Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi jellemző a tősgyökeres...

Mi jellemző a tősgyökeres budapesti emberekre?

Figyelt kérdés

2020. máj. 16. 18:31
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
56%
Na, ilyen egy pösti, mint az előző, már magyarul sem tud, muszáj neki angol szavakat közbeszúrni, azt úgyse érti a büdös paraszt.
2020. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
66%

Én mit tősgyökeres budapesti, több tősgyökeres budapesti ismerőssel az alábbiakat tudom felhozni:

- nagyobb eséllyel találni közöttünk liberálisabb, elfogadóbb embert

- nagyobb eséllyel találni közöttünk embereket sokoldalú tájékozottsággal, műveltséggel (nem azért, mert "genetikailag" jobbak vagyunk, csak sokkal több a lehetőségünk kulturálódásra, tájékozódásra)

- nem ismerjük annyira a környezetünket és a szomszédainkat, valószínűleg bizalmatlanabbak és zárkózottabbak vagyunk idegenekkel szemben

- nem vagyunk annyira közel a természethez, legalábbis a belvároshoz közelebb lakók

2020. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
72%
Én csak azt tudom, hogy a kérdésed alapján a vidékire mi jellemző, előítélet.
2020. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
21%

11# és az kinek a szegénységi bizonyítványa? :D

Volt egy olyan osztályom, ahol több volt a vidéki, mint a pesti, és engem szóltak le, hogy szólni mertem, hogy magyarul beszélni nem tudott a büdös paraszt, a -ban/-ben ragokat nem tudta használni, az igéket normálisan, satöbbi. Ez a szint? Ez kéne legyen a szint? :) érdekes.

Már csak ez a vidéki felfogás is a legtipikusabb, hogy tudod, hogy vidéki vagy és hogy nem érsz annyit mint én, és bár én nem mondom ezt neked, se nem azért használok olyan szavakat, hogy éreztessem veled, hiszen nem is tudhattam, hogy te nem értesz ilyen szavakat, olyan tanulatlan vagy, ami megint nem az én szegénységi bizonyítványom, ezért te, bármit mondok lenézed magad, akut kisebbségikomplexust kapsz, és belemagyarázod, hogy én azért hoztam fel nem hétköznapi szavakat, vagy használtam, mert rosszindulatú vagyok és csak hogy te ne értsd, mert paraszt vagy, miközben erről szó sem volt :D


A legnagyobb Budapest - vidék háborúról is a tipikusan az ilyen primitív vidékiek tehetnek, vagy mondjuk ki, a vidékiek és nem a Budapestiek, mert ilyen a mentalitásotok, nem láttok tovább az orrotoknál, és ilyen gondolataitok vannak.

2020. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
77%

#1, #10, #14


Az a baj, hogy az írásképed nem azt mutatja, hogy egy tanult valaki lennél. Áruld már el, hogy szerinted te mivel vagy jobb egy debreceni/szegedi/pécsi embernél? Az pedig nem érv, hogy felvilágosult budapesti vagy, mert egyelőre csak az ősproli mentalitást mutattad.

2020. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanolyanok, mint bárhol máshol (leszámítva a 30 fős zsákfalukat talán). Vannak műveltebbek és vannak olyanok is, akiknek a 8 általános sem sikerült.

Vannak udvariasak és vannak bunkók.

Vannak olyanok, akik betartják az épület házirendjét és vannak olyanok, akik kidobják a cigicsikket az ablakon, ezzel felgyújtva a függönyt az alattuk lévőnél.

Apai nagyszüleim vidékiek, semmi baj nincs velük, ahogy a környékkel sem, pedig Alföldön egy nagyobb faluban élnek. Oké, a pottyantós wc nagyon fáj a szívemnek (és az orromnak).

Magyarországot egész jól végigjártam, de nagyjából ugyanolyanok az emberek, semmilyen markáns különbséget nem tudnék mondani.

2020. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
10%

15#

Talan ha feldobsz egy temat, kiderul, de az nem ennek a helye. Az hogy mit hozok, nem relevans, mert ez nem egy beszelgetos forum, ahol ismerkedhetsz, es de, az egy erv, hogy pl felvilagosultabb vagyok. Be is lehet bizonyitani, csak annak nem itt van a helye. Itt a kerdesre válaszolunk. Beszelgetes alapjan derulne ki barmi.

Te irasszakerto xd es neked milyen az iraskeped? Azt se tudod mi az az iraskep okostojas. Önélzetes a kis latol.

2020. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
83%
A 18-asnak komoly gondjai lehetnek, szerintem még Budapesten kívül nem is járt.
2020. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
14%

Jártam :D sajnos. Pont ezert tudom, mi van itthon bruh.

Tobb evig videki nom, noim is voltak, marmint tenyleg videkiek, nem Pest megye, pl kecskemet, miskolc, bekescsaba korul falubol, de nem falusi stilussal rendelkeztek, kisvarosival, es nyilván a kisvarosokban logtunk leginkabb. Meg itthon. Azert mikor a nagy falvilagosult videki lany az Oktogon meg kerdezi a nagy feliratra, hogy: "mi az hogy Rolex"?😂 tobbet nem kell mondanom. Meg a varral stb fotozkodni, mintha Parisban lenne. Eljutottal Pestre, gratulalok, hatalmas teljesitmeny.

Es ertelmes hölgyekről beszelunk, eleg valogatos vagyok -kitalalhattatok -, tobb neves (van aki budapesti) egyetem hallgatoi, persze edukaltsag =/= ertelem, de ha nem lettek volna azok, akkor nem birtam volna ki oket, mint ahogy sokakat nem, akar pestrol prolibbakat. Jelenleg Budai nom van, majd 8 eve, es tokeletesen megvagyunk, mivel o is ertelmesebb es felvilagosultabb azon lanyoknal.

En kisebb varosba mint Budapest, foleg videkre, sohasem koltoznek, es nem, nincs velem semmi baj :D csak civilizalt vagyok. Ha 3 percet kell varni a metrora, mar sok. Nem hogy videken ahol evente jar busz stb. Mar ahova jar. Es a sarki kisboltba ugy tudsz eljutni, hogy elcsiped pont a buszt orankent, utana atszallsz egy helikopterre, onnan kiugrasz egy tengeralattjaroba, onnan kilonek agyuval, korbe sikliejtoernyozod a foldet 3szor, majd nagy nehezen talan, ha nem zar be delutan 2kor a bolt mert 0 elet van videken, akkor talan sikerul odaerned az egyutca vegere 20 tanyaval arrebb, vagy be a "varosba" ami olyan kihalt meg fejletlen hogy nem tudom hogy meri barki varosnak nevezni. Olyanok mint valami rehabilitacios kozpontok, 0 elet, minden zarva, minden ures, akkor is, ha "tomeg van", mikor nincs akkor meg vegkepp szellemvaros. Csernobil emlekeztet ra.

2020. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
Azta qrva 😂😂😂 Pszichológus látott már?
2020. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!