Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi jellemző a tősgyökeres...

Mi jellemző a tősgyökeres budapesti emberekre?

Figyelt kérdés

2020. máj. 16. 18:31
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
96%
Ekkora trollt kecii mint az a pesti 😂😂😂
2020. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

Édes jó istenem xDDD

Én eddig próbáltam azt hinni, hogy ez a híres Pestiek vs. Vidékiek párharc inkább csak valami rossz sztereotípia, de most már látom, hogy közel sem. Tényleg vannak ilyen emberek, akik csak a saját komfortzónájukon belül hajlandóak mozogni és nem vesznek a tudomást a másik életmód előnyeiről.

Én szerencsésnek tartom magam, hogy bár egy kisvárosban nőttem fel, de folyamatosan járkáltunk fel rokonlátogatóba a családdal BP-re, mára pedig már teljesen itt is élek, szóval én a budapesti és a vidéki hangulatot is nagyon szeretem, de mindkettőt másért.

A vidéket a nyugis hangulatért, BP-t pedig a pörgésért, az ingergazdag környezetért, a rengeteg szórakozási lehetőségéért, és a számtalan felfedezni való helyért.


És azt tudtátok amúgy, hogy itt Budapesten is vannak nyugodt, kertvárosias környékek, ahol ilyen jó időben úgy csicseregnek a madarak, hogy akár azt is hihetném, hogy mondjuk épp Mezőtúron sétálgatok?

Valamint azt tudtátok, hogy vidéki városokban is van tömegközlekedés, helyközi buszok formájában? Sőt, némely nagyobb városban (ami nem Budapest) még villamosok is járnak! :O

2020. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
86%
Te nagyon intelligens fővárosi kisfiú, meséld már el kérlek, hogy az ékezetet miért nem ismered, illetve a tagolt, érthető fogalmazás miért nem megy? Komolyan érdekel, ha te úgyis annyira, de annyira felvilágosult vagy.
2020. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
96%
A pesti válaszolónak írnám: Most akkor érezze csak amiatt rosszul magát valaki, mert nem Budapesten, hanem vidéki városban született. Senki nem tehet arról, hogy hova születik. És általánosítani sem kellene, Budapesten és vidéken is van mindenféle ember, nem kellene az ilyenféle kommentekkel mélyíteni a feszültséget a két tábor között. Sok vidéki megy fel Pestre, most akkor őr hova sorolod, kedves pesti válaszoló ?
2020. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%
A válaszok alapján leginkább a frusztráltság szó jutott eszembe.
2020. máj. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
A 10-es válasz érdekes, csak az a baj, hogy az ilyen ostobák írása után ítélik meg az összes Budapesti embert.
2020. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egy ember "milyenségét" nem az határozza meg, hogy hol született, hanem az, hogy milyen ember ő, mit ért el eddig az életben.
2020. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 Gabyca88 válasza:
100%

Úristen anonim, hát neked aztán vannak gondjaid az elfogadással xD Alapvetően a pestiek elfogadóbbak, befogadóbbak, liberálisabbak..tájékozottabbak..bár ebben a Pest kontra vidék témában kicsit khm..túl soknak gondolják magukat...persze nem mindenki..nyilván Pesten zajlik az igazi élet, mindenféle lehetőség van...de sok pesti korlátoltabb is emiatt, mint mondjuk a vidéki városból valók..mert a vidékiek törekszenek jobban felfelé..sok pestiben viszont benne van az én pesti vagyok, itt van minden a s*ggem alatt, nem kell fejlődnöm..hallottam már pestitől, hogy ha vidéken nincs metró akkor mégis ott hogy közlekednek az emberek? XD Meg pesti de csak a kis kerületében éldegél és már pesten belül ha máshova kell eljutnia akkor meg van halva, hogy hogyan kell. Persze nem mindenki ilyen, de sok a nagyképű. Én jobban kedvelem azokat, akik másik városból költöztek fel Pestre. Persze kivételek mindenhol vannak.


Kedvesem a külföldi zöldség-gyümölcsre áttérve akkor edd azt xD A külföldi éretlen, ki tudja meddig szállított hiper-szupermarketes cuccot. Ebből látszik, hogy mennyire korlátolt vagy. Jó minőségűt kell venni és tényleg termelőit, igazi magyart. Mert van jó is. Pl. én igazi termelőtől veszem és össze nem lehet hasonlítani az ő zöldségeit, gyümölcsét..az illatát, az ízét a boltival...


"Mint ezek a retek vidékiek" Na itt látszik, hogy nem igaz, amit állítottál, hogy nincs bajod velük, ez csak tényközlés volt mert itt már kőkeményen véleményt nyilvánítottál xD


Kicsit sokat képzelsz magadról, haver egyébként xD


A pesti nevezetességek fotózásával kapcsolatban meg...képzeld, japán, amerikai turisták is szoktak ott fotózkodni, hiába sokkal nagyobb metropoliszból jöttek..kinek mi az érdekes.


De jobbat mondok,találkoztam már fotózkodó német turistákkal is kis település nevezetességénel xD


Nem tudom melyik "vidéki barátnőd" bánt el így veled, hogy ennyire lenézed a vidékieket...de ha ilyen voltál akkor is, akkor talán jogosan kaptad.

2020. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 demokrácia válasza:
42%
Nem árulom el, h. pesti v. vidéki vagyok, ami lejött ebből ez egészből: az emberek imádnak klikkesedni, harcolni (nem küzdeni), erre minden alkalmat kihasználnak. A kérdés úgy is szólhatott volna: milyenek a nagy orrúak, vagy milyenek tökfőzeléket szeretők. Ettől függetlenül a fidess pártiak valóban sokat ártanak az országnak.
2020. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 kriszpo ***** válasza:
40%

Ez az legviccesebb topic itt a gyakorin :)

Gabyca88 jól nyomod :)

2020. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!