Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki a lakótársam?

Figyelt kérdés

Tegnap a lakótársam megírta nekem, hogy a barátja egész héten, vasárnapig nálunk lesz, utána héten meg náluk lesznek.


Megmondtam neki, hogy ez részemről nem fog menni. 3 beadandóm van a héten, pluszban még a szakdolgozatomat is írom, nem vagyok hajlandó egész héten hozzájuk alkalmazkodni.


A lány amúgy kétlaki életet él, sokszor 2-3 hétig nincs itt, ha meg itt van, akkor napokra feljön a barátja és jellemzően mindig akkor, amikor vagy ezerrel tanulnom kell, vagy beteg vagyok/menzeszem van stb. Tökéletes időzítés.


Az az ő dolga, hogy nincs kedve itt lenni, de nekem sincs közöm a szerelmi életéhez. A lányt amúgy kedvelem, de a srác csak egy idegen hapsi, akit értelemszerűen nem szívesen látok a lakásban, meg a személyisége sem olyan, sőt fizetni se fizet bele a rezsibe semmit.


Ők olyan családból jöttek, ahol tök természetes a vendégszeretet, de én modern elvek alapján nőttem fel, megbeszélés nélkül senki nyakára nem mászhattunk rá, stb. A barátnőimmel is inkább csak kávézóba megyünk, mint egymáshoz, nekünk ez megfelel így.


Az ő kedvükért pedig végzős egyetemi hallgatóként nem vagyok hajlandó megtanulni jópifizni egy ilyen szituban, mintha ez is természetes lenne ilyenkor. Nem vagyok rá képes.


Az eddigi lakótársaimmal egyetértettünk abban, hogy az élni és élni hagyni elve érvényesül, azaz vendégek sem jöhettek akármikor, akármeddig.


Ezt nem mondtam meg a lakótársamnak, hogy én ilyen vagyok, csak azt, hogy az ötletét jó eséllyel más sem nézné el, meg hogy korábban is szerettem volna erről beszélni vele, de nem volt rá megfelelő alkalom.


Közölte velem, hogy akkor csütörtökön elmennek. Én meg, hogy máskor sem szeretném 3 napnál többet itt látni a srácot, mert azt gondolom ennyi kompromisszumot muszáj kötniük velem, amíg itt lakom. Nem love hotelben vannak.


Én nem érzem kínosan magam a véleményem emiatt, csak azért elég feszült a légkör.


Tudok esetleg mondani valamit, amitől javíthatnék ezen, vagy hagyjam rá és idővel lenyugszik?


Az élet nem kívánság műsor, és én olyan ajánlatot tettem, ami jut is, marad is elven alapszik.



2020. febr. 10. 11:36
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Megértő társsal, minden könnyebb mindenkinek. XD Látszik, hogy INTJ vagy, ez is pont egy ugyanolyan, mélyről jövő harmadlagos Fi-funkció okoskodás, ami a saját meggyőződésed. Ez az INFP-knél még gyakoribb, hiszen nálunk domináns az Fi, de ez a kijelentésed még nekem is fájt.


Ne már.Vannak aszexuális-aromantikus személyek. Én meg demiszexuális vagyok. Nem érdekel sem a párkapcsolat, sem a szex gondolata, hacsak valakit meg nem kedvelek úgy, hogy ez megforduljon a fejemben, hogy ebből akár több is lehetne. Ha alapvetően minimum átlagos szintű libidóm lenne, akkor nem bírtam volna eddig szex nélkül. Mivel nem vagyok erre kihegyezve, nem áll ez a középpontban nálam, ezért a szexuális drive/hajróerő sem motivált soha a párkeresésre. Önmagában ez nekem kevés.


Felvettek velem egy Rorschach-tesztet. Semmibe nem láttam semmi szexuálisát azokon a képeken. Pedig elég sok pénisz és vagina vehető ki belőlük, amit az emberek nagy része belelát. Ebből is látszik, hogy mennyire nem téma ez nálam.

2020. febr. 21. 01:12
 42/47 anonim ***** válasza:
25%

Nem ertem ezen mi az ikszdé, ez szimpla tény. Pl.: 2 fizetesbol akkor is kijon konnyebben 2 ember, ha az egyik alapvetoen is jol keres es "fent tudna tartani magat". Pl.: alberlet, rezsi eloszlana. Pl.: feladatok megoszlanak, akar hazon beluli akar egy egyszeru postara rohangalas vagy allatorvoshoz rohangalasra gondolok.

