Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki a lakótársam?

Figyelt kérdés

Tegnap a lakótársam megírta nekem, hogy a barátja egész héten, vasárnapig nálunk lesz, utána héten meg náluk lesznek.


Megmondtam neki, hogy ez részemről nem fog menni. 3 beadandóm van a héten, pluszban még a szakdolgozatomat is írom, nem vagyok hajlandó egész héten hozzájuk alkalmazkodni.


A lány amúgy kétlaki életet él, sokszor 2-3 hétig nincs itt, ha meg itt van, akkor napokra feljön a barátja és jellemzően mindig akkor, amikor vagy ezerrel tanulnom kell, vagy beteg vagyok/menzeszem van stb. Tökéletes időzítés.


Az az ő dolga, hogy nincs kedve itt lenni, de nekem sincs közöm a szerelmi életéhez. A lányt amúgy kedvelem, de a srác csak egy idegen hapsi, akit értelemszerűen nem szívesen látok a lakásban, meg a személyisége sem olyan, sőt fizetni se fizet bele a rezsibe semmit.


Ők olyan családból jöttek, ahol tök természetes a vendégszeretet, de én modern elvek alapján nőttem fel, megbeszélés nélkül senki nyakára nem mászhattunk rá, stb. A barátnőimmel is inkább csak kávézóba megyünk, mint egymáshoz, nekünk ez megfelel így.


Az ő kedvükért pedig végzős egyetemi hallgatóként nem vagyok hajlandó megtanulni jópifizni egy ilyen szituban, mintha ez is természetes lenne ilyenkor. Nem vagyok rá képes.


Az eddigi lakótársaimmal egyetértettünk abban, hogy az élni és élni hagyni elve érvényesül, azaz vendégek sem jöhettek akármikor, akármeddig.


Ezt nem mondtam meg a lakótársamnak, hogy én ilyen vagyok, csak azt, hogy az ötletét jó eséllyel más sem nézné el, meg hogy korábban is szerettem volna erről beszélni vele, de nem volt rá megfelelő alkalom.


Közölte velem, hogy akkor csütörtökön elmennek. Én meg, hogy máskor sem szeretném 3 napnál többet itt látni a srácot, mert azt gondolom ennyi kompromisszumot muszáj kötniük velem, amíg itt lakom. Nem love hotelben vannak.


Én nem érzem kínosan magam a véleményem emiatt, csak azért elég feszült a légkör.


Tudok esetleg mondani valamit, amitől javíthatnék ezen, vagy hagyjam rá és idővel lenyugszik?


Az élet nem kívánság műsor, és én olyan ajánlatot tettem, ami jut is, marad is elven alapszik.



2020. febr. 10. 11:36
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
75%

Ha folyamatosan otthon lenne a lány és pluszban beköltözne a barátja akkor teljesen megérteném. De ebben a helyzetben én azért nem szóltam volna, mert nagyon sokat nincs otthon. Szerintem értékeld hogy ilyen sokat egyedül lehetsz. Könnyen elköltözhet és akkor találsz majd egy koszos, hangos lakótársat aki semmiben nem tud alkalmazkodni. És nem mondtad hogy ilyen lenne.

Azt írtad hogy a lakótársad 2-3 heteket nincs otthon de nyilván ilyenkor is fizeti a rezsit. Úgy hogy nem is használta a vizet, villanyt stb. De képes lennél elkérni a barátjától a rezsi ráeső részét azért a pár napért? Hidd el szivességet teszel magadnak ha ezt fel sem emlegeted.

Amúgy ez sokszor probléma. Egy idegen ember használja a fürdőszobát és a konyhát és te kényelmetlenül érzed magad. De ez van ha lakótársad van. Tökéletes akkor lesz ha egyedül élsz, vagy ha lesz barátod akkor vele.

