül írom.
2020. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy nincs több jogod, az fogyatékos.

Ha ezt írtad volna, már írtam volna korábban, hogy én már ki is sztam volna a helyedben, főleg hogy nincs rajta hasznod kb. De ez is a te hülyeséged, hogy empatikus vagy és befogadsz így embereket. Mondd meg neki, hogy vagy betartja vagy takarodhat. Legalálisan tolod, szerződés van, felmondod, rendőrökkel kiviteted és ennyi a story.

2020. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

26-os, ha kérdésed van, írd ki kérdésként, ne más kérdése alá :) 1, 2: természetesen, miért ne tehetnél így? Pl nálunk is sokat van a barátnőm, de én is az ő saját lakásán, sőt 1 hónapon belül oda is költözöm így 7 év után, de a lényeg h bár sokat van itt, ha nem itt vagyunk szinte mindent fizet, ezért anyám szívesen főz rá is, meg ugye víz megy, de pl mosni nem kell rá.

Cserébe itt az öcsém meg a nője, akinek konkrétan ide költözött a nője kb, és mosni főzni kell rá, cserébe egy semmirekellő senkiházi, se munkája, se semmi évek óta, és nem értem anyám miért tűri meg, én már kidobtam volna minimum a lányt, de ha ez kell öcsémnek, akkor őt is, csak sajnos ő is túl empatikus.

2020. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Házjogod van. Élj vele!
2020. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
26-os: igen, megtehetnéd, de sok szülő úgy véli, ha nem enged, akkor rossz anyós/após jelöltté válik, ezért tűr. Meg nyilván minden körülmény más. Ha nekem lenne kamasz gyerekem, azt azért nem engedném, hogy minden hétvégét ott töltsön a párja. Nekem is csak egy hétvégém van egy héten, meg főzni, mosni, takarítani kell. Én olyan családban nőttem fel, ahol vasárnap nem volt illendő a vendégek látogatása, de ezt teljesen normális dolognak érzem. Legalább az az egy nap szóljon a pihenésről, alkalmazkodunk eleget mindenkihez a hét többi napján.
2020. febr. 12. 18:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!