En sem vagyok hive a monogam kapcsolatoknak, kulonben az ember olysn lenne, mint a pingvin, vagy hattyu, hogy eletre valaszt part, de ahogy tapasztaltam eletem soran, az ember inkabb ugy van mint az oroszlan: nem ragoznam, gondolj a haremekre, az a leg egeszsegesebb kapcsolati forma. Tudod, a regi jo vicc: olyan baratnod legyen aki huseges, stb, meg olyan is, aki huncut stb. Csak nagyon vigyazz ra, hogy ez a ketto ne ismerje meg egymast :D

De mivel ez a mi tarsadalmunkban nem igazan elfogadott nezet, igy az ember belekenyszerul egy picit ennel kevesbe jo monogam kaocsolatba. Oke nekunk mazlink volt, mindenben egyet ertunk, egy a cel, egy az ut (nem ugy ertem, hogy ugyan azt tanuljuk, mert teljesen mas a ket vilag ahonnan jovunk, es amilyenek voltunk egymas elott, de osszecsuszolodtunk, erolkodes nelkul. Gondolok itt zenei vagy oltozkodesi stilusra, vagy masra, es egyikunknek sem hianyzik ami regebb voltunk, felnottunk, ennyi. Pozitivan befolyasoltuk egymas eletet), en sem hinnem el, ha mas mondana, de lassan 7 ev alatt egyszer sem veszekedtunk, sot nem vitaztunk lenyeges dolgon, se semmisegen, nem ugy mint masokkal akár, gondolom ez ismeros. Racionalisan es objektiven gondolkodunk, foleg en , szvl ugymond megvitatunk helyzeteket, de nincs olyan hogy a masik masfele menne. Es ez a legjobb dolog a vilagon kb. Nincs az, hogy egyik nem akar gyereket, masik igen, egyik kulfoldre menne, masik nem...szvl nem arrol beszelek, mielott ezzel jonnel, hogy tok jo akkor egyszerre csinaltok hulyeseget, mert nem.


Igazabol a szoveged utan annyit akartam irni, hogy te szimplan csak nem vagy normalis, azok utan, amiket irtal az elozo kommentemre, amiket irtal, hogy ez ikszdé, mikor ez az élet, ez a vilag, ezek a tények, axiomak :D

Csak nevetni tudok azon aki egy tenyt ugy akar megcafolni, hogy "bocs, de nem ugy van, igaz érvem nincs, de te h lye vagy es nem ugy van".


[link]


Ezek utan batran kijelentem, hogy nem csak parkapcsolatra nem vagy erett, hanem semmilyen emberi kapcsolatra. S ilyetén érthető az is, miert nem talalsz "normalis" lakotarsat.

Azert ha eddig nem tetted, en a helyedben felkeresnek egy pszichomokust.

Tudod, jobb nala sirni, mint a pszichiatrian nevetni :)

2020. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
25%

Ah uristenem, ennyit irtal meg az elozo lapra? Nem urulekkel gurigazol xd en is sokat pofazok, de ez meg nekem is meredek, eselytelen hogy ennyit reagaljak...de azert fogok. Lehet nem az ESxx kel van a baj, hogy unnak, hanem az osszes emberrel a vilagon, es csak te vagy helikopter :D mert ez pl nekem is kemény.


Gondoltam hogy ez lesz, hogy szigologian vagy es azt hiszed te vagy az atyauristen, de kerlek inkabb ne vegezd el a szakot, vagy nem tudom mit akarsz vele kezdeni, de ne engedd, hogy emberek segitsegert forduljanak hozzad, mert te klinikai eset vagy.

Es most is es az elozo vegen is, tudom, hogy oltasnak hangzott, de nem az volt, komoly vagyok, mint egy vakbélgyulladás.

2020. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
51%

"A Mediátorokat az elvek vezérlik, nem pedig a logika, az izgalom vagy a haszonelvűség."

hát igen, ez látszik. Már csak az utolsó ikszdézős írásodból is, hogy hiányzik a logika és értelem az életedből.


" Nem tudom rávenni magam arra, hogy a marék jelenlegi szabadidőm arra áldozzam, hogy keressek valakit magamnak. Prioritások. Most az a prioritás, hogy befejezzem az egyetemet." <----> "Nem zárkózom el teljesen senkitől. Nem tudom, honnan szedted."

:) ez is elég lenne, de kifejtem:

Nem mondtam hogy kutass pár után, legtöbb esetben keresni sem kell, csak jön magától, és a legváratlanabb helyzetben jönnek a legjobb dolgok, szóval ez a kifogás megint hogy ja amúgy nem az hogy nem kell senki, meg nem zárkózom el, csak nincs időm keresni, ez is csak a szokásos kifogás.


Ebben a részben igazad van a lakótársas dologban, de ezt túl is tárgyaltuk, meg azért te is túlreagálod, meg nem értem (és sztem itt senki) hogy miért nem lehet normálisan megbeszélni, ha meg idiota a csaj akkor elküldeni, de ez meg is történt, valószínűleg vele több baj volt mint veled és részéről nem tudtátok megbeszélni értelmesen. Bár nálad az észérvek látszólag nem érnek nagyon semmit.


