Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a fenti szomszédnak ugat a...

Ha a fenti szomszédnak ugat a kutyája, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre kérlek! Elfogadom azt is, ha szerintetek én vagyok túl igényes, de előtte olvassátok el kérlek.


Sok emeletes bérház, fenti szomszédban nagy testű kutyus. Kb két-három naponta reggelente (6-8 között) a kutyát, nem tudom milyen okból kifolyólag, kizárják a teraszra. Szerencsétlen kutya jelez, hogy be akar menni és ugat akár órákon keresztül, mert nem engedik be. Párommal ezt hallgatjuk egy ideje, kifigyeltük, hogy azért ugat a kutya, mert kizárják.


Egyik nap betelt a pohár, és mivel csengőn keresztül több napon át nem értem el őket (lehet nem szól a csengő, nem tudom, pedig tuti otthon voltak, mikor felmentem), egy levelet ragasztottam a csengőjükre, hogy legyenek szívesek a kutyát nem kizárni a teraszra reggelente.


Biztos észrevették, mert most kb két hétig nem lehetett hallani a kutyust, de ma reggel megint erre keltem, hogy egyre csak ugat a kutya.


Mi a teendő, ha a pihenésben zavar? Van, hogy 6.30kor már ugat, de nekem elég lenne 7kor kelnem. Nem a világ vége, de így szezonban (mezőgazdaság) az a fél óra is áldás sokszor. Szólongassam, ha többször megint előfordul, vagy mi a helyes megoldás?


Kutyabarát vagyok, nekem is volt kutyám, de volt olyan eset is, hogy délután 16-18ig hallgattuk, ahogy ugat a kutya folyamatosan. Azért na...


Ti mit tennétek a helyemben? Közös képviselőt zaklassam esetleg ha nem történik változás? Nehéz helyzet, mert a saját lakásában hadd csinálja már azt az ember amit akar, de hogy zavarja a pihenésem ez eléggé zavar.



2020. máj. 5. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Személyesen kérdezd meg. Látod, a levél is csak 2 hétig oldotta meg a problémát. Beszélj velük.
2020. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
A többi lakót hogyhogy nem zavarja? A közös képviselő se rossz ötlet.
2020. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Bár nem vagyok szakértő a témában, de szerintem ezért már az állatvédőket kellene értesítened. Nagyon nem egészséges, hogy egy nagy testű kutyát panelban tartanak. Azért ugat, mert sok a levezetlen energiája. Egy olyan kutyának mozgástér kell.
2020. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A többi lakót nem tudom zavarja e, mert pont a sarki szoba teraszára engedik ki, ami a többi szomszédtól a legtávolabb van. Csak ugye mi alattuk vagyunk, ezért tisztán halljuk.


Személyesen fingom sincs kik ők, egyszer régen még beköltözésünk után nem sokkal találkoztam a kutyával meg egy sráccal (megsimiztem, és mondta a srác, hogy az x emeleten laknak). Azóta sem láttam őket az utcán, pedig sok a kutyás a bérházban.


Az állatvédőknek meg nem tusom bizonyítani, hogy tényleg kizárják. Videóm van róla, hogy az ágyban tisztán hallom hangosan, ahogy ugat a kutya, de nem tudom lefotózni, hogy tényleg a teraszról jön a hang. Ők meg simán letagadhatják, hiába hívok rájuk bárkit.

2020. máj. 5. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Irj neki újabb levelet, hogy feljelented állatkínzásért. Amúgy nem az, törvenyileg sem de hátha magához tér az idióta.
2020. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Hát én a fenyegetozessel nem élnék egyelőre. Írd ki nekik újra a levelet, kedves és normális hangnemben.. Aztán meglatod mi történik... A kemenykedest hagynám akkorra, ha semmi változás nem történne.
2020. máj. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ugass vissza.
2020. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz is a csengő, kopogni nem lehet az ajtajukon..?
2020. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha összefuttok, meg kellene kérdezni, miért zárják ki ebben az időszakban. Nekem is van kutyám, de nem értem. Én ebben az időszakban viszem ki reggeli sétára. Ha neked is volt kutyád, lehet, hogy lenne más megoldás ötleted arra, ami miatt kizárják.
2020. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
azért zárják ki, mert kefélnek, pont ezért szarják le a csöngőt is
2020. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!