2020. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne mas mod is jogod van hozza, hogy ne zavarjanak. Mondom, en is inkabb teged tamogatlak, csak ha mar szafkalap a masik, akkor gondoltam eszedbe juttatok nehany mas modszert.
2020. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
12: eszembe se jutott felemlegetni a rezsit, igazából akkor lennék sz*r alak, de volt, aki másokkal megtette, pf. attól még, hogy ezen a héten nyugalomra vágyom, és megkértem, hogy miért nem lehetne ezt kompromisszumosan megoldani, hogy mindkettőnknek jó legyen, nem érzem magam annak. Joguk van itt lenni kettesben, de nekem is ahhoz, hogy ne zavarjanak, amikor igénylem. Jobb ötletem nincs.
2020. febr. 10. 12:21
 14/47 A kérdező kommentje:
2 hete is itt volt a srác egy hetet amúgy, de akkor nekem egyetemi szünet volt, így nem zavart. Az megint más.
2020. febr. 10. 12:25
 15/47 anonim ***** válasza:
A heti 2-3 nap teljesen ésszerű és elfogadható lenne szerintem is. Amúgy én értem a problémát, otthon had legyen nyugta az embernek. Én még a rokonokat sem bírom hosszú távon, pláne ha kiszámíthatatlanúl jönnek, nemhogy egy idegent.
2020. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
5%

12


11es irta amit irsz, nem en :D en még korabbi valaszolo voltam, aki konyvtarazott stb.

2020. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
4%

Részben jogos, részben nem. Ha ilyen stílusban mondtad el az érveidet, akkor nem értek veled egyet. Egyébként igen, abban, hogy a szobában lehet lenni. De ha főz valamit, akkor nyilvan a konyhában beszélgetnek. Ha meg nincs terasz és az a dohányzó, akkor is. Nyilván nem a konyhapulton fognak dugni, ha otthon vagy.


Ami azt a részt illeti, hogy "pasi van a lakásban", arra vagy azt mondanám, hogy féltékeny pasi vagy, vagy ha csaj, akkor esetleg féltékeny vagy , hogy neki van valakije, neked meg nem.


Amúgy meg vizsgaidőszaknak vége, max szorgalmi időszak van 1 hete... Még pár hétig nem varhatóak ZH-k. Szóval azt az egy hetet kibírod fél lábon is szerintem... :)

2020. febr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
2%

"Pluszban nem nagyon tudok segíteni azon, hogy nő vagyok, és frusztrál egy idegen férfi jelenléte. Nem mindenki veszi ezt természetesnek. Kellemetlen nekem, én értem, hogy rám se bagózik, de férfi."


Nem lehet, hogy egyszerűen túl szexista vagy, esetleg irigy a lakótársad pasijára?

2020. febr. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
29%
Én is túlzásnak érzem a reakciódat és a gondolkodásod. Az mindig kompromisszumokkal jár, ha az ember együtt él valakivel és igenis alkalmazkodni kell a másikhoz, mert sajnos vagy nem mindig a te vágyad fog teljesülni. Szerintem te még nem is vagy annyira rossz vagy nehéz helyzetben, mert albérletben laksz, ahol van saját szobád és csak egy lakótársad van, aki ráadásul sokszor nincs is ott. Nyilván mindenkinek más a helyzete és nem azt akarom mondani, hogy nekem mindig mennyivel rosszabb stb., de én pl. kollégista vagyok, hatan élünk együtt egy blokkban és kettő szobatársammal osztozom a szobámon (és hozzánk is járnak vendégek). Én nem tehetem meg azt, hogy pl. magamra csukom az ajtót és bezárkózom, mert most éppen egyedül szeretnék lenni vagy nem égethetem a villanyt hajnalig, mert én most éppen tanulok és még sorolhatnám. Neked sokkal nagyobb szabadságod és önállóságod van ezen a téren, nem értem, hogy így mégis miért zavarhat ennyire egy plusz ember puszta jelenléte. Az anyagiak miatt még megérteném, ha tényleg jelentősen sok időt tölt nálatok és ez mondjuk már olyan mértéket ölt, hogy valóban meg is látszik a költségeken az a plusz ember. Viszont azt megmondom őszintén, hogy annyira nem érzem át, hogy pl. zavar a tanulásban vagy mert menzeszed van. Azt is megértem, hogy számodra ő egy idegen ember (nem mintha én nem idegenekkel laknék együtt), de nem tudom, hogy ő konkrétan milyen módon zavarja a saját életedet és miért kellene egész héten hozzájuk alkalmazkodnod. Például az miért zavaró, ha ők mondjuk nappaliként használják a konyhát?Nyilván azért lakótársak között meg kell beszélni, szólni kell előre stb., de nem te döntesz és nem szabhatsz feltételeket vagy szabályokat a lakótársad számára, mert ő ugyanúgy ott él és azt csinál, amit szeretne.
2020. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
nem mondok többet semmit, mert ti ezt úgy sem értitek meg. sajnálom
2020. febr. 11. 13:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!