By the way...wth? :D kitöltettél teszteket a lakótársaddal hogy megtud sunyiban, vagy mi? :D


Hát ez az ESFP elég szeszélyes típus, de azért mert a szüleiddel nem jöttél ki, nem biztos hogy csupán a szeméyliségükből fakad, mert szerintem mindenkinek vannak gondjai a szüleivel, főleg a mai felvilágosult világban, mikor jól tudjuk, hogy hiába az anyám, akkor is csak egy ember a sok közül és a többi.


Na megint egyébként...sokan ilyen tévhitben élnek, de attól, hogy én rajzórákra járok, még lehetm, hogy semmi tehetségem a rajzhoz. Vezesd le ezt arra, hogy pszicho szakon vagy.


Az, hogy figyelemzavaros vagy, az lehet betegség is, meg lehet akaraterő kérdése. Enegem is tud tanulás közben zavarni más, vagy elkalandozik a figyelmem, de egy kis mindfoolnessel tudsz ezen javítani. De ha ekkora szigológus vagy, akkor ezt magadtól is tudnod kéne :)


"Mivel nem tudnék elég figyelmet szánni egy párkapcsolatra most, inkább bele se kezdek"

Ez meg mintha egy kissé borderline haveromat hallanám, aki ilyeneket szól, hogy "most a saját problémáimon kell dolgoznom, addig kidobom a nőmet, aki mindenben támogat, nincs rá időm", miközben semmit nem csinál, még csak nem is tanul, nem is dolgozik, csak a saját depressziójával van elfoglalva és süllyed bele, és ezt úgy fogja fel, mintha munka lenne, közben csak akaraterő kérdése kb hogy nem tudod kezelni emberként a dührohamaidat. Érzéseken és ösztönökön uralkodni, ez tesz emberré. És a többi kifogás.

Valóban nem önzésből írod, meg ő sem abból mondja, de sosem lehetsz szerintem eléggé kész. Mindig lesz munka, karrier, lehetőségek más országban vagy helyen, vagy valami ami neked fontos, utazás, bármi, ami a másiknak akár nem és sosem fogod azt érezni hogy: hm, na megvan a 2 szintes házam, 3 maserati grand turismom, egy betanított kutya, a karrierem csúcsán állok, végtelen pénzem van, kiélveztem az életben már mindent, kiolvastam az összes könyvet, letöltöttem az internetet és akkor végre van időm valaki másra is. Ilyen nincs. Ha erre a pontra vársz, nem fog eljönni soha.


Ja nekünk vannak barátaink. Nem úgy értettem az aszociálisat, nem az a béna pár vagyunk akik egymás hátsó fertályába dugott fejjel vannak egész nap és nem létezik más, csak utáljuk az emebreket, a hülye embereket mégjobban, és mivel rohadt sok van belőlük így már utcára menni is fáj néha, de a barátainkkal megvagyunk mi is, ahogy te is. Csak mi egy kicsit teljesebben. És addig nincs is mi hiányozzon az életedből amíg nem volt és nem vesztetted el. Vagy legalábbis nem tudsz róla, hogy hiányzik. De te is tudod és írtad is, hogy ha létezne egy alkalmas társad, akkor jobb lenne a te életed is. És lehet olyan társ is a világon, aki hagyja hogy legyen én-időd, meg hogy tanulj stb.


Fura, én sem láttam soha a rorsachochban szexuális töltetet. Mégis benne vagyok, elég mélyen. Thats what she said.

Olyanról már hallottam hogy valakinek időnként kevés a libidója. Meg volt már olyan sidechickem aki évekig nem szexelt előttem, és mégsem volt ilyen meg olyan személyiségzavaros vagy típus, mint te.


"Nem érdekel sem a párkapcsolat, sem a szex gondolata, hacsak valakit meg nem kedvelek úgy, hogy ez megforduljon a fejemben,"


Szerintem ez a normális. Aki ennél aktívabb, és akár én is voltam ilyen, az túlzás, meg negatív hatással van a személy életére, akár egy függőség. De persze sokan vannak így, mm hogy túlbuzgók.


Amúgy néha aludhatnál is, és akkor nem gondolnál ki ennyi hülyeséget:D tapasztalat.


na el kell itt küldenem, mert dolgom van és félek hogy válaszolsz mire leírnám.

2020. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
51%

Egy nagyon deep kérdés a végére:

Ha vannak őszinte barátaid, akiket érdekelsz, akkor miért itt próbáltál meg a kérdésedben vadidegenektől megerősítést kapni?

Mert már a kérdés feltevésekor is tiszta volt, hogy te ezt nem fogod tűrni, talán az is, hogy elmegy a lány, és hogy ez szerinted mind renben van. És mégis megkérdőjelezted magad, és másoktól várod a megerősítést, hogy nem veled van baj.


(Nem jártam soha pszichológiához kapcsolódó órákra, de még könyveket sem olvastam ilyesmiről soha. Mégis nekem meg van az érzékem ehhez fentiekből láthatod, én ismerem az embereket, míg lehet, hogy egyesek hiába járnak a szakra, és hiába vannak ki magukra.)

2020. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

Na jó, abban azért egyezzünk meg, hogy az én problémám, meg mások problémája, az két külön dolog. Nem jártál pszichológia szakra, így szaktudásod sincs. Le lehet nézni ezt a tudományt, mert őszintén, én csak annyit látok az írásodban, hogy önigazolást keresel arra, hogy te aztán jobban tudod egy szakembernél. Hát nem. Nem hagyom magam lealacsonyítani valaki által, aki ehhez a szakmához nem ért. Ebben a kérdésben nem vitázom veled, mert nincs szaktudásod. Értelmetlen, parttalan vita lenne.


Abban igazad van, hogy vannak gondjaim, elismerem. Viszont hiába mentem el pszichiáterhez azzal, hogy szorongok, 4 alkalom után lezárta, mondván, hogy mivel tanulnom kell, most nem érdemes az életem nagy kérdéseit megfejteni. Ráér ez később is. Azt mondta, hogy fogalma sincs, velem kapcsolatban min kéne dolgoznia, mert nem engedem mélyebbre, ha pedig magamtól nem teszem, ő nem fog beledobni a mély vízbe, mert most nem ezzel kell foglalkoznom. Lesz erre jobb időszak is.


No, ha a pszichiáter is úgy vélte, hogy nem most kell azon filozofálnom, hogy miért nincs párom és még egyéb dolgokon, akkor ez csak egy megerősítés számomra, hogy a tanulásra koncentráljak.


Valóban sosem lesz tökéletes időpont kibővíteni a kapcsolati hálóim, stb., de erre most nem tudok nyitni, mert amíg az van a szemem előtt, hogy mennyi dolgom van, addig a saját érdekemben bent maradok az introvertált csigaházban.


Az igaz, hogy mindenkinek arra van ideje, amire szánja. A nagy változások most nem valóak nekem, ez van.

2020. febr. 21. 15:22
 47/47 anonim ***** válasza:

:DD visszavágsz azzal kb, amiket én írtam. Hát márpedig a kedvedért most nem fogok még abból is lediplomázni, szóval akkor higyj amit akarsz, de kettőnk közül te vagy a nárcisztikusabb.


Erre annyit, tudok mondani, amit korábban írtál, hogy mindenkinek más szakember lehet megfelelő. Mondjuk én csak pszichologusnál jártam ,de nekem mind a két személy elsőre bevált anno (két külön időszakról és helyszínről beszélek ezért váltottam), de másoktól hallottam már olyanokat hogy horribilis összegekért, akár magyarország vezető pszichiátere sem vált be nekik, de az 5-6dik ember meg igen. Szerintem ez butaság hogy nem kell vele foglalkozni. Mikor foglalkozz vele, amikor már ég az egész erdő és már alig lehet változtatni bármin? Én kikérném több szakember véleményét akkor már. Nem értem miért nézném le a tudományt, ha valaki akkor én az embere vagyok. Nyilván erős szakmai kérdésekben, mint hogy meg tudsz e teljesen változni, nem mennék bele, sokmindentől függ, arra valóban nincs szaktudásom, de a többi dolgon amiket írtam, ténykene, sokat nem lehet vitázni, max annyit magadban, hogy "ez szerintem nem így van...öö. ja de mégis."


Én is inkább háttérbe szorítottam az utóbbi időben a társasági életet, tanulás és karrier miatt, csak itt ugye más élethelyzet van de m1, meg kerülöm az időfecsérlést, időfecsérlő és negatív embereket (azok hiányában itt kommentelgetek:D), szvl vágom miről beszélsz.

De szerintem majd ha lehiggadtál a sértődöttségedből olvasd el még 1x amiket írtam, fölösleges lenézni valakit azért mert nincs szakmában. Jogi karról is kaptam már meg lánytól anno, hogy ő többet tanult 2 év alatt mint én egész életemben, a végén még is ő szívta a nagyobb calippot egy jogi vita során.

Nem értem az ilyen embereket, mert én nem vagyok elszállva azoktól amiket tudok, egyeseket meg felvesznek az egyetemre és máris a világ legokosabb embereinek hiszik magukat és mindenki más le van nézve. (ja tudom, te végzős vagy, grat hozzá egyébként, de a helyzeten nem változtat.)

2020. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!